2000 model astra g kasa araba aldım yorumlarınız nelerdir

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet iş işten geçti tabiki ama arabam 110 bindeydi aldığımda. Ankaraya gittim 15 tatilde yıldız sanayi sitesini gezdim. Kırık torpido gözüyle kapı döşemelerini sordum. tek kapı döşemesinin 75 lira olduğunu söylediler. (Orjinal çıkma) torpidonun da 100 lira olacağını söylediler. Yaptırmayı düşünüyorum arabayı. Yalnız arabanın orjinalliği gider mi? Mesela satarken beni sıkıntıya sokar mı fiyat kırılır mı? Bİr de 2000 model astra gl 4 cam otomatik abs klima 110 binde siyah arabalar ortalama kaça gidiyor. Fazla vermişsem ne kadar fazla vermişim öğrenmek istiyorum. Yada etrafınızda aynı arabanın cd si ne kadara gidiyor? Aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar.
Saygılarımla

fiyat bana uygun geldi...ayrıca amortisör deki problem önemli değil en kötü ihtimal sıfırlarını takarsın sorun çözülür..ayrıca torpido gözü nde de sorun yaşıyormuşsun çıkma olaylarına gireceksen sırf bu işi yapan dükkanlar var çıkma ne ararsan 100 ün de belki altına bulailirsin internetten de raştırmanı tavsiye ederim alcele etme zaten araba artık sende iyice araştır bir kere al derim kapı içi panzilot unda çıkmaları var çıkma orjinal ve temzileri ya da bu işleri iyi yapan firmalar varsa? onlardan da kalıbını çıkarttırıp taktırabilirsin alternatif olarak.. son olarak km de uygun zaten 2000 model normaldir.benden tavsiye arabanın yağını zamanından da önce (500km) değiştirirsen ve yormazsan arabayı sert hareketlerle emin ol 350-400 bin km götürecektir seni

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabanın içinde godzilla mı beslemisler acaba:D

İLEMİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sene 2008- aralık, 99 mod. astra gl/ac/abs arabayı 16.000 tl ye aldım.
1-pazarlıktan sonra lpg nin işli olmadığını öğrendim(neyseki işleme masarfını düşürdüm)
2- aldığım gün iç dikiz aynası elimde kaldı, kırılmış ve joponla yapıştırmışlar
3- bir hafta sonra dış dikiz aynası düştü, oda kırılmış ve daha önceden japonla yapıştımışlar.
4-15 gün sonra su eksilttiğini farkettim. götürdüm ustaya radyatör daha önce patlamış ve lastik yama yapılmış dedi,mecburan yeniledim.
5- radyatör değişirkenusta yağına baktı, çubukta bir damla yağ yoktu, hemen tamamladık yağını ve bu vesile ile 1500 km de 1 lt ye yakın yağ yaktığını öğrendim.
6- el freni hiç tutmuyordu, alırken sordum. balataları yemesin diye çok sıktırmadım dedi ben de yuttum.
7- arabanın arkası çok zıplıyordu. götürdüm amaotisörler patlak dediler, değiştirdim.
8-uyanık spor teybi denemsinler diye arabayı satarken kaset koymamış. kaset dinliyim diyince anladım teybin bozuk olduğunu.
9-mavi duman
10 - kronik sorunları hiç saymıyım (tekleme canıma yetti, tavan sarkması,korna yırtığı).

