195/60/15 lastik psi kaç olmalı??

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Astra g Z motorlar için kullanım kılavuzunda;

3 kişiye kadar önler 31.5 arkalar 27
Azami yükte ise önler 35 arkalar 41 yazıyor

Biraz ilginç geldi bana bu kadar farklı olması. Ama lastikçim yeni lastiklerimi takarken yanaklar çok ince olduğu için 33-35 falan vurmuştu. Hala öyle kulllanıyorum ama hem gürültü çok hem de bazen zıplıyorum yolda. Biraz indireceğim ama 27 de çok az gibi geldi şimdi...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön 32 arkalar 30 basıyordum yetkili servisteki lastikçinin tavsiyesi ile ön 33 arka 32 basıyorum ve bende tavsiye ederim sürpriz olarak araca bir kaç kişi bindiğinde de sorun olmuyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Normal kullanım için ön 30 arka 30 PS Uzun yol ve yük durumuna göre 1-2 PS artırılır.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya jantın genişliğide önemli benimkiler 6,5 inch

sizdekiler 6 ise benim biraz daha fazla basmam lazım

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik 195/60/15 ise 31 den aşağısı az olacaktır normal kullanımda da 35 çok yanı yüksüz kullanımda siz tavsiye dinleyin ön 32 arka 31 basın. Ayrıca yolda giderken benzinliğe girip hava basınçlarını ölçüyorsanız yanlış yaparsınız lastik basınçları lastikler soğukken ölçülür. lastikler iyice ısınmışken ölçerseniz 35 36 çıkması çok normal malum ısınan hava genleşir.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra kullanma kılavuzuna bakmıştım önler sabit 32 psi. arkalar ise yüksüz 32, yüklü ise 34 psi. ben arkaları 33 psi tutuyorum beklenmeyen misafirler için :)

ön 32, arka 33.

35-36 çok fazla arkadaşlar...

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya jantın genişliğide önemli benimkiler 6,5 inch

sizdekiler 6 ise benim biraz daha fazla basmam lazım
Bir futbol topu düşün topu ne kadar ezersen ez ya da yassı konuma getirirsen getir içerisindeki alan değişmediği için içine basabileceğin hava aynıdır. Dolayısıyla jantın genişliği çokda önemlii değil

deep_ocean

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 98 astra gls aracım var.yukarda yazdığım ebatlarda lastik orjinal lastikleri.Ama basınç konusunda herkes bişey söylüyo.ben 32 basıyorum.düştükcede takviye ediyorum.ama olması gereken nedir bilenler yardımcı olasunlar ltf.aracın boş ağırlığı 1150 kg.

98 Astra G kasa aracımda (30) yapıyorum 4 lastiği de. (31 ve üstü) inanılmaz sert yapıyor süspansiyon tepkilerini. Servislerde de 30 bastıklarını biliyorum. Ancak yük durumuna göre aracın kullanma klavuzundan veya depo kapağı içinden bilgi edinmenizi öneririm.

deep_ocean

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 98 astra gls aracım var.yukarda yazdığım ebatlarda lastik orjinal lastikleri.Ama basınç konusunda herkes bişey söylüyo.ben 32 basıyorum.düştükcede takviye ediyorum.ama olması gereken nedir bilenler yardımcı olasunlar ltf.aracın boş ağırlığı 1150 kg.

Bir futbol topu düşün topu ne kadar ezersen ez ya da yassı konuma getirirsen getir içerisindeki alan değişmediği için içine basabileceğin hava aynıdır. Dolayısıyla jantın genişliği çokda önemlii değil

Opeller için 30 az değildir.

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
31 yada 32 basarsan iyi olur ses te almaz lastiğinin üzerinde psı si yazar orjinal değeri... 32 iyi bence