1500 2000 devirde tekleme

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar inanın 10 gundur dunyam karıstı. guzelim astramı satacam nerdeyse.
arac 2001 astra brc kit var arabada. 92 binde.
10 gun once gaz aldım. aniden tekleme basladı. tekleme 1500 2000 devir arası öksurur gibi. ozellikle 2 ve 3 viteslerde. rolantide aniden gaza yuklelincede aynı. hemen benzine cektim bi sıkıntı yok.
lpg BRC.ustasına gittim 100 ytl ye butun sistemi kontrol ve bakımını yaptım nafile.
2 gun sonra benzindede yapmaya basladı. yada ben 2 gun sanıyorum .
opele gittim.
enjektorler sokulup temizlendi... ( biraz duzeldi)
egr valfi...hava filt...gaz kelebegi...bujiler...atesleme bobini.. vs vs..bakıldı bu ustanın solediklerinden aklımda kalanlar.
sonra 1 depo benzin al icine şu nano katkılardan koy duzelir dendi.
60 ytl artı 1 depo benzin haybiye gezdim.
sonuc koskoca sıfırrrrrr.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
napacam bilmiyorum arkadaslar.

usta motoru acıp subaplarına bakacam. gec kapanıyo elimi surersem 1000 ytl gider diyo.
ya satacam bu arabayı. yada....?????
1000 ytl ye duzelse sorun degil.
acacam derken sorun ordaysa diye soluyo. sorun orda degilse. bosuna okadar paralar.
napayım arkadaslar yardımınızı bekliyorum.
simdiden tesekurler.
bu arada arac 40 bin km lpg kullanıldı.
cekisinde hic bir sorun yok.

not. bu usta opel servisinde 16 yıl calısıp usta bası olan biri. yani malatyada ondan iyisi yok guvendigim birisi yani

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada egr degismedi icine hidrolik gibi yesil bisi koydu bekledi. artı eksi baglayıp tık tık calısıp calısmadıgı kontrol edildi.
bobin yenisi le denendi kesinlikle orda degil sorun.

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedir bu ya. su konvektör denilen seyden olabilirmi yada. egr yi komple degissekmi

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada raıza lambası hic yanmadı.
gaza aniden basınca oluyo bu sikayet. yavas yavas bassam kimse anlamıyo
2000 devirden sonra hic bi sıkıntı yok.
duzelme sadece enjektörler temizlenince oldu. oda az miktard.

montana_1366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bujiler yerine buji kablosuna baktırmalısın içten olan kopma ve oksitlenme durumunuda arada bir tekleme yaptırabiliyo

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildigim kadarıyla buji kablosu falan yok bunlarda hepcsi bobinin icinde. zaten bobinde sıfır takıldı.

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim öncelikle geçmiş olsun.aynı sorun 1 ay öncesine kadar bendede vardı.(astra klasik 1.4/2000).genellikle bu sorunu iki ndenden yapıyor.1.cisi ve benimde kanaatim odurki ateşleme sisteminden kaynaklanıyor.Benzini araç her halükarda yaktığı için ateşlemedeki sorun belli olmuyor.lpg de ise ateşleme daha önemli.ateşlemede problem olunca araba teklemeye başlıyor.size iki örnek vereyi.bir arakadaşım ateşleme bobinini değiştirierek sorunu çözdü.Şimdi ateşleme bobininde sorun yok kontrol ettirdim diyebilirsin.tanıdığım bir elektrikçi ateşleme bobinindeki sorunun içindeki sargılar son noktaya gelene kadar ölçüm cihazında görünmediğini söyledi.dolayısıyla bobinde arıza olabilir bobinle bereber bujileri değiştirip tekrara deneyebilirsin.arkadaşım bobini orjinalini Delpi 213 tl ye aldı.sorunu bitti.

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorunum şöyle çözüldü.ben 4 ay önce Atiker Sıralı Sistem taktırdım.1 ay sonrada anlattığın problem başladı.Kaç kez Atiker servisne gittiysem çözemediler.Suçu Arabanın meknik aksamına attı.Opel servisinbe gittim ateşleme bobinini kontrol ettiler ve bir sorun olmadığını söyldiler.Yeniden atiker servisine gitmeme rağmen sorun çözülmedi.bulunduğum ilde BRC montjı yapan ve burada marka olmuş bir servise tanıdık aracığıyla gittim.sorunu bildiklerini,düzeltebileceklerini ve böyle aynı markanın pekçok aracını düzelttiklerini söylediler.garantiyi bozmadan bütün sistemi söküp yeniden ayarladılar.bujileride konrol ettiler.bujilerin 2'si ters ateşleme yapıyormuş, 1tanesinin kömürü bitmiş anlayacan 1 normalmiş.onlarıda değitirdiler.bu bana 100tl'ye maal oldu ama şuanda hiç bir sorunum yok.ama şundan emin değilim ustanın yaptığıylamı düzeldi yoksa bujilerin değişimiylemi.şu anda arabanın çekişinde ,yakıtında ,hızlanmsında hiçibir problem yok.Anlattığınız sorunun aynısı benide canımdan bezdirmişti.

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyem önce bobini ve bujileri iyice kontrol ettir muhtemelen çözülür.olmazsa benim gibi iyibir lpg ustasına git ve işini hallettir.son olarak şunuda ilave edeyim opellerde en çok karşılaşılan 1 numaralı lpg problemide bu.kolay gelsin.