2005 Astra H debriyaj, baskı balata fiyatları.

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Bugün aracımın debriyajı boşaldı ve yaptığımız kontrol sonucu hidrolik debriyaj bilyasının ordan kaçak olduğunu tespit ettik ve eksik hidroliği tamamlayıp fiyat almak için servise gittim. Aynı sorunu yaşayan/ yaşayabilecek arkadaşlara referans olması açısından fiyatları burdan paylaşmak isterim.

Fiyatlar yaş indirimi(araç 2005 astra h) yapıldıktan sonra ortaya çıkan fiyatlardır. Parantez içindekiler indirimsiz fiyattır.
Debriyaj bilyası : (413) = 260tl (dışarıdan luk marka 185tl buldum)
Debriyaj balata : (483) = 280tl
Debriyaj baskı : (381) = 238tl ( servisin direk baskı balatayı da değiştirme isteğine şaşırdım biraz açıkçası)

işçilik : 360tl
aynı işçilik için sanayide bulunan ustalar 250tl fiyat çıkardı.

ayrica ısı sensörü değişimini sordum ve termostat ile beraber değişebileceğini söyleyip 244tl fiyat çıkardılar.

NOT : Konuyu yanlış yere açtım ise affola.

Son düzenleme:

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel gm com var baskı ve balata ikisi 230 lira luk marka , rulmanda 180 liraya iyi fiyat bende luk ile değitireceğim,en çok kullanılan yedek parçalardan bu marka bildiğim kadarıyla,

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı Manisa Opel Çözel e bıraktım:
-Arka fren balataları
-Motor yağı değişimi (Mobil 5/30)
-Debriyaj seti değişimi (LUK set komple)
-Triger seti değişimi (GM)
-Buji,filtre vs değişimi
Ekstra genel kontrol bakımlar,rulman-porya temizliği,ön-arka teker değişimi gibi birçok iş 684 lira tuttu nasıl ?
(Aracım 2006 Zafira 1.6 Cosmo malzemeleri yazın Ankara da bir parçaçıdan uygun fiyatla almıştım )

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı Manisa Opel Çözel e bıraktım:
-Arka fren balataları
-Motor yağı değişimi (Mobil 5/30)
-Debriyaj seti değişimi (LUK set komple)
-Triger seti değişimi (GM)
-Buji,filtre vs değişimi
Ekstra genel kontrol bakımlar,rulman-porya temizliği,ön-arka teker değişimi gibi birçok iş 684 lira tuttu nasıl ?
(Aracım 2006 Zafira 1.6 Cosmo malzemeleri yazın Ankara da bir parçaçıdan uygun fiyatla almıştım )

Sanırım sadece işçilik için vermiş olduğunuz para 684 tl.. Triger ve debriyaj değişimi zaten fazlasıyla pahalı işçiliği.. Bence güzel fiyat..

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj bilyası ile debriyaj rulmanı aynı şey mi oluyor acaba?:rolleyes:

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eylul 2014 de debriyaj alt merkezimi 400 TL gibi bir ucretle degistirmistim iscilik dahil. Tabi fiyatlar indirimli fiyatlardi.

servis hazir sanzimani indirmisken baski balatayi da degistirelim diyor balatanin %40-50 omru kalsa dahi, bir acidan da haklilar sanziman indirmek zaten 300 tl gibi bir ucretten basliyor.