2011 astra hb 1.3 cdtı tavsiye öneri???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bilgim yok ama full depo olması zor bir ihtimal. Nakliye esnasında problem çıkma ihtimaline karşın depolar boş gelir diye düşünüyorum.
Not: Ben aracımı ikinci el almıştım eski sahibinden kalmaydı yakıt:)

Ha tamam o zaman abi, ben sıfır aldığını zannetmiştim :D

Ama yakıt konusunda full depo geldiğine dair defalarca şey duydum. İstersen onun bi ufak araştırmasını yapalım.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ha tamam o zaman abi, ben sıfır aldığını zannetmiştim :D

Ama yakıt konusunda full depo geldiğine dair defalarca şey duydum. İstersen onun bi ufak araştırmasını yapalım.

Dediğim gibi bilgim yok yakıt konusunda. Araştırmakta fayda var. Ama bir kaç belgesel izlemiştim aracın deposuna yeteri kadar 3 - 5 lt arası yakıt koyup fabrikadan postalıyorlardı. Veyron'un deposu full ayrılıyor yalnız.:)

Zafer44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sanırım Astra J 1.3 cdti'den bahsediyorsunuz son kasa olan..
Şehiriçi gayet uygun, biçok arabaya yakıtta fark atacak bi tüketime sahip.
Fabrika verisi 4,9 lt göstersede ben şehiriçi en sakin kullanımda bile 5,5 litre yakacağı fikrindeyim. Bu da km başına 26-27 kuruş gibi bir rakama tekabul eder.

Şehirdışında ise 90'la seyrederek 4 litre gibi rakamları görebilirsiniz. Şuanda piyasanın en uygun yakıtlı dizel arabası denebilir neredeyse...

Bu arada yakıt tüketimi ilgili detaylı bilgi burada;
http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/101861-yakit-hesaplama-yontemi-bilmeyenler-icin.html
Astra H sedan 1.3 cdtı demek istemiştim yeni kasası çok daha alımlı fakat bütçemi aşıyor. Daha önce 1.6 enjoyunu kullanmıştım satmak zorunda kalmıştım içimde kaldı tekrar almak istiyorum yorumlarınızı okuyorum daha çok özlem duyuyorum.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H sedan 1.3 cdtı demek istemiştim yeni kasası çok daha alımlı fakat bütçemi aşıyor. Daha önce 1.6 enjoyunu kullanmıştım satmak zorunda kalmıştım içimde kaldı tekrar almak istiyorum yorumlarınızı okuyorum daha çok özlem duyuyorum.

Astra H 1.3 cdti'de yine aynı rakamlarla yakıt tüketir hocam tahminimce ya... Ama cidden marşa basarken eliniz titremez yakıttan yana... Şimdiki arabalar lpg'de bile devasa şeyler yakıyor, yeni model 1.6 benzin & lpg bir araç 40-45 kuruştan aşağı yakmıyor... Ama cdti öyle değil yakacağı 26-27 kuruş...

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda 3.8 ila 4.5 arasında yakar gaza vurduğun tokat ilgili

Şehir içinde ise 4.7 6.0 arası yakar

Sent from Lumia 1520 using Tapatalk

godek1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tokat-sivas gidiş dönüş 90-110 km arası 4,9 l gösterdi yol bilgisayarı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...