2.Yıllık En İyi Bölümler

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şu anda 2 yıllık bölümlerden hangilerini yazarsam iş sıkıntısı yaşamam...
anestezi laborantlık v.s bölümler haricinde başka önerebileceğiniz bölümler varmı ?

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mekatronik,Endüstriyel Elektronik öneririm, bulundugun ildeki iş imkanlarına göre otomotiv de olabilir.Yeteneklerin ve ilgin hangi yönde ise ona göre de seçim yapmalısın,ömür boyu yapacagın iş kolunu seçiyorsun unutma

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 Yıllık denizcilik yüksekokulu var.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyoloji oku bitir mr tomografi röntgen bu cihazları kullanmayı öğren, mr teknisyeni 2 bin lira maaş alıyo en az tomografi röntgen bunlarda en az alanlar 1000 lira alıyo en az oda yada biyomedikal okuyabilirsin biyomedikal mezunları aslında daha avantajlı işin hem tekniğini öğreniyosun teknik eleman oluyosun hem bu cihazları kullanma yetkin oluyo radyoloji teknisyenleri gibi hemde medikalci açabilyiosun nasıl eczacılar ezcacı diploması olmadan açamıyolarsa eczaneyi buda öyle yada şöyle diyeyim her özel hastanede hiç bi iş yapmasa bile bitane biyomedikalci bulundurulması zorunlu ;) ben biyomedikal mezunuyum çok memnunum lisede staj yaptığım firmada üniversite okurken ara tatilde yaz tatilindede çalışmıştım üni bitti devam ettim askere gittim geldim hala çalışyıorum aynı firmada çok memnunum zevkli meslek sürekli geziyosun türkiyede gezmediğim il kalmamıştır :)

354270

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gidebiliyorsan sağlık bölümlerini yazmanı tavsiye ederim en kolay onlarda iş bulursun.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke şu bölüme git kesin iş bulursun demek olsaydı.Türkiye'de çoğu insan okudukları bölümden alakasız işlere girmek zorunda kalıyor. en kolay ve en çok para hangisindeyse ona girmek lazım. mesela nalbantlık bölümüne bir kaç sene önce kimse bakmıyordu bile çünkü hemen hazır iş ve 2000 lira maaş verdiklerini kimse bilmiyordu. bu iş için yurt dışından nalbant getirip 5000 liraya yakın maaş vermektense yerli işçiyi havada kapıyorlar ve şimdi bayanlar bile bu bölüme gidebiliyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elektronik ve sağlıkla ilgili branşlar bence her zaman için geçer akçe. Elektronik dalında biyomedikal branşını fazla bilen yoktur, sağlık branşında acil tıp teknisyeni arayan çok yer var. Ama bu branşlarda nöbet olayı vardır, demedi deme :).

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektronik ve sağlıkla ilgili branşlar bence her zaman için geçer akçe. Elektronik dalında biyomedikal branşını fazla bilen yoktur, sağlık branşında acil tıp teknisyeni arayan çok yer var. Ama bu branşlarda nöbet olayı vardır, demedi deme :).

savaş abinin dediği gibi nöbeti düşün radyoloji teknisyeni olursan gecede çalışabilirsin ama şöyle bi avantajın olur gece biyerde çalışırsın kpss ye girer onu kazanırsan 4 saatde devletde çalışırsın çünkü devletde radyoloji teknisyenleri 4 saat çalışıyolar radyasyon muhabbetinden dolayı ;) (radyasyondan korkmana gerek yok atom enerji kurumu en ince ayrıntısına kadar inceleyerek çalışma izni veriyo hastanelere bu konuda )