2008 Opel Combo Hız Sabitleyici Sorunu

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 Opel Combo Hız Sabitleyici (Cruise Control) Sorunu

2008 model Opel Combo 1.3 CDTİ bir araca sahibim. Ben aracıma sonradan hız sabitleyici taktırmak istediğimi servise (EK-CAN Oto İzmit) ilettim. Ancak servisin bana dediği aynen aşağıda belirttiğim şekilde;

"Aracınıza sonradan hız sabitleyici takılıp takılamayacağını şu an söyleyemeyeceğiz. Ancak hız sabitleyiciyi sipariş eder ve montajı yaptıktan sonra beyni programladıgımız zaman olup olmayacağını söyleyebiliriz"

Şimdi bana aynen bu söylendi. Bende kendilerine burada bir arkadaşımında aynı araca sahip oldugunu ve onun sonradan hız sabitleyici taktırdıgını söyledim. Servis tekrardan bana aşağıdaki gibi bir yanıt verdi.

"Aracınızı ilk aldıgınızda hız sabitleyici ile birlikte sipariş etmediğiniz için (Bu arada aracı alırken opsiyonlar arasında hız sabitleyici hiçbir zaman görmedim ve sölenmedi de) farklı bir beyin takılmış olabilir. Combolarda ve corsalarda hız sabitleme takılmayan araçlarda 2 farklı beyin takılıyor bunların biri bu sistemi kabul ediyor diğeri etmiyor. Sizin aracınıza takılan beyin hız sabitleme sistemini kabul etmeyebilir.Bu nedenle tek yapacağınız parçayı sipariş ettirmek ve montaj yaptırdıktan sonra olup olmayacağını görmek."

Şimdi bu noktada kafamda 2 soru işareti var. Benle aynı parayı verip aynı aracı alan biri ŞANSINA hız sabitleyici taktırabilecek ama bana farklı beyin takılı olduğu için ben taktıramayacağım.

Kafamdaki diğer bir soruda parça sipariş edildi takıldı ve hız sabitleme olmadı. Peki ben mecburen o parçayı almak zorunda kalıcam (servis olmazsa almak zorundasınız dedi) ama benim istediğim işlem yapılmamış olacak.

Şimdi ben bu işin içinden çıkamadım. Yani bir servis hemde yetkili servis, yetkilisi olduğu araçtan bir haber olup neyin olacağını neyin olmayacağını bilemez mi?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Yazımda herhangi bir hatalı nokta varsa şimdiden özür dilerim.

Son düzenleme:

yeniceri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben böyle bir saçmalık duymadım derhal o servisi dibine kadar şikayet edin hemde almanyaya kadar. ne demek yaa... koskoca opel araca hangi beyini taktığını bilmiyor öyle mi? inşaallah servisin saçmalığıdır. yoksa opelden soğurum

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuşma aynen dediğim gibi geçti yedek parça ve servis bölümüyle. Bakalım konuşma telefonda oldu bir gidip yüzyüze görüşelim gene böyle derlerse OPEL Merkezi arayacağım. Bu arada www.sikayetvar.com'a şikayette bulundum.

Son düzenleme:

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi öyle saçmalık olurmu yawwww.. sipariş et gelsin takalım olurmu olmazmı belli mi olur .. çocuklar güler ona yaaa...olmazsa parasını geri verecek mi??? Valla çok kızdım yaaa .. :(

bende konya YETKİLİ servise gittim olur abi niye olmasın sadece sol sinyal kolu değişecek program yükleyecez deyip hemen takalım abi 150 YTL dediler.. Aracım 2005 model combo city plus 1.3 CDTİ

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben bu İzmit EK-CAN Oto'yu anlayamadım. Herkes bi şikayet içerisinde. Bu arada OPEL Merkez yada bu tarz olayları şikayet edebileceğimiz müşteri hizmetleri gibi bir numara var mı?

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle saçma şey mi olur ya.olursa takarız olmazsa paranız boşa gider.Ben olsam opel genel merkezi arayıp bildirmiştim durumu.Neyse umarım aracınıza uygundur da taktırırsınız özellikle uzun yolda çok rahat ve konforlu bir özellik.

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla şikayette bulunucam fakat herhangi bir telefon numarası bulamadım. Genel merkez yada müşteri hizmetleri tarzında...

yeniceri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 kuruşluk şey için milleti telef ediyorlar. şunu baştan takında millet uğraşmasın

focus8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 combo city plus

Yok yaw olurmu combolarin alt yapisinda var hepsine takiliyor takiilamaz diye bir şey yok.....sadece tesisat oda bir adet kablo çekilecek okadar...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Yaw nasil ismis bu bole eger iki adet beyin varsa acar senin kaputu bakar senin beynin koduna sonra acar parca programini orada her sey yaziyor zaten senin arabanin beyni hangi ozellikler icin uretilmis ancak ben ilk kez duydum cc li beyin ve cc siz beyin diye genelde gaz tertibati ile alakalidir ama beyinlede alakaliymis demek ki,

Aciklamaya hem guldum hemde uzuldum sizin adiniza :(