2014 Opel Corsa Radyo Memory ve manuel ayar sorunu

ustadimuhterem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Bugün aracı teslim almamla birlikte aranıza katılmış oldum. Daha önce 2006 model Opel Astra 1.6 Twinport Enjoy modelini kullanıyordum.

Zamanı geldiği için, aracı Gerçek Otomotiv'de takas ettirerek 2014 model bir Opel Corsa 1.4 Active Enjoy (düz vites) araç aldım. Aracı henüz 2 kere kullandım, yol tutuşu, direksiyonu, ön alanın ferahlığı gerçekten hoşuma gitti.

Ayrıca motorun sesini duymamayı özlemişim, ama tek hoşuma gitmeyen şey manuel arka camlar oldu :) Bunun haricinde yarı deri koltuk döşemesi baya hoşuma gitti, fakat vites geçişleri umduğumdan daha sert çıktı açıkçası.

Çok yol yapan biri değilim, senede 1-2 uzun yol ya yaparım ya yapmam, şehir içi de çok kilometre yapan biri değilim, dolayısıyla benzin sarfiyatı konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Gelelim asıl sorunuma :)

Araçta radyo kanallarını ayarladım, fakat ayarladığım radyo kanalına (örneğin 99.8 Powerturk) konsoldaki kanal numaralarını basarak geldiğimde, 5-10 sn sonra memory olarak tekrar arama moduna geçiyor. Bunu nasıl çözebileceğim konusunda fikri olan var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler, Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Selamlar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
af kapatın tp kapatın olmadı rds kökten kapatın. ama sorun af olması lazım (alternatif frekans)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih bey selamlar,

Deneyip sizlere bilgi vereceğim, ilginiz için çok teşekkürler!

Öncelikle hayırlı olsun kazasiz belasiz sürüsler dilerim.Aramıza hoş geldiniz. Sorunuza gelince tp herzaman kapalı kalmalı.(Tp trafik Radyo frekansıdir)
Ayrica size önerim far amplunun kapasitesi de pek iyi değildir. Size tavsiyem osram night breaker unlimited taktirmaniz size 100 tl ye mal olur ama değişimi mükemmel ;)

ustadimuhterem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun kazasiz belasiz sürüsler dilerim.Aramıza hoş geldiniz. Sorunuza gelince tp herzaman kapalı kalmalı.(Tp trafik Radyo frekansıdir)
Ayrica size önerim far amplunun kapasitesi de pek iyi değildir. Size tavsiyem osram night breaker unlimited taktirmaniz size 100 tl ye mal olur ama değişimi mükemmel ;)

Merhabalar, yorumunuz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Söz konusu far ampül değişimini Yetkili Opel Servis'te yaptırmam lazım değil mi yoksa garantisinden olabilirim? Dediğim gibi henüz ilk günüm daha :) Ama bu önerinizi yapılacaklar listesinin ilk başına alıyorum.

Bir de hediye olarak 1 hafta sonra serviste karter koruma ve kauçuk paspas alacağım, acaba karter koruma gerekli mi gereksiz mi bilemedim. Kimi yerlerde kaza esnasında karter korumanın düşmediği ve motorun içeri geçtiği (bana biraz fazla abartı geldi) gibi yorumlar okudum.

Bu konuda fikriniz nedir?

Selamlar

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yorumunuz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Söz konusu far ampül değişimini Yetkili Opel Servis'te yaptırmam lazım değil mi yoksa garantisinden olabilirim? Dediğim gibi henüz ilk günüm daha :) Ama bu önerinizi yapılacaklar listesinin ilk başına alıyorum.

Bir de hediye olarak 1 hafta sonra serviste karter koruma ve kauçuk paspas alacağım, acaba karter koruma gerekli mi gereksiz mi bilemedim. Kimi yerlerde kaza esnasında karter korumanın düşmediği ve motorun içeri geçtiği (bana biraz fazla abartı geldi) gibi yorumlar okudum.

