120 den sonra hiz kesiyor

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar simdi benim zafide gene sorun basladi 120 i gecip 130 a yaklasirken ariza lambasi (kontrol lambasi araba seklinde üstünde anahtar resmi olan ) yaniyor ve hizi kesiyor taki kapatip acana kadar arabayi tekrar sönüyor ve gene ayni sini yapiyor 120 den sonra ne gibi problem olabilir isitma bujisinin birisi eski yerinden cikartamadik, hava filtresi de eski bunlardan olurmu tesekkürler araba 2003 zafira 2.0 dti motor

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
eger turboysa yandik

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo borusu çıkmış olabilir...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Hava Debimetresi Arızalı Yada WasteGate Turboyu Kapamıyor Devamlı Peak Basıyorsa Olabilir.

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ovvvv DTI motorsa turboyla ilgilidir büyük ihtimalle..inş o yuzden değildir tabi:( 1.7DTI combo da aynı problemi yaşadık turboyla ilgiliydi..Allahtan şirket arabasıydı çok masraf açıyo:(

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar Büyütülecek Bişey Oldugun Ben Sanmıyorum

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşamıştım...Fazla kafanı takmana gerek yok bence belii bir süre sonra kendiliğinden geçti...bu arada sensörlerin biri arıza yapmıstı o dönemlerde o yüzden motorla ilgili parça değişimi yapıldı sonrasında arıza bir daha vermedi.Motorda yüksek devir basınç yapınca böyle bir sorun ortaya çıkıyor...Arıza lambası yanarken servise götürdüm fakat arıza öyle kolay birşey değil detaylı inceleme gerekiyor(ücretli) bulunması için...Fakat çözülmesi 2000 tl ye kadar da olabilir..100-150 tl ye de hallolabilir dediler(turbo hortumu)...yani meçhul biraz...

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
emmiler hava filtresinin yanindaki sensör bu olayi yaparmi bir arkadasim dedi hiz düsüktü diye degistir onu dyor ama bilmiyorum son iki gündür arabanin cekisinde yavaslama var

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava Debimetresinde Olabilir.