189 ytl ceza + 32.madde gereği trafikten men edildim :(

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
cihan son durum ne masraf ne kadar çıktı?

artarda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o eline ceza yazma yetkisi verilmiş, ayarı bozuk halk kahramanımızın içi üşümüş olabilir. bi çorba ısmarlamadın die trip yapmıştır...... :)
ben olsam arabamı çarpardım onunkine, varsın bide trafik cezası yazsın :D

geçmiş olsun.. gülü seven dikenine katlanır, burası türkiye; ve malesef acımasız gerçekler bunlar...

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
o eline ceza yazma yetkisi verilmiş, ayarı bozuk halk kahramanımızın içi üşümüş olabilir. bi çorba ısmarlamadın die trip yapmıştır...... :)
ben olsam arabamı çarpardım onunkine, varsın bide trafik cezası yazsın :D

geçmiş olsun.. gülü seven dikenine katlanır, burası türkiye; ve malesef acımasız gerçekler bunlar...

Nasıl yani polis aracınamı carpmakmı :) Memurun görevini engellemekten bir ton ceza ödersin, devlet malına zarardan bir ton ödersin, birde üzerine mahkemelik olursun. bence hiç akıllıca bişiy değil.
Olan olmuş aracı kurtarmışsın bir 132TL ceza +115 TL muayene kurtarmışsın işi önemli olan adam tarafından fişlenme.

artarda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl yani polis aracınamı carpmakmı :) Memurun görevini engellemekten bir ton ceza ödersin, devlet malına zarardan bir ton ödersin, birde üzerine mahkemelik olursun. bence hiç akıllıca bişiy değil.
Olan olmuş aracı kurtarmışsın bir 132TL ceza +115 TL muayene kurtarmışsın işi önemli olan adam tarafından fişlenme.

o işin şakası.. istemeyerek yapmak zorunda kaldığımız bilindik yöntemler işe yaramıyorsa, adamın yüzüne karşı içimizden küfredip cezayı ödemek en mantıklısı... yani oda gözünü seviim abi taktiği oluyor..

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 - 2005 arası hızlı ve öğrenciyeken eski arabamla eksozdan 3 defa arabamı bağlattım sayısız polis ile çevirmelere girdim veya park halindeyken polisler bana salca oldu. Uslandım standart arabaya döndüm ama halen polislere karşı bir çekiçiliğim olsa gerek adamlar yakamda. 32. madde bizler için çok tehlikelider hem zaman hem maddi kayıp hemde tarifsiz sinir bozukluğu ve polislerin bir kısmı 32. maddeden ceza kesmeyi çok sever.

Bu tip durumlarda polisle sakın iddalaşma, inatlaşmaya girmiyoruz. Efendi davranıyoruz sıyrılmaya çalışıyoruz baktık konu ceza ya geldi. inatleşmadan eynı efendilikle devam ediyoruz ama busefer hafif güler yüzle aman abi yakarsın beni kesme bu cezayı kesilen arkadaşlarım oldu biliyorum bende maffolurum evde poroblem yaşarım babam pisikopat v.s kişisel performansınıza bağlı yırtmaya çalışın. 2005 den sonra polislerin tavrı değişti sakın polise rüşvet konusu açmayın keseceksen daha küçün bir ceza kes artık konu nereye saparsa. Bu şekilde işin içinden yartma ihtimaliniz büyük. Herşeye rağmen işin içinden çıkamadınız 32. maddeden ceza yediniz. Artık dönüşü olmuyan bir şekilde ceza + muayne yolu + tekrar şubeye gidip trafikten men olaylarını kaldırma v.s uğraşı var. Üstüne birde polis arabanı bağlamak istiyor polise arabayı teslim etmeyin güzellikle abi bari arabayı bağlama sende biliyorsun bu işlemler için 1 hafta vakit veriliyor ceza kağıdının altına not düş gidim şimdi otopark parası v.s üstüne birde bu tiş işlemler için uğraş için araba gerekli vakiti ver ben bir haftada işlemleri yaptıracam......

Son düzenleme:

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 - 2005 arası hızlı ve öğrenciyeken eski arabamla eksozdan 3 defa arabamı bağlattım sayısız polis ile çevirmelere girdim veya park halindeyken polisler bana salca oldu. Uslandım standart arabaya döndüm ama halen polislere karşı bir çekiçiliğim olsa gerek adamlar yakamda. 32. madde bizler için çok tehlikelider hem zaman hem maddi kayıp hemde tarifsiz sinir bozukluğu ve polislerin bir kısmı 32. maddeden ceza kesmeyi çok sever.