Selamlar

Kartel muhafaza kendi aracımda mevcut ve cok faydali gerekli parçalardan bizim araclarin ön kısmı biraz yere yakın avm lerdki park demirlerine birkaç kez sürtmuslugum vardır :) En azından bunun için faydalı. O dedikleride şehir efsanesinden baska birşey değil.Ona bakarsan parçalanmış araçtan dahi sağ çıkan oluyor allahin taktiri bu. Tabikide herzaman Emniyet kemerimizi takmadan hareket etmeyelim ( kamu spotu oldu :) )
Son olarak ampulu ilk çıktığında almıştım 80 tl di serviste 20 tl taktırdım garantiyi bozmaz çünkü sadece ampul bu tuvturk onaylı ;) ampul tipiniz Kısalar H7 Uzunlar H1 sisler H 10 dur

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar hayırlı olsun aracınız bende de eski aracınızdan var,üzerine ne kadar verdiniz acaba?bende Şubat'ta yeni corsayı bekliyorum,1.0 turbo gelecekmiş.genelde tek Olduğum için,yalnız Yaşadığım için Astra büyük geliyor.

ustadimuhterem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar hayırlı olsun aracınız bende de eski aracınızdan var,üzerine ne kadar verdiniz acaba?bende Şubat'ta yeni corsayı bekliyorum,1.0 turbo gelecekmiş.genelde tek Olduğum için,yalnız Yaşadığım için Astra büyük geliyor.

Merhaba,

Açıkçası biz yeni kasayı beklemedik, muhtemelen yeni vergilendirme ve yeni model olmasından dolayı 46-47.000 bandında olacağını düşünüyorum (1.0'ı daha düşük olabilir)

Benim aracım 2006 model 1.6 Opel Astra HB Twinport modeliydi, 118.000 kilometrede, kazası vardı, ön-sağ kapı değişti ve o bölgedeki air bag patlamıştı.

Ayrıca (sanayideki servisime göre) 2.500 TL'lik masrafı vardı (120 bin bakımı, yedek su deposu, yedek su deposu kağaı, subap kapağı, subap kapak contası, devirdaim oksitlenme-kaçak, devirdaim contası, buji değişimi, bobin arızası ve mekanik işçilik dahil)

Son kullanıcıya böyle satmak istemedim, Opel Gerçek Oto aracı 23.000 TL'ye saydı. Opel Corsa'da anahtar teslim 39.200'dü (indirim kesinlikle yapmadılar). Arada 16.200 TL'lik farkı vermiş oldum.

Başka sorabileceğiniz soru varsa yardımcı olmaya çalışırım :)

Selamlar,

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:36 ----------

Bir de 100 TL'ye orjinal Opel (GM) arka park sensör taktırdım. Kauçuk paspas ve karter korumasını güç bela hediye ettirdim kendime :dil:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selamlar

Karter koruma normalde pek çok araca konmuyor, yollarında sürtecek çukurları yok çünkü. Türkiyeye gelen bazı araçlarda var bazılarında yok. Opellerde yok mesela ama çok uygun fiyata sonradan takılıyor bence taktırmanızda yarar var. Bende taktırdım 15 bin bakımında. Fakat yazımın devamını da okuyun. Kaza anında karter koruması yüzünden motorun kabine geçtiği doğrudur. Kaza anına anında emniyet kemeri sizi tutacaktır ama motorun içeri girmesini engelleyecek bir sistem yok. Hayat, motordan değerli olduğu için bu gibi durumlarda motoru düşünmemek gerekir, fakat karter korumasının civatalarının plastik olması gerekir, çelik civatalara göre mukavemetleri çok zayıftır ve kaza anında kesme kuvvetlerine maruz kalacağından, kesilip motorun aşağı inmesini sağlayacaktır. Motorun kabine girmesine sebep olan karter koruma değil karter korumayı sabitleyen çelik civatalardır. Kısaca çarpmada kopacak kadar zayıf, hafif sürtmelere dayanacak kadar mukavemetlidir plastik civatalar. Karter koruma taktırın fakat plastik civata konusunda mutlaka ısrar edin :)

ustadimuhterem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nobran selam,

Bilgilendirici cevabin icin cok tesekkur ederim. Korumayi taktirmaya gittigimde plastik civata ile monte edilmesini hatirlatacagim :)