1. viteste silkeleme

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aracımda özellikle 1. vites olmak üzere bazen de 2. viteste çukurlara kasislere vs girdikten sona silkeleme oluyor. Mesela 1. viteste sabit hızda gittiğimde bir çukura girersem araçta hissedilir derecede anlık gaz kesmesi gibi 4-5 kere silkeleme oluyor. Düz yolda ve kalkışlarda bir sorunum yok. Bobin ve bujiler yeni sayılır 10 bin km bile olmadı. Sizce sorunun kaynağı nedir? Sadece çukurlarda kasislerde vs. yapması kafamı karıştırıyor açıkçası. Şimdiden teşekkürler..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Profil kılsmında araç özellikleri bölümünü doldurmanız tavsiye ederim..Aracınız Modeli ve yılı,Dizel-Benzinli-Lpg limi?kaç km de gibi bilgileriniz olursa daha fazla yardımcı olan çıkacaktır...

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Kaan.

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Profil kılsmında araç özellikleri bölümünü doldurmanız tavsiye ederim..Aracınız Modeli ve yılı,Dizel-Benzinli-Lpg limi?kaç km de gibi bilgileriniz olursa daha fazla yardımcı olan çıkacaktır...
Haklısınız unutmuşum hallettim. Buradan da yazıyım 2004 model astra h aracım 234 binde benzinli.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım otomotik araçlarda bu 1. vites silkelemesi sözkonusu değil.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sanırım otomotik araçlarda bu 1. vites silkelemesi sözkonusu değil.
Onlardada yapabilir sorun onda şanzumanada bakılır ama genelde tekleme yığılma lpg yoksa bobin buji ilk etapta sadece anlamadığım bu araç çukura girince tekliyor acaba devir 2000 veya altı mı o zaman çukura girince ayağınız anlık sabit durmayabilir buda sallar yada devir çok ölü tekler buda lpg olsa yapar benzin diyorsunuz

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Onlardada yapabilir sorun onda şanzumanada bakılır ama genelde tekleme yığılma lpg yoksa bobin buji ilk etapta sadece anlamadığım bu araç çukura girince tekliyor acaba devir 2000 veya altı mı o zaman çukura girince ayağınız anlık sabit durmayabilir buda sallar yada devir çok ölü tekler buda lpg olsa yapar benzin diyorsunuz
2000 devir altı muhtemelen. bobin ve bujiden kaynaklansa normal zamanlarda da sorun yaşarım diye düşünüyorum o yüzden kafamı karıştırıyor sadece çukurda kasisde yapması. Dediğiniz gibi sabit gazda tutamıyor da olabilirim sallantıdan dolayı. Bu arada aracımda kat iptali var bu yüzden dolayı aracı cihaza bağladığımda oksijen sensörü hatası alıyorum. Bu yüzden kaynaklanıyor olabilir mi acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2000 devir altı muhtemelen. bobin ve bujiden kaynaklansa normal zamanlarda da sorun yaşarım diye düşünüyorum o yüzden kafamı karıştırıyor sadece çukurda kasisde yapması. Dediğiniz gibi sabit gazda tutamıyor da olabilirim sallantıdan dolayı. Bu arada aracımda kat iptali var bu yüzden dolayı aracı cihaza bağladığımda oksijen sensörü hatası alıyorum. Bu yüzden kaynaklanıyor olabilir mi acaba?
Sensör 1 arızası varsa yapar ama sensör 2 arızası varsa sorun çıkmaz manifold da çatlak yok değilmi

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sensör 1 arızası varsa yapar ama sensör 2 arızası varsa sorun çıkmaz manifold da çatlak yok değilmi
Bildiğim kadarıyla yok aracın gidişi çekişi falan güzel. 1 mi 2 mi onu hatırlamıyorum bir ara tekrar cihaza bağlatıp baksam iyi olacak o zaman teşekkürler. Hazır konusu açılmışken rölantide milimetrik oynamalar oluyor 100 devir bile değil. Sıkıntı yaratmıyor ama gözüne takılıyor insanın bu normal midir acaba? Bir çok astra kullanıcıları bu soruna sahip araştırdığım kadarıyla

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla yok aracın gidişi çekişi falan güzel. 1 mi 2 mi onu hatırlamıyorum bir ara tekrar cihaza bağlatıp baksam iyi olacak o zaman teşekkürler. Hazır konusu açılmışken rölantide milimetrik oynamalar oluyor 100 devir bile değil. Sıkıntı yaratmıyor ama gözüne takılıyor insanın bu normal midir acaba? Bir çok astra kullanıcıları bu soruna sahip araştırdığım kadarıyla
Arıza kodunu sizde öğrenebilirsiniz araca binin fren gaza basın kontağı takip hazıra getirin bekleyin km göstergesinde arıza kodları çıkar

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bunun çözümü manifold ve egr kanal temizliği sonrasında azalıyor hatta çoğunda halloluyor çözülmezse cihazla boğaz kalibrasyonu yapılır ve temizlik tamamdır