2013 Astra J Değişiklikleri

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2013 Astra J Değişiklikleri

Bu kadar mı kötü bir araba bu Astra ya kullanıyorum söylendiği gibi kusur bulamıyorum sorun bende mi  :D

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wasiyet link' Alıntı:
Bu kadar mı kötü bir araba bu Astra ya kullanıyorum söylendiği gibi kusur bulamıyorum sorun bende mi  :D

Katılıyorum sana sattıracaklar zorla arabayı bana ama kıyamıyorum anlatılanların %90 nı bende yok en basiti 2010 model astra kullanıyorum 18 inş jant lastik ile kaliper sesi bile yok bazı sıkıntılar oluyor ama her makada olan şeyler yakıt konusu benim aracımda 1.6 115 lik enjoj lpg de var ama aracım 18 janla 245 tl yakıyor benmi yanlşış yapıyorum diye düşünmüyor değilim bende,,,

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf 7 diyenler gitsin bi incelesin aracı.İçi o kadar basit ki düğmeler olsun piano black olsun zorla takılmışta açık olan yerler kapatılmaya çalışılmış gibi.
Arka görünüme dicek yok zaten.Alt takım komple ortada ve anlamsız yere daralan bi bagaj yapısı  :eek:

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Abi yeni dizeliniz hayırlı olsun, kazasız belasız... :)

Passat konusunda zamanında otomobil dergilerinden birinde vatandaşın biri önceki kasa için dergiye döşenmişti "sizin sözlerinize kanarak 80 milyar seviyesindeki en kötü arabayı aldım, yazıklar olsun" diyerek.
Emre'cim teşekkür ediyorum. İnanır mısın her gün astrayı kullanmak istiyorum. Bir bahane ile diğer arabayı hanıma bırakıyorum...  :)

sinez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende 1.4 2012 j var arakadşta 2012 golf var 2 mizde aynı zamanda aldık dikkat ettiğim şuydu
astra iç ve dış olaraj golf ten daha hoş görüntüsü var ve yok yok donanım bolluğu ne ararsan var
ama sürüşe gelince inanın golfte daha zevk aldım (araçlar manuel) vites geçişi olsun direksiyon olsun gaz debriyaj olsun haketten daha başka bi zevk( yol tutuşundan behsetmiyorum astra daha iyi)
golfün evet iç donanımı biraz değil baya basit ama kaliteli malzemedenmidir bilmiyorum benim 10 larca yerden sesler cızırtılar sorunlar çıktı arkadaş daha 1 kez servise gitti oda bakım için (araba şanstır benim astrada ses olur başkasında olmaz arkadaşın golfu sorunsuzdur başkasınki servisten çıkmaz anlatmaya çalıştığım benim gördüklerim)
ve bana göre golfun 2 elde getirisi daha fazla, hem alıcısı daha fazla hemde değer kaybı çok  olmuyor

kararı sen vericeksin bana sorarsan test sürüşü yap orasını burasını elle kararını ver %60 golf daha mantıklı ama bidaha araba alıcak olsam astra j alırım

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sinez link' Alıntı:
Bende 1.4 2012 j var arakadşta 2012 golf var 2 mizde aynı zamanda aldık dikkat ettiğim şuydu
astra iç ve dış olaraj golf ten daha hoş görüntüsü var ve yok yok donanım bolluğu ne ararsan var
ama sürüşe gelince inanın golfte daha zevk aldım (araçlar manuel) vites geçişi olsun direksiyon olsun gaz debriyaj olsun haketten daha başka bi zevk( yol tutuşundan behsetmiyorum astra daha iyi)
golfün evet iç donanımı biraz değil baya basit ama kaliteli malzemedenmidir bilmiyorum benim 10 larca yerden sesler cızırtılar sorunlar çıktı arkadaş daha 1 kez servise gitti oda bakım için (araba şanstır benim astrada ses olur başkasında olmaz arkadaşın golfu sorunsuzdur başkasınki servisten çıkmaz anlatmaya çalıştığım benim gördüklerim)
ve bana göre golfun 2 elde getirisi daha fazla, hem alıcısı daha fazla hemde değer kaybı çok  olmuyor
kararı sen vericeksin bana sorarsan test sürüşü yap orasını burasını elle kararını ver %60 golf daha mantıklı ama bidaha araba alıcak olsam astra j alırım

Mesajınızı başından sonuna kadar okudum, gayet güzel açıklamışsınız. Son kelimelerinizden anladığım kadarıyla astra j bir tutkudur :)

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra nın ekmeğine birazcıkta golf yağ sürüyor gerçi, hala aynı tas aynı hamam olarak arabayı çıkartmaları, aradaki görsel farkı git gide açıyor. Astra g ve golf 4 e baktığınızda tasarım olarak ikisi nerede ise eşit güzellikte. Astra h kasa ve golf 5 e baktığınızda, h kasa çok daha güzel. J ise tasarım olarak aldı başını gitti, J ile 7 ye bakığınızda arada uçurum var. Kalite olarak ise bence astra hep golf ün bir tık altında.

Benzinli alacaksanız düşünmeden astra derim. Dizel de ise yorum yapamam.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kalite olarak 1 tık altında olduğuna katılmıyorum. Marka fanatikliği değil benimkisi yanlış anlamayın. VW de kullandığım için söylüyorum. Dışardan göründüğü gibi değil. Bir keresinde passata binerken kaval kemiğimi göğüslüğün alt kısmına çarpmıştım. 2 ay topalladım. O ne sert malzemeydi öyle...

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Böyle forum işlerine pek aşina değilim, geçenlerde bir vw forum sitesine göz attım adamlar sitelerinde Astra'ya yer vermemişler bırak bizim gibi tartışmayı. Bir konu gördüm Astra ile alakalı orda da yerden yere vurmuşlar, kendileri bugatti ye biniyor sanırsın okuduktan sonra :) , tamam biz burda belki almak isteyene yardımcı oluyor bilgi veriyor olabiliriz, e o zaman da o markayı öğrenmek isteyen insan gitsin orda okusun sorsun. Neden biz burda bu kadar fazla dillendiriyoruz golf'u anlamış değilim. Benim gözümde golf 5 para etmez Babalar gibi Astra sahibiyim gerisini bilmem.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıradan bir forum olmamanın yönlerinden biri de bu. :)  Astra forumu yuz ama başkaları gibi diğer bütün araçları yok saymıyoruz. Herkes kendi fikrince neyi beğenip neyi beğenmediğini söylüyor. Sadece provake mesajlara izin vermiyoruz.