2003 Bora Otomatik Vites

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaş için araba arayışındayız. 2003 ve üstü Bora'lar ilgimizi çekti. Otomatik vites olması tercih nedeni. Motor olarak iyi olduğunu, eski Boralar gibi olmadığını biliyorum. Fakat otomatik vitesin sıkıntılarını bilmiyorum. Sadece 4 ileri olduğunu okudum. Doğru mudur? Yakıt tüketimi bu nedenden yüksek olur mu? Kısacası alınabilir mi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bora Golf'ün sedanıdır. Golf'ün araba piyasasındaki yerinin sağlamlığını herkes bilir. Otomatik vites durumunu bilmiyorum ama temiz bir Bora'ya uzun yıllar sorunsuzca binilir.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi senin Vectra'daki otomatik vites de 4 ileri olması gerek. Avantaj ve dezavantajları nedir?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam otm. 4 ileri diye biliyorum. Bende çok araştırmadım ama Golf 4 yada Bora alacağım gibi. Tam otm. 1-2 lt fazla yakar tüpte tahminim 30krş'u geçmez.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bendeki tam otomatik 3 ileri+D den oluşuyor. Ben son derece memnunum. Şimdiye kadar hiç dezavantajına denk gelmediğim için bir daha otomatik araç alma imkanım olursa gene tam otomatik olanını tercih etmeye özen göstereceğim. Parçası bol, ustası daha kolay bulunduğu için onarım masrafları da düşük sayılır. Bendeki araç 2000 cc olduğu için performans kaybı yok gibi bir şey, vites geçişleri sarsıntısız ve konforlu (1600 cc Astra'da vites geçişleri hissedilir düzeyde) yakıt olayı da kabul edilebilir seviyelerde olduğu için araçta LPG yok. Aracımı şehiriçinde çok sakin kullanmam ama hırpalamam da, şehirdışı kullanımlarımda ise bazen yasal çizgiyi aştığım oluyor, bu tür kullanım tarzımla şehiriçinde yaklaşık olarak 100 km de 10 lt, şehirdışında 7 lt civarında benzin tüketimi var. Yıllarca otomatik vitese sıcak bakmamıştım, şimdi o pişmanlığı yaşıyorum, otomatik vites çok büyük kolaylık ve konfor sunuyor, o nedenle tavsiye ederim .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
4 vitesli otomatik olan araçlar konlektörlü sisteme sahiptir. Ve sorun konusunda en sağlam sistemdir. Ama 150 000 km aşan araçların bakımları yapılması gerek veriler de 150 000 de bakım yapılması uygun görülmekte.Birde araç 4 vites olmasından dolayı biraz fazla yakar.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abimin aracı 2004 otomatik bora. 4 vitesmi 5 vitesmi bilmiyorum fakat yüksek hızlarda devir yükseliyor. yani 4 vites olma ihtimali yüksek. şanzıman ölmiyecek bi şanzıman. yakıtıda ideal.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler yanıtlar için...

Peki 2003 model bir otomatik, donanımlı, temiz Bora'ya 24-25 bin verir misiniz?

Ben veririm diyorum ama bir yandan da üstüne 5-6 daha koyup B sınıfı bir dizel alınabilir diye de düşünüyorum. Sonuçta arkadaş çok büyük oranda şehir içinde kullanacak ve bagaja ihtiyacı olmayacak.

Kafamız karışık...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendi adıma temiz boraya Lpg'de varsa 25-26 veririm diyorum. Ama 100bin civarı yorulmamış bir araç bulmak çok zor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
..............
Peki 2003 model bir otomatik, donanımlı, temiz Bora'ya 24-25 bin verir misiniz?

..................

Ben 3-4 aydır bağ bahçe işleri için ikinci el, düşük model bir araç bakıyorum. Piyasada zorla yürüyen yıkık dökük araçlara istenen rakamları duyunca 2003 model temiz, donanımlı bir Bora'ya 24-25 bin TL yi gözüm kapalı veririm ;)