1 Yıllık Yakıt Tüketimim (Benzin + LPG)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1 Yıllık Yakıt Tüketimim (Benzin + LPG)

firstemperor link' Alıntı:
Gökhan nerelerdesin, görünmüyorsun , Maaşallah çok iyi değerler.

Abi işten güç sebebiyle forumdan biraz uzak kaldım. Yenilikler varsa senden alırım artık haberini :) Yaza kadar böyle devam eder.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
hocam bence siz arabaya gerekli sevgiyi katamadığınız dan yüksel yakıyorsunuz:)
akrasif kullanımla 7-8 ortalamayı tutturan arkadaşlarımız var:)))
Valla Recep Bey yeterince sevgi gösteriyorum aslında. Erel de bi tuhaflık var, nasıl oluyor ben de bilemedim.  Ancak kullanımşartlarımizin Erel le farklı olduğunu düşünüyorum.  Ben genelde 5-6 km.lik bir yolda ve oldukça yoğun trafikte kullanıyorum.  Erel daha rahat şartlarda kullanıyordur.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Valla Recep Bey yeterince sevgi gösteriyorum aslında. Erel de bi tuhaflık var, nasıl oluyor ben de bilemedim.  Ancak kullanımşartlarımizin Erel le farklı olduğunu düşünüyorum.  Ben genelde 5-6 km.lik bir yolda ve oldukça yoğun trafikte kullanıyorum.  Erel daha rahat şartlarda kullanıyordur.

bende anlamış değilim hocam..
sizingibi şaştım..
abi sen sakin kullanıyorsun dedi bana.. o haldeyken bendede 10-11 yakıt:)
bizde var birşey hocam:)

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herşey iyi güzelde benzin fiyatları malum 90 liralık benzin al çeyreğin az üstüne çıkar 90 tl ye lpg yi fulle 4 yeşil ışığı gör keyfin yerine gelsin victoryy
ayrıca antalyada yaşıyorum iğrenç bi trafik var saçma sapan yolları var mesai saatlerinde kırmızı ışığı 4-5 defa görebilirsiniz geçen hafta 50 tl lik lpg aldım 194 km şehir içi yaptım ortalama 26 kuruş aslında önemli olan aracın dilinden anlamak ben sürekli anlık tüketim ekranıyla kullanırım aracı gereksiz gaz vermem eğimlerde vitese göre vites büyültüp motoru daha rahatlatıp rölantide giderim 40 bin km yaptım lpgde  general_hehe general_hehe

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
50 değil 90 litre :( gaza geçiş biraz geç oluyor sanırım. Birde dikkatimi çeken bir husus yüksek devirdeyken benzin de tüketiyor hissine kapılıyorum. Ustaya sorduğumda yok öyle birşey dedi ama kimi var diyor kimi yok anlamadım.

Landirenzo lpg yazılımında opsiyonel olarak belirlenen devir akabinde benzin ilavesi secenegi var.şuan benim aracımda bu özellik aktif.4ooo rpm sonrası devreye benzin de giriyor ancak yüzdesini bilmiyorum.Bunu ayarlamak tamamen ustanıza kalmış bşy.Yok oyle bisey dediyse ya bilmiyodur yada o özelligi aktif etmemiştir.Yada benzin tükettigini düsünüyosanız özellik aktif ancak ustanızın haberi yoktur  ;D

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ortalama 9 lt yakıt tüketiyorum, hocamın dediği gibi güncel rakamlarla 10000km de 1000 tl kadar fark olur. Lpg taktırmak bana göre şu koşullarda gereklilik değil.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

talha batu link' Alıntı:
ortalama 9 lt yakıt tüketiyorum, hocamın dediği gibi güncel rakamlarla 10000km de 1000 tl kadar fark olur. Lpg taktırmak bana göre şu koşullarda gereklilik değil.

valla hocam öyle diyorsunuz ama çok kısa mesafeler için geçerli olabilir dediğiniz ancak az bi uzun yol yapın farkı anlarsınız. 350 km lik yolu 60 tl ile gitmenin tadına varınca anlıyorsunuz ne kadar iyi olduğunu. 17,5 krş gördüm :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
valla hocam öyle diyorsunuz ama çok kısa mesafeler için geçerli olabilir dediğiniz ancak az bi uzun yol yapın farkı anlarsınız. 350 km lik yolu 60 tl ile gitmenin tadına varınca anlıyorsunuz ne kadar iyi olduğunu. 17,5 krş gördüm :)
LPG ile ASTRA'larını kullanan arkadaşlara selam olsun. Siz aracınızı LPG ile kullanmayı tercih ediyorsunuz biz benzin ile. Ortak paydamız ASTRA larımızı seviyor olmamız, önemli olan da bu değil mi? Ha şu kadarı var ki evet LPG ile kullananlar biz benzin veya dizel olarak kullananlardan bi gıdım daha az seviyor olabilirler, bu da doğal. Demem o ki, sizin astranız size, bizim astramız bize güzel  dancee

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
LPG ile ASTRA'larını kullanan arkadaşlara selam olsun. Siz aracınızı LPG ile kullanmayı tercih ediyorsunuz biz benzin ile. Ortak paydamız ASTRA larımızı seviyor olmamız, önemli olan da bu değil mi? Ha şu kadarı var ki evet LPG ile kullananlar biz benzin veya dizel olarak kullananlardan bi gıdım daha az seviyor olabilirler, bu da doğal. Demem o ki, sizin astranız size, bizim astramız bize güzel  dancee

harun hocama kesinlikle katılıyorum:)))
şimdi +1 yapsak kızacak dancee

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
harun hocama kesinlikle katılıyorum:)))
şimdi +1 yapsak kızacak dancee
Estağfurullah, kızar mıyım hiç diyeceğim az biraz yalan olacak  011zaa