1 Yıllık Yakıt Tüketimim (Benzin + LPG)

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1 Yıllık Yakıt Tüketimim (Benzin + LPG)

kenangokhan link' Alıntı:
50 değil 90 litre :( gaza geçiş biraz geç oluyor sanırım. Birde dikkatimi çeken bir husus yüksek devirdeyken benzin de tüketiyor hissine kapılıyorum. Ustaya sorduğumda yok öyle birşey dedi ama kimi var diyor kimi yok anlamadım.

benzin + lpg olarak ayarlanabiliyor aslında arkadaşım insignia aldı 180hp ve lpg yi 3000 devir ve üzerinde %25 benzin çekecek şekilde ayarlattı. isterseniz başka bir bayiye daha gösterin atladığı bir nokta olabilir ustanızın

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladığım kadarıyla sizin araç ortalama benzin ve lpg ile km.de 0,285 kuruş yakıyor.  Benim aracım da kışın 10 litre en fazla yakıyor,  yani km.de 43 kuruş, yazın 8,2 litre yani 0,346 kuruş yakıyor tamamen şehir içi. İkisini ortaladigimda tam 0,39 kuruş yapıyor.  Arada km.de 10 kuruş fark var anladığım kadarıyla. Yılda 8 bin km yapiyorum. Bu hesaba göre Lpg li olsa aracım yılda 800 TL kar edeceğim,  değer mi?  Kaç senede amorti edecek,  aracımı bozdurduguma, riske girdiğime değer mi  general_Shame_on_you  general_Not_talking  general_non_non 

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Anladığım kadarıyla sizin araç ortalama benzin ve lpg ile km.de 0,285 kuruş yakıyor.  Benim aracım da kışın 10 litre en fazla yakıyor,  yani km.de 43 kuruş, yazın 8,2 litre yani 0,346 kuruş yakıyor tamamen şehir içi. İkisini ortaladigimda tam 0,39 kuruş yapıyor.  Arada km.de 10 kuruş fark var anladığım kadarıyla. Yılda 8 bin km yapiyorum. Bu hesaba göre Lpg li olsa aracım yılda 800 TL kar edeceğim,  değer mi?  Kaç senede amorti edecek,  aracımı bozdurduguma, riske girdiğime değer mi  general_Shame_on_you  general_Not_talking  general_non_non  

az km yaptığınız için düşünmemekte kendinizce tabiki haklısınız fakat amortinin bir kısmınıda aracı satarken alıyorsunuz. benzin ile benzin+lpg li araç arasında muhakkak bir fiyat farkı oluyor. tıpkı dizel gibi verdiğimiz farkın bir kısmını satarkende alıyoruz ama çoğu kişi satarken alınan farkı hesaba katmıyor halbuki satışta o farkı cebinize koyuyorsunuz bunu da es geçmemek gerek

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selamlar.ben de aracımı aldığımdan beri lpg düşünüyordum, forumdaki yazılanların çoğunu okudum ama hiçbiri bu paylaşım kadar yol gösterici olmamıştı bunun için ayrıca teşekkür ederim.öte yandan harunhocamın lpg ye bakış açısı,taktırmama konusundaki dirençli tavrı ve tüm saldırılara karşı onurlu duruşu special_Yeah  beni de etkiledi. :)şu anda aracım 1000 km'de.1.4 sport manuel vites ortalama yakıt 7.9.(%80 ş.içi-%20 ş.dışı) ortalama 34 kuruş.yılda 10.000 km yol yapıyorum.lpg dönüşümünün bana maliyeti her şey dahil 3000 tl.bu dönüşüm kendini kabaca bir hesapla 3-4 yıl arası bir sürede amorti edecek.sizce değer mi? çok fazla tereddüt yaşıyorum,karar verme sürecinde yardımcı olursanız sevinirim.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan nerelerdesin, görünmüyorsun , Maaşallah çok iyi değerler.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

