2012 Astra Enjoy Plus Paket Arka Hoparlör Sorunu ve Öneri ???

burhan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2012 Astra Enjoy Plus Paket Arka Hoparlör Sorunu ve Öneri ???

slm arkadaşlar bende astra j enjoy plus var cd 400 typ var arka kapılarda ojnl hoparlörleri var ama ön kapılardaki hoparlörler den daha iyi bass gelir arka kapıdaki hoparlörüde ön kapıdaki orjn hoparlorün aynısından alıp taksam ön kapıdaki gibi bass alırmıyım arka kapıdan da

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değiştirecekseniz 80 100 liralık premium marka bir hop. alın çok daha mükemmel ses alırsınız emin olun. Üstelik daha kaliteli ve daha ucuza mal olur.

burhan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orjn dışında takmak isdemem hoparlörün yeri çok tuaf iyi oturmayabilir die şüpeliyim ama benim düşüncem ön kapıdaki orjn hoparhörün aynısından almak gm 25w wfr yazar ön kapıdaki hoparlörün arkasında ama daha tam kararlı degilim degişme konusunda

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burhan link' Alıntı:
orjn dışında takmak isdemem hoparlörün yeri çok tuaf iyi oturmayabilir die şüpeliyim ama benim düşüncem ön kapıdaki orjn hoparhörün aynısından almak gm 25w wfr yazar ön kapıdaki hoparlörün arkasında ama daha tam kararlı degilim degişme konusunda
Ön kapılarda 16 cm. hoparlör var. Arkalar 13 cm. Dolayısıyla sığmaz. Ayrıca orjinal arka hoparlörler rezalet ötesi, kağıt gibi, ne olduğu belli değil. Tavsiyem arkalara Sn. Eketen'in de dediği gibi iyi birer hoparlör alıp takmak olacaktır. Ses ciddi anlamda değişir.

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar arka kapılara kolon almak istiyorum.Forumda bazı arkadaşlar ikisi de aynı 16 cm yazmış bazıları da arka kapılar 13 CM demişler..

Aracım enjoy plus oldugu için arka kapılarda kolon yok.Kaç CM almam gerekiyor kolonları ?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umitbjk link' Alıntı:
Arkadaşlar arka kapılara kolon almak istiyorum.Forumda bazı arkadaşlar ikisi de aynı 16 cm yazmış bazıları da arka kapılar 13 CM demişler..

Aracım enjoy plus oldugu için arka kapılarda kolon yok.Kaç CM almam gerekiyor kolonları ?
önler:16 cm
arkalar 13 cm

kolonları işi bilen bıyerde taktırın kenarlarına cerceve yapmaları gerekecek cunku
arka kolon

jenkın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Beyler,

Bende de 1.6 edition var yeni aldım, aalırken 4 hoparlör dediler, aldım baktım 2 hoparlör, 2 tweeter var.  Daha önce kendi arabamda 4 tane 13'lük JBL kullandım, çok sağlıklı ses alabiliyordum. Buna da muhtemelen 4 tane JBL ya da başka bir premium hoparlör takacağım ama tweeterları da değiştirmek gerekir mi acaba ?  Bir de önde ki stok hoparlörlerle birlikte arkaya farklı hopaarlör takan var mı? sonuç nasıl oldu ? Sağlıklı bir sonuç alınabileceğini dşünmüyorum ama merak ettim ???

opelamcasizebabadesem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese Marhabalar,

Astra J Dizel aracımı kısa bir süre önce aldım. Arka hoparlörlerin olmadığını farkedince foruma bakmayı akıl ettim. Tabi biraz geç oldu. Yazılanlara baktığımda benim merak ettiğim soruya bir cevap bulamadım. Belki de ben göremedim ama umarım tecrübe etmiş ve (yeniden) cevap verebilecek biri vardır.

Benim sorum; arkaya hoparlör takıldığında fader (ön arka) ayarı (yazılım yüklenerek veya yüklenmeden) geliyor mu? CD300 modeli için soruyorum. Aracımda Cyclone Navigasyon var ama o da aux çıkışından orijinal teybe bağlı olduğundan navigasyon ayar menüsündeki (gerçi sadece kullanma kitapçığında görüyor ben de mevcut değil) ön arka ayarı kullanılamıyor sanırım.

Bu soruların cevabına göre arkaya hoparlör taktırmaya karar vereceğim zira ön arka ses düzeyini kontrol edemedikten sonra arkada hoparlör olmaması çok sorun değil.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.