2008 model astra sedan çekiş prob.?

balerefone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra çekiş problemi ile ilgili?

arkadaşlar geçen sene bu hafta içerisinde astra sedan 1.6(115bg)(motor kodu z16 xer ) aracı erpaşdan aldık. forumlardan okuduğum kadarı ile bu araçlara 2 çeşit yazılım çıkmış. biri torku mu ne ayarlıyormuş diğeri ise çekiş problemini düzeltiyormuş. klima açık iken filan yokuşlarda çekememe gibi. bugün biz aracı 1 yıllık bakım için servise götürdük. bakım filan yapıldı. her neyse oradaki görevliye durumu anlattım. böyle böyle çekiş problemi ile ilgili yazılım varmış diye. bu arada ben yeni 18 yaşına girdim aracı ben kullanmıyorum babam ile abim kullanıyor. adam plakayı alıp bilgisayardan baktı ve aracınız için bize bildirilen bir yazılım mevcut değil dedi. servise gitmeden önce forumlardan araştırdığım kadarı ile abiler bana 2 seçenek belirtmişti. ya aracınızı size satmadan önce bu yazılımı yükseltmişlerdir ya da gittiğinizde yükseltirler dedi. adam yeni yazılım vs yok diyince bende peki önceden yüklenmiş bir yazılım mevcut mu diye sordum onada hayır dedi. kısacası şuan orjinal yazılımda. bende birşey diyemedim daha ve eve geldik. babam fazla anlamaz bu yazılım vs konularından. ona soruyorum baba çekişde problem filan var mı diye hayır diyor. yalnız tam güvenemiyorum babama. çünkü 16 senelik doğan kullanımından sonra ilk defa bu aracı aldık ve bindik. dolayısıyla doğana göre kat kat daha iyi bir çekişi var kalkışlarda. o yüzden babamın yanılabileceğini düşünüyorum.

umarım sorunumu anlatabilmişimdir. yardımcı olabilecek ve tavsiyede bulunacak arkadaş var mı?

Son düzenleme:

balerefone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden kimse cevap yazmıyor ? konu hakkında bilgisi olan yok mu?

niet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 4 senelik şahin kullanımından sonra,uçuyor lan bu araba demiştim.:)))

balerefone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi güzel demişsinde keşke birileri soruma cevap verse. bu yazılım hakkında beni bilgilendirse. hiç usta filan yok mu forumda?