2000 opel astra cd klima problemi lütfen yardim?

hakan73

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım inşallah iyi yaparlar, yarın opel yetkili servisine gideceğim olmassa ustaya söyleyeyim basınçla kontrol yapsın

hakan73

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
telefon ettim servise kampanya var dediler kilma dezenfektesi ve gaz basımı işçilik 65 tl ,eğer polen filtresini değiştirirsem 40 tl toplamda herşey dahil 105 tl masraf olur dediler. sizce iyimi ?

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
65 TL ye kadar olan kısmı kulağa hoş gelebilir fakat polen filtre için istenen + 40 ?

telefon ettim servise kampanya var dediler kilma dezenfektesi ve gaz basımı işçilik 65 tl ,eğer polen filtresini değiştirirsem 40 tl toplamda herşey dahil 105 tl masraf olur dediler. sizce iyimi ?
65 TL ye kadar olan kısım tamam!!!
Bu +40 sadece polen filtresi içinse fazla!
Eğer dezenfekte de 65 in içindeyse tamamdır, yaptırın...
40 ı geçin 10 TL ye alır takarsınız kendiniz sonradan polen filtresini...
Sonuç 65 şu yaz başlangıcı için optimal bir rakamdır.

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ne biçim kampanya gaz dolumu zaten hemen hemen her yerde 65 civarı bir rakam. 40 lira polen filtresine verilmez . boş verin siz onu 40 tl ye 4 tane polen filtresi alırsın.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlara bakmadım şu an işteyim ama dün klimayı açtığımda öyle şak diye bir ses duymadım. ilginiz için teşekkür ederim ofeza
en iyi ihtimalle arkadaşların ve sizinde belirttiğiniz gibi gaz bitmiştir... bende de 2000 cd var geçtiğimiz yaz benzer bi durum yaşadım klimayı açtığım zaman devir göstergesi yükseliyor klima çalışıyordu ama soğuk üflemiyordu bende gaz bitmiştir die servise girdim bana kompresör bobininin yandığını kompresörün değişmesi gerektiğini söylediler yanlış hatrlamıyorsam %25 indirimle 1000 lira olduğunu söylediler. bende yaptırmadım çiğlide ata sanayide çıkma bi bobin bulduk klimacıda 250 ye mal olmuştu gaz dolumu dahil... yani böyle de bi ihtimal var inşallah sizinki sadece gazdır...

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımdada aynı sorun vardı sorun gaz bitmiştir önce kaçak kontrolü yaptırın sonra gaz bastırın sonrada güle güle kullanın

MAVİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende vardı klimanın filtresi tıkandığı için zorlanmış ve kompresörün sigortasını attırmış yeni filtre 90 tl+işçilik 100 tl =190 tl değiştirdik sigortada yapıldıktan sonra sorun kalmadı

ferhil06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Basinc sensörünün üzerindeki soketi bi kontrolet eger komps.calişmiyorsa sonra sigortasi olmaz diye biliyorum komp.yoksa komp bozulmuş olabilir ama sen o soketi bi kont.et bi hemen sol farla radyötörun yaininda farin altinda kaliyo bakbi oksitlenmiş olabilir.

utkuyilmazer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar selamlar.benim arabamda oglen vakti acikti klima ve herhangi bir problem yoktu.cemberden hizli geceyim diye 6000 devire kadar ciktim 2 3 tede ayni.ve ondan sonra calismaz oldu klima.sicak hava ufluyor.neden olabilir acaba sizce.klimayi calistirdigim zaman tis diye bir ses gelmiyor ve rolanti az yukseliyor.opel astra 2000 CD