YİNEDE ŞÖLE Bİ UZAKTAN BAKINCA OK GİBİ GELİYO GÖZÜME. UZUN YOLDA MERCEDES GİBİ GİDİYO. SEVİYORUM YİNEDE ARABAMI

savanam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sene 2008- aralık, 99 mod. astra gl/ac/abs arabayı 16.000 tl ye aldım.
1-pazarlıktan sonra lpg nin işli olmadığını öğrendim(neyseki işleme masarfını düşürdüm)
2- aldığım gün iç dikiz aynası elimde kaldı, kırılmış ve joponla yapıştırmışlar
3- bir hafta sonra dış dikiz aynası düştü, oda kırılmış ve daha önceden japonla yapıştımışlar.
4-15 gün sonra su eksilttiğini farkettim. götürdüm ustaya radyatör daha önce patlamış ve lastik yama yapılmış dedi,mecburan yeniledim.
5- radyatör değişirkenusta yağına baktı, çubukta bir damla yağ yoktu, hemen tamamladık yağını ve bu vesile ile 1500 km de 1 lt ye yakın yağ yaktığını öğrendim.
6- el freni hiç tutmuyordu, alırken sordum. balataları yemesin diye çok sıktırmadım dedi ben de yuttum.
7- arabanın arkası çok zıplıyordu. götürdüm amaotisörler patlak dediler, değiştirdim.
8-uyanık spor teybi denemsinler diye arabayı satarken kaset koymamış. kaset dinliyim diyince anladım teybin bozuk olduğunu.
9-mavi duman
10 - kronik sorunları hiç saymıyım (tekleme canıma yetti, tavan sarkması,korna yırtığı).

YİNEDE ŞÖLE Bİ UZAKTAN BAKINCA OK GİBİ GELİYO GÖZÜME. UZUN YOLDA MERCEDES GİBİ GİDİYO. SEVİYORUM YİNEDE ARABAMI

Dostum yaşadıkların hiç kolay değil gerçekten. Çok şükür yağ ekelme filitre değiştirme gibi şeylerden başka şimdilik bir şey yok umarım da olmaz(75 lira aldılar). Yalnız dün arabayı iç dış yıkattırdım. Ve akşam gelirken farları açtığımda kilometre ibresinin, devir ibresinin ışığının yanmadığını gördüm. Sanırım yıkarken basınçlı su nedeniyle oldu. Fazla masraf çıkarmz umarım yarın öbürgün götürecem tamirciye. Bunların dışında zamanla alışıyorum. Açıkçası arabayı aralık ayında aldım piyasa düşüktür dediim. Herkess de alırsan al yoksa çok artar dedi. Şİmdi bakıyorum öyle çok bir artış göremiyorum. Binyada ikibin daha biriktirip cd alsam daha mı iyiydi dedim uzun süre ama klima abs benim arabamda da var. Sonra çift hava yastığı var. Düşünüyorum e yeter diyorum. CD daha iyi tabi ama çok şey de kaybetmiş değiliz. Sonuçta bendeki de astra. Kazasız belasız binmek herşeyden daha önemli. Bir de arabamın bütün özelliklerini öğrenme şansım varmı. Aldığım adam söylemişti ama, mesela şasi numarasını girerek arabanın herşeyini çıkarabileceğim bir site varmı?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığınız fiyat aşağı yukarı ıyı zaten saydıklarınızda kafaya takılcak seyler değil pek motoru iyiyse öbürleri fasa fiso...bızde aldığımızda 4 amortsör ve baskı balata masrafı yaptık illaki masraf yapılır sızde fazla takmayın...ama gl modelinin %90 abs yok kontağı açtığınızda göstergede sağ alt köşede abs lambası yanıyomu bir bakın...

savanam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet abs ışığı yanıyor. Zaten özellikle dikkat ederek aldım abs ve klima mutlaka olacaktı arabada. Birçokları için para değil ama 15 bin benim için ciddi para. Ufak bir sıkıntı bile çıkınca arabada büyütüyor insan. Bir de ilk araba olunca taktım kafaya birçok şeyi. Bir de anlıyorum ki dillendirmemek lazım böyle olayları. İlk defa alıyoruz dedik anlamıyoruz soralım dedik millete. Herkez birşey söylüyor. Yok çok para vermişsin yok araba eski. 2005 moıdel temiz fordu teptim ben gittim 2000 model astra aldım. Riskleri de göze aldım. İlle astra olacaktı. Yanlış mı yaptım diye çok taktım ama zamanla alışıyorum dediğim gibi.

