2013 Astra J 1.4 140hp Cosmo + Flexride+ Navi 600 almayı düşünüyorum

onrkynr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Bayiler ile görüşmemde opsiyonel parçalar için (Flexride ve Navi 600) farklı politikalar söylendi. Bir bayi paranın tamamını alıp 2 ay beklemem gerektiği ve eğer almamaya karar verirsem araç satılana kadar para iadesi yapamayacağını belirtirken bir diğeri 3-5k kaparo verip araç geldiğinde kalanı kapatarak araca sahip olabileceğimi bildirdi. Bu farklı görüşleri bir kenara bırakırsak, Asta J serisine ciddi şekilde Alfa Romeo Giu'den (aklımda hala o var ancak genel kullanımda zevk verecek, ikinci eli çok üzmeyecek, donanımlı bir araç fikri) vazgeçerek almaya karar verdim.
Bayiden aldığım fiyat 54.800 + 2.000 + 2.700 = 59.500,0TL paket fiyatı olarak. Sizce uygun bir fiyat mıdır, ayrıca neredeyse hiç pazarlık fırsatı bırakmıyorlar bu genelde böyle midir daha önce hiç Opel aracım olmamıştı o yüzden soruyorum.
Sunroof pek hoşuma gitmediğinden yerine Navi 600 koydurmayı düşünüyorum ama geri görüş kamerası opsiyon mudur yoksa Navi 600 paket ile geliyor mu ve bu sistemi tavsiye eder misiniz?
Çok fazla şey belirttim kusura bakmayın fikri olan arkadaşlar yardımcı olur ise, konu büyüyecektir. Teşekkürler.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2013 Astra J 1.4 140hp Cosmo + Flexride+ Navi 600 almayı düşünüyorum

Merhabalar,

Benim gözümdeki alınabilecek en iyi astra paketini, motorunu ve opsiyonlarını almayı düşünüyorsunuz.
Genelde bayiler özellikle üst paketlerde indirim payını fazla tutuyorlar (Liste fiyatına göre 3000TL civarı indirim alanlar var) Ancak siz farklı opsiyonlar eklettirdiğiniz için indirime yanaşmıyor olabilirler, bilemiyorum.
Benim tavsiyem kapora verip, araç gelince geri kalanı vermeniz. Tamamını vermenizi önermiyorum.
Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın.

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: 2013 Astra J 1.4 140hp Cosmo + Flexride+ Navi 600 almayı düşünüyorum

Alacaginiz arac benim aldigim aracin ayni donanima sahip olani :) bende ozel siparis ile almistim ve 2 yerle gorusmustum 1. Sordugum opel bayisi en az 5.000tl kapora ve 5 ay beklersiniz demistim ikinci gittim yer Altunizade Arkas Opel ise 1.000tl kapora ve maksimum 2.5 ay beklersiniz demisti ve Arkas'tan siparisi verip 1.000tl kapora yatirdim aracim 1.5 ay gibi surede geldi eger istanbul'daysaniz Altunizade Arkasa bakin derim alacaginiz opsiyonlar sizi pisman etmeyecek simdiden hayirli olsun :)

Bu arada ben 2012 modeli 58.000tl'ye almistim 2011 kasim ayinda.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Bayiler ile görüşmemde opsiyonel parçalar için (Flexride ve Navi 600) farklı politikalar söylendi. Bir bayi paranın tamamını alıp 2 ay beklemem gerektiği ve eğer almamaya karar verirsem araç satılana kadar para iadesi yapamayacağını belirtirken bir diğeri 3-5k kaparo verip araç geldiğinde kalanı kapatarak araca sahip olabileceğimi bildirdi. Bu farklı görüşleri bir kenara bırakırsak, Asta J serisine ciddi şekilde Alfa Romeo Giu'den (aklımda hala o var ancak genel kullanımda zevk verecek, ikinci eli çok üzmeyecek, donanımlı bir araç fikri) vazgeçerek almaya karar verdim.
Bayiden aldığım fiyat 54.800 + 2.000 + 2.700 = 59.500,0TL paket fiyatı olarak. Sizce uygun bir fiyat mıdır, ayrıca neredeyse hiç pazarlık fırsatı bırakmıyorlar bu genelde böyle midir daha önce hiç Opel aracım olmamıştı o yüzden soruyorum.
Sunroof pek hoşuma gitmediğinden yerine Navi 600 koydurmayı düşünüyorum ama geri görüş kamerası opsiyon mudur yoksa Navi 600 paket ile geliyor mu ve bu sistemi tavsiye eder misiniz?
Çok fazla şey belirttim kusura bakmayın fikri olan arkadaşlar yardımcı olur ise, konu büyüyecektir. Teşekkürler.
Kesinlikle ama kesinlikle paranın tamamını vermeyin, daha önceden birçok arkadaşın başına geldi, paranın tamamını alıp 2 ay sonra demelerine rağmen bu sürenin çok daha uzun sürdüğünü görmüştük, gerçi bu bayini tutumuna ve alakasına göre değişir, ama siz yinede belli bir kapora bırakın, araç gelince kalanını verin.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

işinize karışmak gibi olmasın ama o kadar bütçeniz var GTC almayı düşünün bence.mükemmel bir tasarıma sahip

onrkynr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: 2013 Astra J 1.4 140hp Cosmo + Flexride+ Navi 600 almayı düşünüyorum

