2006 Opel astra H tekleme sorunu

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba başlıgı acmadan önce bayagı bi arastırdım bu konuyu forumda kiminin sıkıntısı benim kine benzer kiminin sorunu farklı ve hepsinin farklı farklı cözümleri vardı ama kendi aracımla ayno modelde bir aracta bu sorunu göremedimi.

Benim aracım 168 binde 153 binde aldıgımda aracımda lpg yoktu tekleme sorunu vs. hicbir sıkıntı yoktu ben 155 binde lpg taktırdım 165 bine kadar lpg de kullandım 165 binden sonra arac benzinde iken ilk basta 1. viteste 1500 devirden 3000 devire kadar tekleme yapıyor sonra geciyordu bir müddet sonra bu sorunu 2. viteste de yapmaya basladı ama sadece benzinde lpg de iken bu sıkıntı yoktu simdi ise hem lpg de hem benzinde bu sıkıntı var aracım asırı tekliyor 1 ve 2. viteste hem benzin hem lpg de yine benzine nazaran lpg de bu teklemeyi daha az yapıyor benzinde önceleri 1500 den 3000 devire kadar olan bu tekleme simdi 5000 devire kadar sürüyor. kimisi egr kimisi subaplar diyor ben egr iptali yapan bir yazılımcıya gittim benzinli araclarda egr olayı farklı dediler iptal edilmiyor mus. kurum olusmus dediler her 500 km de bir enjektor temizleyici katıp kullandım sorun aynı katalitik konvertor ü temizlettim sorun aynı dün bir ustaya getirdim büyük ihtimalle sorun sensör de dedi bu olayı cözecegini söyledi umarım cözer. sonucu yazacagım önerileriniz veya cözümleyen varsa paylasırsa sevinirim tesekkür ederim.

youssef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Herhangi bir arıza kodu çıkmadı mı aracınızda ? benim benzinli 2008 astra h aracımda aynı devir aralığında tekleme vardı. ateşleme bobini arızası vermişti. değiştirdik düzeldi.

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef herhangi bir ariza kodu çıkmıyor bobini ve atesleme bujilerini degistirdim sorun çözülmedi

orhan OĞUZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bu tekleme sorunuyla bende başbaşayım aracım 2005 model astra 1,6 benzinli yokuş yukarı aracı biraz sıkıştırınca 110,120 hızı görünce araç tekliyor ve gaz yemiyor bunula ilgili yapılan işlem suboblar değişti bobin değişti buji değişti lpg tesisatı değişti krank sensörü değişti boğaz kelebeği temizliği yapıldı 3500 tl masraf ettim ama henüz sorunu çözen olmadı deneme yanılma işlemiyle iş yapılıyor verilen arıza kodu P 1300 DÜŞÜK YAKIT SEVİYESİNDE YANLIŞ ATEŞLEME TESPİT EDİLDİ DİYOR bu arıza daha önce başına gelen arkadaş varsa allah rızası için yardımcı olun arkadaşlar.

Lambanincini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bu tekleme sorunuyla bende başbaşayım aracım 2005 model astra 1,6 benzinli yokuş yukarı aracı biraz sıkıştırınca 110,120 hızı görünce araç tekliyor ve gaz yemiyor bunula ilgili yapılan işlem suboblar değişti bobin değişti buji değişti lpg tesisatı değişti krank sensörü değişti boğaz kelebeği temizliği yapıldı 3500 tl masraf ettim ama henüz sorunu çözen olmadı deneme yanılma işlemiyle iş yapılıyor verilen arıza kodu P 1300 DÜŞÜK YAKIT SEVİYESİNDE YANLIŞ ATEŞLEME TESPİT EDİLDİ DİYOR bu arıza daha önce başına gelen arkadaş varsa allah rızası için yardımcı olun arkadaşlar.
.

MAF sensörünü kontrol ettirdinizmi?

Lambanincini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Herhangi bir arıza kodu çıkmadı mı aracınızda ? benim benzinli 2008 astra h aracımda aynı devir aralığında tekleme vardı. ateşleme bobini arızası vermişti. değiştirdik düzeldi.

Arıza kodunu ekrana vermez araç belki bilmiyorsunuz dur ..arıza kodunu öğrenmek için anahtarı kontağa takın ama çevirmeyin..fren ve gaza aynı anda basın ve basılı tutun..kontağı 2 kademe açın ama marş vermeyin öndeki km ekranında ecn olarak verecektir..belki bilmiyorsunuz dur diye hatırlatayım istedim..

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

maf map oksijen sensörlerine de baktırın derim. değiştirdiğiniz parçaların dışında geriye bunlar kalıyor. birde aracın lpg sini araç içindeki geçiş butonundan değil direk vanadan kapatıp öyle benzinde kullanmayı denediniz mi?