189 ytl ceza + 32.madde gereği trafikten men edildim :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
azerbaycanda gümrükteki memurların devletten maas almadıklarını bileniniz varmı? neden mi devlet rüsveti serbest bırakmış. bir yerde bireysel ticaret hane gibi. evet rüşvet suç ama o zaman da maaşı yüksek tutacaksın ki adamlar 10 liraya el uzatmayacak. bununla birlikte içlerinde gerçekten karaktersiz olanlarıda yok değil. hem sürücünün hem polisin ama polis rüşvete karşı çıkarsa vatandaş zaten veremez.
Bile bile rüşvet vermek, daha doğrusu vermeyi teklif etmek etik değil. Şimdiye kadar birkaç kez trafik cezası yedim. Hatalı park ve radardan dolayı ceza kestiler ama kimse de açıktan para ver geç demedi. Hatayı yapmışım cezama razıyım neden diyaloğa gireyim ki? Bir kere yanlış yapmışken ikinci yanlışı neden yapayım ki? Bir diğer konu maaşlar artırılınca rüşvet engellenmez sadece biraz daha azalır. Çünkü rüşvet vermeye yatkın olunduğu sürece bu kısır döngü mutlaka devam eder. Dünya kadar maaş alan bürokratlardan rüşvete karışanları duymuyormuyuz?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi haklısın işte onuda yazdım ya karaktersiz olanlarımızda mevcut diye. sana sonuna kadar katılıyorum. en son hatalı park cezamı yediğimde sesimi bile çıkarmadım neden. bilerek isteyerek yanlış yere aracımı koydum. mecburdum ve başka yer yoktu. ama bazende öyle olaylar yaşanıyor ki polis resmen rüşvet istiyor. 2 yıl önce trabzondan istanbula gidiyoruz. bolu tüneline daha girmeden polis çevirdi otobanda. neymiş efendim araç sürücüsünün yolcu taşıma izni yokmuş. araçta 20 kişiyiz ve geziyoruz hani öyle fatura kesip yolcu taşıma gibi bir niyetimiz yok. şimdi otobanda yüksek hızla hareket edilen bir yerde polis çevirmesi ki her geleni çeviriyorlardı. öndeki kamyoncu bize eliyle 10 işareti yaptı slm verdi gitti. şimdi bu polis rüsvet istiyor mu, istemiyor mu?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hem haklıyız hem haksız. Kanunlarda mutlaka bir açık kapı vardır. Kanun koyucuların neden böyle yaptıklarını anlamış değilim. Bir kanun çıkarırlar ve sonuna örnek olarak veriyorum; "durumunu doktor raporuyla belgeleyenler bu kanundan muaftır" derler. O zaman da millet rapor almak için doktorlara koşar. Bunun gibi nice örnekler vardır. Bu durumda bazı kendini bilmezler de fırsattan istafade etmeye çalışır. Ara sıra ben de amatör olarak kamyonet kullanıyorum, ama araç ruhsatı şirket adına olunca bu aracı kullanmak için sadece ehliyet sahibi olmak yetmiyor. Senin durumunda aynı. Her ağır vasıta ehliyeti olan kişi yolcu taşıyamaz. Kanun böyle. Nasrettin Hoca'nın dediği gibi sen de haklısın, polis de. Bize ağustos ayında hem de Antalya'da polis denetimde patinaj zinciri sordu. Ekip arabasında bile olmayan ekipman bize soruldu. Ama o zamanki kanunda vardı. (İlk yardım çantası, çekme halatı, takoz, patinaj zincirini araçlarda bulundurulmak zorunluydu) Allahtan işi aklı selim bir şekilde hallettikte daha fazla birbirimizi üzmedik.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tanığın varsa ver mahkemeye...
boşuna uğraşmayın arkadaşlar
geçmiş olsun ama artık cam filmi die bişi yok terör ülkesiyiz diye bu şiddetle yasaklandı yılbaşından sonra acaip cezalar var filmleri sökün hepiniz zaten sökülmedende araba tesbitten geçmez mahkeme ise o haklı çıkar deneme bile benden tavsiye aracın sağa alınma sebebi cam filmidir sonrasıda çorap söküğü gibi gelir film olmadımı çevirmiyolar bilginize ben NVL den bile söktüm ok

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
boşuna uğraşmayın arkadaşlar
geçmiş olsun ama artık cam filmi die bişi yok terör ülkesiyiz diye bu şiddetle yasaklandı yılbaşından sonra acaip cezalar var filmleri sökün hepiniz zaten sökülmedende araba tesbitten geçmez mahkeme ise o haklı çıkar deneme bile benden tavsiye aracın sağa alınma sebebi cam filmidir sonrasıda çorap söküğü gibi gelir film olmadımı çevirmiyolar bilginize ben NVL den bile söktüm ok

en mantıklısı ve doğrusu galiba araçları standartlara geri çekmek olmalı

Cicihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı çözdurdum artık arkadaslar muayneden de gectim cam filmini ve abart egsozu soktum tabiki artık yok töbe.. :D toplamında bana bu olay 300 e yakın patladı. olay kapandı. Allah kimseye yaşatmasın

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bununla geçmiş olsun.

Cicihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkuler savas abi bununla birlikte vermiş oldugunuz destek icin opel ailesine sonsuz teşekkurler