2012 model astra h tıkırtı..

ceekinci07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar..

Bundan 2 ay önce astra classic 3 2012 model bir araç satın aldım. Çok isteyerek aldığım bu araba biraz canımı sıktı açıkçası. Araç gündüz ve sıcak havalarda herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Ancak ne zaman hava soğusa ve parke taşlar üzerinde (yada hafif bozuk bir yolda) ilerlemeye başlasam aracın klima radyo vb kontrollerinin bulunduğu konsoldan inanılmaz derecede rahatsız eden bir tıkırtı gelmeye başlıyor.

Aracı aldığımda 27.000 km'deydi şuan 30.000 km'de aracı 30.000 bakımı için servise götürdüm. Servisede belirttim bu durumu onlarda bana bu arabalarda bu sorun oluyor gibi bir cevap verdiler. Aracın iç donanımının plastik olmasından ve sıcaklık farklarından kaynaklanıyormuş.. Bunun yanı sıra direksyondaki mafsalların arasında çok fazla boşluk olduğunu bunu yaptırmak istersem 570 tl ödemem gerektiğini söylediler. Ayrıca birde balataları değiştimem gerekiyormuş. Bunları duyunca hayretler içerisinde kaldım. 2012 model bir arabada bu kadar çok sorun nasıl olabilir anlamış değilim.

Benzer sorunları yaşayan arkadaşlar varsa banada yol gösterebilirlerse çok sevinirim.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hangi servise gittiniz antalyada? Balatalar sarf malzemesidir bitebilir aşınabilir.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ceekinci07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce antotoya gittim 30.000 bakımını yaptırdım ve bu bilgileri orda verdiler. Sonra Günlas'a, konsoldan gelen ses için gittim, belki onlar birşeyler yapabilir diye. Onlarda izolasyon falan yaptık dediler ama ben bir fark göremedim. Hiç ellemediler sanırım. Mafsallarıda yaptıramadım umarım sorun çıkarmaz..

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aslında ben 5.5 yıldır günlastan memnunum. Havalimanının oradaki citroen günlasa gidiyorum. Hem fiyat hemde ilgi yönünden memnunum

ceekinci07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orayı denememiştim. Bir sonraki bakım için gidebilirim. Ama şuan için nasıl bir çözüm bulabilirim onu bilemiyorum..

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Gelip geçerken uğrayın fikir alın. Bekir bey var servis danışmani ilgi alakası iyidir

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazık günah ya o kadar para ver anlattığınızda renault clio anlatıyosunuz sandım,zaten opelin yetkili bayileri kadar illet birşey yok önünden dahi geçmem,1 vida bile sıktırmam adi insanlara

memduhbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata ve direksiyon mafsalları için bir şey söyleyemem fakat önden bazende arkadan gelen tıkırtılar ben de var rahatsız oluyorum lakin bir şey yapmak istemiyorum artık. kronik bir sorun galiba

ceekinci07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bu tıkırtı sorununun bu modellerin hepsinde olduğunu söylüyorlar ama ben birinin bu işi çözdüğünü düşünüyorum. Zaten eğer çözemezsem arabayı satabilirim.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben Astra H'lar bu kadar abartılacak kadar trim sesi duymadım daha önce 1.3 cdti kullandım ama hiç dikkat çekici bir trim sesi duymadım. Ama tabiki kullanıcısı olmadığım için tam emin olamam. Bu arada sırf trim sesi için araba satmak bence mantıklı değil.Eğer çok canını sıkıyorsa Antalya da oturuyorsan benim arabaya izolasyon atarken seninkine de atarız istersen.