140 km den sonra gelen ses

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadşlar dün ilk defa aracımla uzun yola gittim. bu arada km de 21 kuruş yaktı bence çok çok iyi..

yanlız.. 130 - 140 km yi geçince şöför tarafından garip bir ses geliyor.. sanki birşey birşeye çarpıyor gibi tıkır tıkır tok bir ses.... hız azalınca Yok. oluyor... kontrol edincEdE herşey normal... büyük ihtimal rüzgardan kaynaklanan bir ses ama ne ?

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: 140 km den sonra gelen ses

camlar açıkken mi?
açıkkense, rüzgar sesidir bomba şeklinde çıkan, standart her astra j de olan..

camlar kapalıyken çıkan ses ise, yok öyle bi ses, çıkmaması lazım..

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayır camlar kapalı....içerden gelmiyor ses zaten... sol ön lastiğin orlardan içeri gelen bir tıkırtı sesi anlamadım gitti.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dejampe link' Alıntı:
arkadşlar dün ilk defa aracımla uzun yola gittim. bu arada km de 21 kuruş yaktı bence çok çok iyi..

yanlız.. 130 - 140 km yi geçince şöför tarafından garip bir ses geliyor.. sanki birşey birşeye çarpıyor gibi tıkır tıkır tok bir ses.... hız azalınca ok. oluyor... kontrol edincd herşey normal... büyük ihtimal rüzgardan kaynaklanan bir ses ama ne ?

Böyle bi sesi ilk defa duydum. Bence yüksek hızda yapıyosa sol ön lastiğe bi baktırın !

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dejampe link' Alıntı:

yanlız.. 130 - 140 km yi geçince şöför tarafından garip bir ses geliyor.. sanki birşey birşeye çarpıyor gibi tıkır tıkır tok bir ses.... hız azalınca ok. oluyor... kontrol edincd herşey normal... büyük ihtimal rüzgardan kaynaklanan bir ses ama ne ?

aynı ses bendede vardı 100 km hızı geçtiğinde sağ önden geliyordu ön davlumbazın alt ve iç orta kısımda bağlantı yerleri var onlar gevşemiş veya deforme olmuş olabiliyor silikonla sabitlediğinde ses kesiliyor. ben çözümü böyle buldum sende başka bir çözümbulursan palaşırsan sevinirim diğer arkadaşlara yardımcı olacaktır.

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o dedıgınız ses bende de oluyor ruzgar sesıyle karısık..benımde o davlumbazların kenarlrdına ufak ufak acılmalar baslamıs Sn.Reis 38'in dedıgı gıbı..yakın bı zamanda bakıma gıttıgımde bu durumdan bahsedıcem servise,belkı bakımı beklemeden de gıdebılırım..detayları sızlerle de paylaşırım..
ayrıca ruzgar sesı ıcın de dıkız aynalara bı ızolasyon uygulandıgını da okumuştum forumda..

İlkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar
yeni sedan aldım. araç daha 800 km de behsettiğiniz ses tıngırtı gibi sanırım,bende 140-160 civarı sol ön taraftan geliyor....

gork1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar 120 yi geçince sol önden gelen ses bende de vardı servise götürdüm hallettiler. Sinyal kablosu uzunmuş sanırım rüzgarda saç kısma vuruyormuş ona ayar çektiler bilginize.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar çamurluktaki sinyallerin olduğu yerin iç kısmında siyah bir köpük dolgusu var, bu bazen yerinden çıkabiliyor çıkınca da yol ve rüzgar sesinde bariz artış oluyor, yüksek hızlarda serbest kalan uçları sağa sola çarpıp dediğiniz sesi çıkarıyor.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı ses aynen bende de var sol ön taraftan tekerin oralardan geliyor. 130-140tan sonra, öncesinde yok. Birşey sallanıyor ya da çarpıyor gibi...