2011 opl astra motor durmasi

Akrkmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2011 model astra h (115ps) sahibiyim. Ayrıca arabamda lpg mevcut. Arabamla motor sogukken ilk çalışmada yok ama yola cıktıgımda örneğin bi kasiste yavaşlamam gerektiginde 2den 1. vitese geçerken arabam stop ediyor.Yada yokuş yukarı giderken durdugumda stop ediyor.. Devir saati 0 rpmye geliyor konsolda arabayı çalıştırken yanan lambalar yanıyor eger ayagımı frene atmazsam seyire devam ettirmeye çalıştırırsam araba sirkeleyip geri çalışıyor. Ama frene basıp arabayı durdurgumda 2-3 marşta zor bela çalıştırıyorum Araba marşı alıyo ama sanki motor boğulumuş gibi yapıyor.
İşin can sıkıcı kısmı motorum ısındıktan sonra bu arıza olmuyor.sadece çok hızlı giderken birden durursam stop ediyor.. .Ve sanayideki ustaların hiç birisi tam olarak sorunun ne oldugunu soyleyemiyor.

Sizlere sorum böyle bir sorunu yaşıyan arkadaşım oldumu? Cozumunu bilen arkadaşım warmı? Lütfen yardımcı olun her sabah aynı sorunu yaşamaktan çok sıkıldım

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam lpg enjektörlerini ve lpg beynini kontrol ettirin. Enjektorlerde ariza olabilir. Ayrica mutlaka araci 2-3 gün benzinde kullanin. Benzinde ayni sorun yasaniyorsa ustanizi bilgilendirin. Ama benzinde sorun yoksa lpg ekipmanlari ve ayari gözden geçirilmeli. Gecmis olsun.

Akrkmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam baktirdim landirenzo tup var tupe gecerse bisey olmuyo.kisaca 300 400 metrede hava sogukken rampa cikarsam hizi kesersem oluyo benzinde. Oncesinde sonrasinda duz yolda rampa asagi olmuyo subap diyen var usta bakti normal dedi yakit pompasinda lastik varmis benzinin geri gitmesini onleyen o yipranmis olabilir dediler yarin serviste subaplari kontrol edecekler

nuwanda324

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da aynı sorun var. Motor sıcakken sorun yok ama ilk çalıştırmadan sonra 30-180 saniye arası çekiten düşüyor ve stop ediyor. Bir kaç aydan beri yavaş yavaş arttı. İlk zamanlar gücün düşmesini hissetmiyordum sadece debriyaja basınca stop ediyordu. Sorun sübap erimesiymiş. Sübapları açıp baktık. Emme sübapları sağlam ama egzozlar yanmış. Çelik sübap taktırıcam şimdi. 3-4 bin tl masraf olacak.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bunlar hep ayarsizliklardan kaynaklaniyor. Opel arac kullaniyorsaniz afr ayari mutlaka yaptirmalisiniz

seyfi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merahaba bende 2012 astrama 97000km de brc lpg taktırdım. Bu afr ayarını Ankarada yapabilecek tavsiye edeceğiniz kim var acaba.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Akif tezelle gorusun 05424090489

seyfi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım eastronik bakımlar için servismi önerirsiniz yoksa güvenilir bir usta varmı Ankarada

Akrkmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merahaba bende 2012 astrama 97000km de brc lpg taktırdım. Bu afr ayarını Ankarada yapabilecek tavsiye edeceğiniz kim var acaba.
Benim aracımda da aynı sorun var. Motor sıcakken sorun yok ama ilk çalıştırmadan sonra 30-180 saniye arası çekiten düşüyor ve stop ediyor. Bir kaç aydan beri yavaş yavaş arttı. İlk zamanlar gücün düşmesini hissetmiyordum sadece debriyaja basınca stop ediyordu. Sorun sübap erimesiymiş. Sübapları açıp baktık. Emme sübapları sağlam ama egzozlar yanmış