189 ytl ceza + 32.madde gereği trafikten men edildim :(

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- EDS oldugu halde kırmızıda gecen taksiler minbusculer
- Yıldız yokuşunda belediye otobusunu gecicem diye son surat basan halk otobusculer
- TEM veya E5 uzerinde sol seritte 70 le giden mi dersin, hatalı sollama veya makas yapayım derken baska suruculerin hayatını tehlikeye atan mı dersin,
- Aracını işlek yollarda bile kaldırıma park edenler, yaya hakkına tecavuz edenler mi?
- Zincirlikuyu Metrobus duraklarında Levent ve besiktas yonunde duraklarda ve 4 levent metro girişi ziraat bankası onunde yıgılan ve trafiği felç eden taksiciler mi?
- Ters yon tabelasına, donusu engelleme amaclı koyulan kavsaga ragmen yola ters girip trafiği eds noktası altında felc eden şoförler mi dersin.
bla bla bla

benim hemen hemen her gün şahit olduklarımın bir kısmı bunlar. değişecek mi? YOK. değiştirecekler mi? YOK. neye kafa veriyoruz Allah aşkına ya. Trafiği işkenceye cevirmek için ne gelir elden onun hesabı yapılmış. iyileştirme yok. niyet bile sezemiyoruz. yazık.

konuyu acan arkadaşa çok geçmiş olsun. aynı durum bi tanıdıgı olmayan benim basıma gelse demekki arabayı satıp borcu harcı cezayı anca halledicez. BAN!

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polislerin hepsinde öyle bir problem var zaten,kendileri küçük dağları yarattım havasındalar.
Tamamen stock ve sakince araç kullanıyorum istanbul'da,yaşımıda pek göstermem o yüzden genelde çevirmeye tipimden girerim.
,babam yaşadığım ilde mülki idare amiri dolayısıyla polislerden çekinmem asla ama çoğu zamanda babamın adını kullanmamama gerek kalmaz,çünkü sorun yaşayacak şekilde araç kullanmam poliste kibar olursa iki gülüp,eğlenip yoluma giderim.
geçen gün trafikte ilerlerken yandan sivil araçla biri yaklaştı "indir camı yaşın tutmuyo ehliyetin var mı lan senin" gibi bir cümle kurdu.
senin kimliğin var mı dedim arkadaşa,ben polisim bana ehliyetini göstericeksin tarzında artistçe konuşmaya başladı,bende vatandaşım sende bana kimliğini göstericeksin dedim,bu tekrar artist artist konuşmaya devam edince adını,soyadını şubesini sordum söylemedi aracı üstüme sürdü,neyse babamı aradım durumu anlattım "vali yardımcısı" olan babamla görüştükten sonra küçük dağları yaratan o sivil memur gitti,tam bir istanbul beyefendisi geldi.
hani ikiyüzlüler,karaktersizler ve cidden ego tatmini yapıyorlar.
arkadaşlar hakkınızı aramaktan korkmayın,polis dediğiniz memur 2 senelik okuldan mezun olup ygsde baraji aşamayan adamlardan oluşuyor.
hepsinde bir ego tatmini var,kıskançlık var.

o yüzden polisler hakkında kimse bana "vatanı savunuyorlar" tarzi edebiyat yapmasınlar.
o arkadaşlar hergün kelle koltukta çalışıyorlarmış falan hikaye,küçük dağları yarattım havasında olanların hepsi tek bir telefonla bambaşka bir adam olmassalar saygı görmeyi hakediyorlar.

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl polis bunlar nasıl bir ego..... bizi böyle insanlarmı koruyacak savunacak problemlerimizi çözecek? böyle polisler olacağına hiç olmasın Allah ım herkesi böyle insanlardan korusun namerte değil edecekse mert adamlara muhtaç etsin :mad:

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyecek çok şey var ama insan sineye çekiyor susuyor çoğu zamanda ses çıkartmıyor. Nitekim böyle olunca da ezilen hep bizler. Malum bundan dolayı sistem bu şekilde yürüyor. Adam gibi konuşamıyorsunuz ve ya tanıdığınız devreye giriyor ya da tıpış tıpış dediklerini yapıyorsunuz!

5-6 yıl önce 1 sene içersinde 2 kere üst üste 2 farklı şehirde kemerden ceza yedim ders oldu bana artık kemer takıyorum. 4-5 yıldır kemersiz yola cıkmam.

Yalnız şu camları simsiyah,yere yapışık, hiçbir kurala uymayan sürücelere de ceza şart. Kimse kusura bakmasın.