Bu tip durumlarda polisle sakın iddalaşma, inatlaşmaya girmiyoruz. Efendi davranıyoruz sıyrılmaya çalışıyoruz baktık konu ceza ya geldi. inatleşmadan eynı efendilikle devam ediyoruz ama busefer hafif güler yüzle aman abi yakarsın beni kesme bu cezayı kesilen arkadaşlarım oldu biliyorum bende maffolurum evde poroblem yaşarım babam pisikopat v.s kişisel performansınıza bağlı yırtmaya çalışın. 2005 den sonra polislerin tavrı değişti sakın polise rüşvet konusu açmayın keseceksen daha küçün bir ceza kes artık konu nereye saparsa. Bu şekilde işin içinden yartma ihtimaliniz büyük. Herşeye rağmen işin içinden çıkamadınız 32. maddeden ceza yediniz. Artık dönüşü olmuyan bir şekilde ceza + muayne yolu + tekrar şubeye gidip trafikten men olaylarını kaldırma v.s uğraşı var. Üstüne birde polis arabanı bağlamak istiyor polise arabayı teslim etmeyin güzellikle abi bari arabayı bağlama sende biliyorsun bu işlemler için 1 hafta vakit veriliyor ceza kağıdının altına not düş gidim şimdi otopark parası v.s üstüne birde bu tiş işlemler için uğraş için araba gerekli vakiti ver ben bir haftada işlemleri yaptıracam......

valla helal olsun diyorum :D okuyunca aglayasim geldi :)

bu arada gecmis olsun cihan

Cicihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihan son durum ne masraf ne kadar çıktı?

pazartesi muayneye gdicm işte suan toplam sadece ceza 140 mı ne onu odedm o kadar smdi muaynede 120 cıkrsa toplam bna 260 a faln ptlıcak toplam

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun inşallah muayene sırasında da zorluk çıkmaz

06volkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun mecidiyekoy okul cıkısı bir polis cevirdi. Dediki araban cok göz alıyo sana kuck bi ceza dedi dedim başa gelen çekilir . cam filmi + egsoz = 189 ytl ceza yazdı. peki dedim oldukca alttan alıp rahat davranmama ragmen polis dur dedi tekrar anahtarı cıkardı bu araba cok hosuma gitti bunu ben baglıcam dedi. Neden dedim jantları parlıyo dedi aynaları orjinal degil dedi ama dedim ben goruyorum olmaz dedi.. dedim aksam aksam suprizmisin abicim cezamı yazdın bırak gidiyim yok dedi .. benm bi buyugum vardı polis aradım verdim polise aradıgım adam polise cocugu bırak gtsin demiş cezayı nasıl olsa kesmissin peki dedi kapattı .. polis bana dediki... beni rencide ettin seni men ediyorum .... nasıl olur derken itiştik takıstık arabamı cektiler otoparka yarında gayrettepe emniyetten çözdürmem gerekiyo.. :( bunu da bi tanıdık vasıtası ile yapıcam baska yolu yok

öncelikle gecmiş olsun kardeşim bu polis senden aslinda rüşvet istemiş benim anladiğim kadariyla 50 tl ruhsata koysaymişin hiç bir sorun cikmicakdi sanirsam malesef bizim türk polis leri rüşveti cok seviyor almadan durmuyorlar ankarada ne zaman cevirme olsa alkolllü alkolsüz radar konturol diye ceviriyorlar 50 tl asaga verirsen ceza yaziyorlar yok para vermezsen arabani cekiyorlar 50 tl verirsen söyle yapiyor ruhsati aliyor himmm evet yanlişlik olmus bey efendi diyor buyrun yolunuza gide bilirsiniz diyor malesef bu böyle

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle gecmiş olsun kardeşim bu polis senden aslinda rüşvet istemiş benim anladiğim kadariyla 50 tl ruhsata koysaymişin hiç bir sorun cikmicakdi sanirsam malesef bizim türk polis leri rüşveti cok seviyor almadan durmuyorlar ankarada ne zaman cevirme olsa alkolllü alkolsüz radar konturol diye ceviriyorlar 50 tl asaga verirsen ceza yaziyorlar yok para vermezsen arabani cekiyorlar 50 tl verirsen söyle yapiyor ruhsati aliyor himmm evet yanlişlik olmus bey efendi diyor buyrun yolunuza gide bilirsiniz diyor malesef bu böyle

güzel kardeşim lütfen eleştiri yaparken / hakaret ederken / iltifat ederken adı her neyse birilerini bir şey söyleyeceksen lütfen genenlleeme yapma olur mu ? Kendi çıkarların devlet çıkarlarından üstün gören, karşısında hizmet etmesi gereken vatandaşına /müşterisine egolarını tatbik etmeye çalışan her meslek grubundan insan var. Genelleme yapmayalım. ne demek bizim türk polisleri rüşveti çok seviyor. Ne kadar rüşvet verdin. Verdiysen zaten kaonunen suç. Vicdanende öyle. Yok vermesiyesen sallam işkembeden. Bu polisleri uzaydan getirmiyorlar. Toplumun içinden alıyorlar. Sen ben biz siz vb. Bu forumda her meslek grubundan insan var. Genelleme yapmadan yazalım. Kırıcı olmaya gerek yok...