2001 Vectra B 2.0 CDX A/T

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
manuel vites ve lpg ile şehir içi max 28-30 kuruş yakar,uzunyolda ise 20-22 kuruş arası yakar tabi aracın bakımlı olması büyük etken...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tanıdgımda accent var 2008 model ve 280-300 kruş yakıyor derken ben vectranında 300-350 kuruş arasında gezindiğini düşünüyorum...ve yakıt oalrak arasında pek bir fark yokken konfor rahatlık güvenlik olarak arasında dağlar kadar fark var...en basitidnen şu lafı kullanacaksınız araba almışım ben diceksiniz....;)

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
kesinlikle katılıyorum. benimki düz vitesli 8,5-15lt/100km gibi değerlerde geziniyor ortalama tüketimim yıl içerisinde. tabi her depoda sıfırlıyorum bilgisayarı.

bindiğin polo eğer 1,6lt ise ve otomatikse CDX en fazla şehir içinde 1-1,5lt/100km fazla yakar şehir içinde
vectra yı abime alıcaz da, benim polo 1.4 16v düz vites o yüzden yakıt diyorum ya ben 2-3 aydır iyi alıştım 20 TL gazla 110-115 Km yapmaya o yüzden korkuyorum. vectra diri duruyor arka koltuklarına oturulmamış gibi :D görüşleriniz için tekrar teşekkürler Martın 1 gibi alıcaz kısmet olursa vectra yı sizinlede paylaşırım resimlerini

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
görüşleriniz için teşekkürler araç genel olarak düzgün bir tanıdığımızda araba zaten derileri falan çiçek gibi kilometresininde orjinalliğine güveniyorum daha 120.000 km de LPG yok araçta taktırıcaz ama yinede yakıt tüketimi korkutuyor doğrusu

bence lpg takmasanız daha iyi:D
piyasada lpg'siz Vectra kalmayacak yakında:)

nimbus06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam ben de yeni aldım Vectra 2.0 CDX 2001 model otomatik vites. 10 gün oldu henüz. Araç 91000' deydi. Tüm bakımları aksatılmadan ve zamanında yapılmış.

Henüz yakıt sarfiyat değerini net olarak ölçemedim. Yanılmaz isem, LPG' de tahmini rakam 0,26 gibi birşey çıkacak sanırım. Gerçi benim iş ve evimin arası 7 km. gibi kısa bir mesafe olduğu için bu yolun neredeyse yarısını benzinde gidip-geliyorum :) Uzun yolda bu ortalamanın daha da aşağılara düşeceği kesin.

Açık söylemek gerekirse, ben bu araçtan bu kadar memnun kalacağımı ummuyordum. Motorunun 2.0 olması otomatikte anlatılmaz güzellikte bir zevk veriyor. Ne benzinde, ne de gazda; motor hiçbir şekilde yorulmuyor. Gaza bastığınızda ummadığınız ve beklemediğiniz bir şekilde koltuğa yapışıyorsunuz :)

Donanım olarak da CDX modeli en üst düzeyde olanı. Tabi CDX' ler bile kendi aralarında opsiyonel donanım farklılıkları gösterebiliyor.

Allah izin verirse uzun yıllar binmeyi düşünüyorum. Şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 cdx 2.0 otm. sahibiyim. şehir içi sakin kullanımla 8lt agresif kullanımla 12lt lpg tüketiyorum. konforuna ve verdiği güven hissine diyecek yok. tek problemi farları. orj xenon ancak küçük mercek kullanıldığı için kısa farlar aydınlatmada çok yeteriz kalıyor. onuda philips in D2S 85122cm colormatch ampullerle kısmen çözebilirsin ancak ampulun tanesi 170 TL :)

Casper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt konusunda bir fikir olması bakımından Bizde 1.8 Vectra Var Ondan örnek vermek gerekirse

Bu araçlar LPGde Benzinde yaktıklarından çok yakıyorlar litre hesabıyla.

Ama kuruş hesabıyla yarıdan daha az yakıyorlar. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Yani bu araba uzun yolda benzindeyken 7,1 Lt/100 Km yakıyor 90-110 Km/h Arası Gidince

Aynı araba Gazdayken uzun yolda 8,4 Lt/100 Km yakıyor. Ama gaz daha ucuz olduğu için daha çok kar ediyorsunuz.

Kuruş hesabıyla da..:

Uzun yolda benzinde 33,4 Kuruş Yakıyor Benzinde Klima açık ve yaz mevsimi(Yeni fiyatlarla [4,71 TL])

Ama gazda.. Gazda klima açıkken 13 Kuruş Yakıyor (Eski fiyatlarla [Bkz. 2,20 TL/Lt])

Gaz daha karlı ama arabanın orjinalliğini bozuyor. Elimde olsaydı yapmazdım.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik olmasına birşey diyemem fakat manuelin yakıtı 1.6 vectradan daha az. tabi bakımlı olursa.

güncel benzin fiyatlarıyla 1,6 vectra b2 şehiriçi ort. 0,35 kuruş yakıyor. 2,0 vectra b2 uzun yolda daha az yakabilir ama şehiriçinde daha az yakacagına ihtimal vermiyorum..