180 i geçemiyorum

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın maksimum hızı zaten 195km. Ayrıca, maksimum 21 yaşında, minimum 14 yaşında olan bir araba ile sürat yapmanın sonucu ölümdür. Bunu peşin olarak kabul ediyorsan, Allah şimdiden taksiratını affetsin.

Hızı maksimum 195 km dediğin araç benzinle 230 km hıza çıkıyor. Sadece bunu denedim her araç sahibi gibi. Amin, cümlemizin taksiratını affettsin rabbim.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçemedim o hızı, motor yeni olduğu halde. Yavaş yavaş yükseliyodu ibre ama birazda cesaret edemedim. Arkadaşların söylediği gibi 20 yıllık bir araba, o hızlarda güven vermiyor.
Otobanda ön düzen falanda sağlamsa basılabilir yinede.
220 falan basıyorlar videoları denk geldi ama işlem görmüş araçlar muhtemelen. Otobanda deneme amaçlı kısa süre hız yapılabilir, hepimiz yapıyoruz birbirimizi yemeyelim ama sürekli bu hızlarda gitmek kesinlikle tehlikeli.
Hız felakettir

Aynen öyle sadece deneme yaptım ben. Motor sağır oldu açılsın felan deriz basarız millet olarak böyleyiz. LPG de 180 i geçmedi bende basmadım belki 10 km felan yapardı. Sonra benzin aldım 50 liralık 230 km gördüm korktum basmadım dahada kesiciye girecekti bassaydım. Benim aracımın nokta hatası yok. Otobanda yaptım zaten bu hızıda. Hıza bende karşıyım. Dediğim gibi bu sadece bir denemeydi.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların dediği gibi kısa süreli deneme amaçlı benzinli aracımla 200 km'ye kadar çıktım, fazlasını göze alamadım. Araçlarımız yaşlı olabilir ama daha da önemlisi yollarımızın durumu, otoban da olsa nerede ne zaman ne olacağı hiç belli değil. Fazla sürat her bakımdan zararlı.

Kesinlikle öyle ona kimse itiraz edemez. Bende kısa süreli deneme amaçlı yaptım. LPG ile 180 i benzin ile de 230 u geçmedi. Merak ettiğim buydu onu da öğrenmiş oldum. Yorumunuz için teşekkürler.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızı maksimum 195 km dediğin araç benzinle 230 km hıza çıkıyor. Sadece bunu denedim her araç sahibi gibi. Amin, cümlemizin taksiratını affettsin rabbim.

Belli bir hızın üzerine çıkıldıktan sonra kadran hızınızı güvenlik amacı ile olduğundan daha yüksek gösterir. Açın internette araştırma yapın kadranın hatalı gösterdiğini sanıp dert yanan çok insan görürsünüz, halbuki kadranları daha düşük hızlarda doğrudur, hız yükseldikçe olduğundan fazla gösterir ki aslında 230 yerine 195' le gidiyorsunuzdur işte o an. ;)

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belli bir hızın üzerine çıkıldıktan sonra kadran hızınızı güvenlik amacı ile olduğundan daha yüksek gösterir. Açın internette araştırma yapın kadranın hatalı gösterdiğini sanıp dert yanan çok insan görürsünüz, halbuki kadranları daha düşük hızlarda doğrudur, hız yükseldikçe olduğundan fazla gösterir ki aslında 230 yerine 195' le gidiyorsunuzdur işte o an. ;)

Aynen katılıyorum. Arabalardaki ibreler normal hızdan yaklaşık %8-9 fazla gösteriyor. Örneğin 70 ile giderken cep telefonlarımızı gprs ni actıgımızda veya navigasyondan baktıgımızda 66-65 gibi değerleri gösteriyor. TAbi bu yüksek hızlarda daha fazla oluyor.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç test edilirken de aynı kadranla hız ölçülüyor biliyosunuzdur umarım ;) Akıllı telefonla da ölçebiliriz ;)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son istanbul Ankara arası yolda lpg de 4 kişiyle hafif rampa yukarı 230 km yaptık düz yolda rahat 250 yaparım sanıyorum

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son istanbul Ankara arası yolda lpg de 4 kişiyle hafif rampa yukarı 230 km yaptık düz yolda rahat 250 yaparım sanıyorum

ben 230 yaptım da motor sesi insanı korkutuyor ayak gitmiyor gerisine malesef :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç test edilirken de aynı kadranla hız ölçülüyor biliyosunuzdur umarım ;) Akıllı telefonla da ölçebiliriz ;)

Araç test edilirken kadrana bakılmıyor. GPS ile ölçülüyor. Kadranlar bütün vectralarda standart.

Gerçekte zaten 230km/h yapmanızın mümkün olmadığını şu linkten okuyabilirsiniz :cool:

Burada fabrika verileri yazıyor.
https://de.wikipedia.org/wiki/Opel_Vectra_B

Aracınızın ruhsatında 82kw yada 112 beygir yazıyorsa ve motor kodunuz 20NEJ ise maksimum yapacağı 195km/h

Aracınızın ruhsatında 100kw yada 136 beygir yazıyorsa ve motor kodunuz X20XEV ise maksimum yapacağı 215km/h

230km/h ve üzerine çıkabilen modeller ise 2.5 2.6 ve 3.0 motora sahip araçlar