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savanam abi hiç canını sıkmaya değer mi bu tür problemler yüzünden.. bende 13 500e aldım tüp hiç takılmamıs 98 astra g altında lastik yoktu tüp takıldı geldi araba 15000e yürüründe motorunda şikayetin yoksa diğer konularda hiç canını sıkma.. bu cd olayına takılman dikkatimi cekti niye bu kadar abartıyosun anlamadım yol bilgisayarı hariç bi fark yok senin aracınla.. yan sanayi sisler 50-60 lira takarsın sisleri bide cd spoıler.. kapı kolları marspiyeler çıtalarıda gövde rengine boyattın mı al sana çakma cd:D:D tabi aracın rengi siyah yeşil ve kırmızı değilse hiç problem yok benım ki gümüş gri çakma cd yaptım:D:D 4 cam otomatik klima sende abs de var.. opel olsun çamurdan olsun fransızlara benzemez sonuçta.. ettiysen 1 milyar max 2 milyar zarar ettin abi ama arabayı kapıya cektın mı problem yoktur.. 10 yaşında 100 kusur binde 10 numara.. kazası yok değişeni yok.. sonucta pertten toplama bi araba değilya hallolur ufak tefek şeyler.. forumda aynı problemleri yaşayan abilerimiz vardır illakı mesela torpido benimde aynı sekilde.. her problemde servise kosmak ne kadar dogru bilemiyorum... 15 lira secenegi varken..

yasım geregi küçüğünüzüm yanlıs bi söz ettiysem affola...
SAYGILAR........

savanam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savanam abi hiç canını sıkmaya değer mi bu tür problemler yüzünden.. bende 13 500e aldım tüp hiç takılmamıs 98 astra g altında lastik yoktu tüp takıldı geldi araba 15000e yürüründe motorunda şikayetin yoksa diğer konularda hiç canını sıkma.. bu cd olayına takılman dikkatimi cekti niye bu kadar abartıyosun anlamadım yol bilgisayarı hariç bi fark yok senin aracınla.. yan sanayi sisler 50-60 lira takarsın sisleri bide cd spoıler.. kapı kolları marspiyeler çıtalarıda gövde rengine boyattın mı al sana çakma cd:D:D tabi aracın rengi siyah yeşil ve kırmızı değilse hiç problem yok benım ki gümüş gri çakma cd yaptım:D:D 4 cam otomatik klima sende abs de var.. opel olsun çamurdan olsun fransızlara benzemez sonuçta.. ettiysen 1 milyar max 2 milyar zarar ettin abi ama arabayı kapıya cektın mı problem yoktur.. 10 yaşında 100 kusur binde 10 numara.. kazası yok değişeni yok.. sonucta pertten toplama bi araba değilya hallolur ufak tefek şeyler.. forumda aynı problemleri yaşayan abilerimiz vardır illakı mesela torpido benimde aynı sekilde.. her problemde servise kosmak ne kadar dogru bilemiyorum... 15 lira secenegi varken..

yasım geregi küçüğünüzüm yanlıs bi söz ettiysem affola...
SAYGILAR........

Yazdıkların çin teşekkür ederim dostum. Dediğin gibi önemli olan aslında arabada kaza olmaması vede arabanın iyi durumda olmaıs. Bazıları arabasına bakmıyor. Yada devirsiz kötü kullanıyor. Öyle olunca araba az kullanılmış olsa ne olur. Yine araba az kullanılsa bile çabuk eskir. Bu işler tamamiyle şans. İlk araba olunca ve tüm birikimini yatırınca ufak birşey bile insanın gözünde büyüyor. Artık arabama alıştım sayılır. Ama bugün sabah baktım arabanın üstü çamur olmuş. Meğer dün gece yağmur değil çamur yağmış Ciddi söylüyorum araba aşırı olmamakla beraber toprakla kaplanmış. Bu arada 15 lira seçeneği nasıl oluyor nerede yaptırabilirim bilgi verebilirmisin.
Teşekkür ederim saygılarımla.

gokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende acele ettım 2005 model araba alıdık yol bilgisayarı yok cd calar yok 2 cam otomatık ...celik cant yok bide araba 1.4 kardeş 2 el araba alıyorsan masrafına yada orasına burasına katlanacaksın....bende masraf yaptım ama arabamı sevıyorum...