2011 astra hb 1.3 cdtı tavsiye öneri???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkankeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı bir ay önce aldım 50.000 km şuan tüm bakımlarını yaptırdım.ama genel bir bilgi alabilirsem sevinirim kullanım ve tasarruf dikkat etmem gerekenler vb...teşekkürler

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merak ettigin konular nedir?

GT-P1000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Zafer44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende temiz bir tane sedan almak istiyorum. Yakıt konusunda çekiş konusunda bilgi verebilir misiniz ?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende temiz bir tane sedan almak istiyorum. Yakıt konusunda çekiş konusunda bilgi verebilir misiniz ?

Hocam sanırım Astra J 1.3 cdti'den bahsediyorsunuz son kasa olan..
Şehiriçi gayet uygun, biçok arabaya yakıtta fark atacak bi tüketime sahip.
Fabrika verisi 4,9 lt göstersede ben şehiriçi en sakin kullanımda bile 5,5 litre yakacağı fikrindeyim. Bu da km başına 26-27 kuruş gibi bir rakama tekabul eder.

Şehirdışında ise 90'la seyrederek 4 litre gibi rakamları görebilirsiniz. Şuanda piyasanın en uygun yakıtlı dizel arabası denebilir neredeyse...

Bu arada yakıt tüketimi ilgili detaylı bilgi burada;
http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/101861-yakit-hesaplama-yontemi-bilmeyenler-icin.html

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir şehir içi 5.4 Gösteriyor şuan.(Ama bu aralar 1 2 km lik kısa sürüşler gerçekleştiriyorum)
Şehir dışı 4 lt 95 km sabitle benim yakaladığım değer.
Aslında bende yeni bir kullanıcıyım. Aracımla 800 km yaptım daha. Rakamlarda bu 800 km de gerçekleşen değerler.
Araçtan genel anlamda memnunum.

Son düzenleme:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir şehir içi 5.4 Gösteriyor şuan.(Ama bu aralar 1 2 km lik kısa sürüşler gerçekleştiriyorum)
Şehir dışı 4 lt 95 km sabitle benim yakaladığım değer.
Aslında bende yeni bir kullanıcıyım. Aracımla 800 km yaptım daha. Rakamlarda bu 800 km de gerçekleşen değerler.
Araçtan genel anlamda memnunum.

Yalçın abi ciddi biçimde çok az yakıyor maşallah ya.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 110km hıza sabitleyip 4.5 litre ortalama ile seyrettim, 1.3 CDTI 3.5 litreleri zorlar sanırım. uygun koşullarda.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalçın abi ciddi biçimde çok az yakıyor maşallah ya.

Evet Ahmet çok az yakıyor maşallahı var hele ki benzinliden sonra çok iyi geldi. Aracımı 31 aralıkta almıştım. Ve daha 150 tl yakıt koydum arabaya ve daha 200 km gider gösteriyor yol bilgisayarı. daha ne isteyeyim.(Aracı alırken çeyrek depodan biraz fazla yakıt vardı içerisinde)

Son düzenleme:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Ahmet çok az yakıyor maşallahı var hele ki benzinliden sonra çok iyi geldi. Aracımı 31 aralıkta almıştım. Ve daha 150 tl yakıt koydum arabaya ve daha 200 km gider gösteriyor yol bilgisayarı. daha ne isteyeyim.(Aracı alırken çeyrek depodan biraz fazla yakıt vardı içerisinde)

Abi aslında arabalar full depo geliyormuş fabrikadan, ama bizim Allah'ın belası yetkili servislerimiz çeyrek depoya kadar boşaltıyormuş ya. Yazıklar olsun :mad:

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi aslında arabalar full depo geliyormuş fabrikadan, ama bizim Allah'ın belası yetkili servislerimiz çeyrek depoya kadar boşaltıyormuş ya. Yazıklar olsun :mad:

Bu konuda bilgim yok ama full depo olması zor bir ihtimal. Nakliye esnasında problem çıkma ihtimaline karşın depolar boş gelir diye düşünüyorum.
Not: Ben aracımı ikinci el almıştım eski sahibinden kalmaydı yakıt:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...