2006 Corsa C 1.2 Twinport hararet problemi

sparco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Aracımız da ilginç bir hararet sorunu mevcut arkadaşlar, uzun zamandır uğraşıyorum ama bir çözüm bulamadım, dedim belki başına gelen yada tecrübesi olan vardır;
Aracın sorunu biraz ilginç çünkü aracın hararet sorunu yüksekliğinden değil düşüklüğünden, motoru bir türlü ısıtamıyorum, hararet dipte duruyor, hiç yükselmiyor, çok sıkışık trafikte ve biraz rampa olursa 80-85 derecelere zorla çıkıyor, ama yol açılıpda 4 e 5 e attığımız zaman dibe vuruyor yine,
termostat ve devir daim pompası değişrtirdik sonuç alamadık,
düşünüp duruyorum motor neden ısınmaz diye, araçta hiç termostat olmasa bile, olduğu yerde rolantide dahi çalışsa illa ısınır, ama bunda tık yok, motor ısınmadığından dolayı haliyle kaloriferde ısıtmıyor, eskiden böyle bir sorun yoktu, cehennem gibi ısıtırdı,
ben düşünüp duruyorum ama mantıklı bir açıklama bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arızaya bakarsak sorun termostat gibi duruyor ancak değştirdim demişsiniz. çok çok zayıf ihtimal ama taktığınız termostat ta sorunlu olabilir. başka da bişey gelmiyor aklıma.

sparco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla benimde gelmiyor, araba 1 saat çalıştıktan sonra bile motor bloğuna rahatça dokunabiliyorum :) Yarın tekrar bir termostat alayım bakayım ne olacak.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostad ve/veya hararet müşürü...100 liraya sorun çözülür...

Son düzenleme:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostatı yenilemeden önce kısa devre ederek deneyin derim.

sparco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün gittim orjinal wahler marka bir termostat alıp başka bir ustada değiştirdim, sorun çözüldü, hararet normale döndü.
Ama beceriksiz diğer özel opel servisi yüzünden bedavadan devir daim değiştirdik, onuda gidip atıcam önüne bakalım ne olacak.

sparco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet hararet düzeldi ama bugünde motor cortladı, tak tak sesler geldi , hemen kenara çektim zaten debriyaja basınca stop etti, çekiciyle götütüp attım servisin önüne, haber edecekler bakalım, komple motor kaçtı gibi geliyor bana ama hayırlısı bakalım.

Araç tamirden çıktıktan sonra satacam hemen, bıktım lanet olsun böyle arabaya.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her ne olur ise olsun ucuz diye kalitesiz yedek parça/malzeme kullanmamanızı öneririm. İyi bir usta beraberinde kaliteli yedek parça/malzeme kullanılırsa bu araçlar uzun yıllar boyunca kolay kolay sorun çıkarmazlar.