Source link' Alıntı:
Alacaginiz arac benim aldigim aracin ayni donanima sahip olani :) bende ozel siparis ile almistim ve 2 yerle gorusmustum 1. Sordugum opel bayisi en az 5.000tl kapora ve 5 ay beklersiniz demistim ikinci gittim yer Altunizade Arkas Opel ise 1.000tl kapora ve maksimum 2.5 ay beklersiniz demisti ve Arkas'tan siparisi verip 1.000tl kapora yatirdim aracim 1.5 ay gibi surede geldi eger istanbul'daysaniz Altunizade Arkasa bakin derim alacaginiz opsiyonlar sizi pisman etmeyecek simdiden hayirli olsun :)

Bu arada ben 2012 modeli 58.000tl'ye almistim 2011 kasim ayinda.

Bende Arkas Altuınizadeye sordum, çok ilgilier onlar bu opsiyonel donanımlarda en destekçileri sanırım. Bende cumartesi test sürüşü yapıp, aynı gün kaparo bırakıp, (2k-3k civarı) siparişini vereceğim.
Renk olarak siyah düşünüyorum, beğeni işidir ancak sizin önereceğiniz renk var mıdır?
Ayrıca Navi 600 nasıl bir sistemdir, tavsiye eder misiniz? Teşekkürler. 

onrkynr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
işinize karışmak gibi olmasın ama o kadar bütçeniz var GTC almayı düşünün bence.mükemmel bir tasarıma sahip

bence de müthiş ama 4 kapı düşünüyorum aracı, sonradan aileye katılabilecek yeni üyeler sebebiyle ;)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:
bence de müthiş ama 4 kapı düşünüyorum aracı, sonradan aileye katılabilecek yeni üyeler sebebiyle ;)
onlar katılana kadar gençliğin verdiği heyecanla bir GTC düşünün derim :).Onlar katılınca sedan cosmoya falan geçersiniz :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen özel donanımlı alınacak ise Arkastan başka yerle konuşmamak lazım. Diğer bayilerdeki satışcılar nedendir bilinmez özel opsiyonlu araç müşterisi görünce keyifleri kaçıyor. Kendilerine çok fazla kırtasiye işi çıkacak ondan olabilir ve böyle müşterileri Opel'in stoğundaki standart araçlara yönlendirmeye çalışıyorlar. Müşteri Flexride lı araba alcam diyor satışcı abi napcan Fleksiraydı Türkiye yollarında çok arıza yapıyor sana onun yerine Cosmo vereyim bak bunda da Flex Floor var hevesini onda alırsın filan diyor.

Alfa Gui den vazgeçmek de zor olmuştur sizin için. Arka stoplar insanın rüyasına girer o kadar söylim.

onrkynr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Aynen özel donanımlı alınacak ise Arkastan başka yerle konuşmamak lazım. Diğer bayilerdeki satışcılar nedendir bilinmez özel opsiyonlu araç müşterisi görünce keyifleri kaçıyor. Kendilerine çok fazla kırtasiye işi çıkacak ondan olabilir ve böyle müşterileri Opel'in stoğundaki standart araçlara yönlendirmeye çalışıyorlar. Müşteri Flexride lı araba alcam diyor satışcı abi napcan Fleksiraydı Türkiye yollarında çok arıza yapıyor sana onun yerine Cosmo vereyim bak bunda da Flex Floor var hevesini onda alırsın filan diyor.

Alfa Gui den vazgeçmek de zor olmuştur sizin için. Arka stoplar insanın rüyasına girer o kadar söylim.

walla eşim yüzünden astra alıyorum yoksa pek çok kez Giu kullandım inanılmaz bir araba hatta jantından coil over kadar her şeyini bulmuştum ama işte bazen mantıklı kararlar ağır basıyor. Sonuçta Astra da çok kaliteli bir araba.

Bence de Arkas çok esnek davrandı, bir de bilgi sahibi iseniz, araç buraya geldiğinde 1,5 - 2 ay sonra fiyatta değişiklik vs, oluyor mu ya da extra birşeyler çıkarıyorlar mı? Teşekkürler.