se-r-da-r link' Alıntı:
selamlar.ben de aracımı aldığımdan beri lpg düşünüyordum, forumdaki yazılanların çoğunu okudum ama hiçbiri bu paylaşım kadar yol gösterici olmamıştı bunun için ayrıca teşekkür ederim.öte yandan harunhocamın lpg ye bakış açısı,taktırmama konusundaki dirençli tavrı ve tüm saldırılara karşı onurlu duruşu special_Yeah  beni de etkiledi. :)şu anda aracım 1000 km'de.1.4 sport manuel vites ortalama yakıt 7.9.(%80 ş.içi-%20 ş.dışı) ortalama 34 kuruş.yılda 10.000 km yol yapıyorum.lpg dönüşümünün bana maliyeti her şey dahil 3000 tl.bu dönüşüm kendini kabaca bir hesapla 3-4 yıl arası bir sürede amorti edecek.sizce değer mi? çok fazla tereddüt yaşıyorum,karar verme sürecinde yardımcı olursanız sevinirim.
Lpg ye karşı benzin konusundaki direnç ve ısrarcı tutumumu, onurlu duruş olarak niteleyerek beni onurlandirdiginiz özellikle teşekkür ederim.  Onurlu mu dur degil midir bilmiyorum ama benzin konusundaki tavrim bu can bu tende olduğu sürece devam edecek.  Isparta'da trafikin istanbul ile karsiladtiramayacak kadar iyi olduğu benzin ortalananizdan anlaşılıyor.  Benim aracım 7,9 litre ortalama yaksa ben o araca her gün Kaymaklı künefe ismarlarim  011zaa. Bir an bile düşünmeyin.

muglasemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam 7,9 un ustunu ben vereyim sen her gün künefemi yolla bana  ;D

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Lpg ye karşı benzin konusundaki direnç ve ısrarcı tutumumu, onurlu duruş olarak niteleyerek beni onurlandirdiginiz özellikle teşekkür ederim.  Onurlu mu dur degil midir bilmiyorum ama benzin konusundaki tavrim bu can bu tende olduğu sürece devam edecek.  Isparta'da trafikin istanbul ile karsiladtiramayacak kadar iyi olduğu benzin ortalananizdan anlaşılıyor.  Benim aracım 7,9 litre ortalama yaksa ben o araca her gün Kaymaklı künefe ismarlarim  011zaa. Bir an bile düşünmeyin.
hocam benzin fiyatları böyle gittiği müddetçe ben de sizin kabileden olacağım 047shakee ısparta trafiği istanbula göre çok daha rahat elbette.yakıtın düşük olmasında bunun çok büyük etkisi var.bakalım rodaj dönemini bir atlatalım yakıt daha da düşecek inşallah...

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

se-r-da-r link' Alıntı:
hocam benzin fiyatları böyle gittiği müddetçe ben de sizin kabileden olacağım 047shakee ısparta trafiği istanbula göre çok daha rahat elbette.yakıtın düşük olmasında bunun çok büyük etkisi var.bakalım rodaj dönemini bir atlatalım yakıt daha da düşecek inşallah...
Uzun yolda ve 90 km ortalama hız ile bir depo ile 985 km. yaptım bu araçla.  Ortalama 5,3 litreye iniyor.  Ancak İstanbul'da hele kışın 10 litre altı pek mümkün değil.  Az önce ortalamayi sifirladim ve 32 km yol yaptım trafik açıktı,  ortalama hiz 42 km oldu ortalama tüketimi ise sadece 6,2 lt.  Gelgelelim iş trafiği  :'(

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Uzun yolda ve 90 km ortalama hız ile bir depo ile 985 km. yaptım bu araçla.  Ortalama 5,3 litreye iniyor.  Ancak İstanbul'da hele kışın 10 litre altı pek mümkün değil.  Az önce ortalamayi sifirladim ve 32 km yol yaptım trafik açıktı,  ortalama hiz 42 km oldu ortalama tüketimi ise sadece 6,2 lt.  Gelgelelim iş trafiği  :'(

hocam bence siz arabaya gerekli sevgiyi katamadığınız dan yüksel yakıyorsunuz:)
akrasif kullanımla 7-8 ortalamayı tutturan arkadaşlarımız var:)))