1. Viteste gelen uğultu sesi

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1. Viteste gelen uğultu sesi

GNSpower link' Alıntı:
Bir video olursa, harika olur, sesi daha iyi tehşis edebiliriz.
Sn. GNSpower video da duyur mu bilmiyorum. Ama bir denerim yarın. Bu sesi sadece ilk kalkışta duyuyorum kalkarken yani. debrijajı tam olak kaldırdıktan sonra ses yok. Ses tam olarak gaza basıp ayagımı debriyajdan çekmeye başlayınca oluyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Sn. GNSpower video da duyur mu bilmiyorum. Ama bir denerim yarın. Bu sesi sadece ilk kalkışta duyuyorum kalkarken yani. debrijajı tam olak kaldırdıktan sonra ses yok. Ses tam olarak gaza basıp ayagımı debriyajdan çekmeye başlayınca oluyor.

Şansınızı deneyin derim benim arabadan da derinden bir haar haar sesi geliyordu, kaydetmiştim biraz zor duyduk forumda ama kulaklık + yüksek ses falan teşhisini koydular buradaki dostlarım. :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Şansınızı deneyin derim benim arabadan da derinden bir haar haar sesi geliyordu, kaydetmiştim biraz zor duyduk forumda ama kulaklık + yüksek ses falan teşhisini koydular buradaki dostlarım. :)
Bir video yükledim şimdi ben bişey anlamadım ama
http://youtu.be/Aql0KO0vgMQ

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dizel aracımı daha bayiden  0 km  aldım ışıkta durdum kalkarken uğultu gibi böyle egzos patlak mı manifoltmu garip bi ses yapıyordu hemen servise döndüm.cevap normal alışcak bu ses hepsinde yapar zamanla gider.zamanla gitmedi her arabaya binen ya bu ses ne der oldu takıntılı olduğum için dayanamadım bende aracı 12binde satıp benzinli GTC aldım.bu ses kronik dizellerde.servise belki 5 kere gittim ama ses bitmiyor.her şeyi denediler ama olmadı

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
dizel aracımı daha bayiden  0 km  aldım ışıkta durdum kalkarken uğultu gibi böyle egzos patlak mı manifoltmu garip bi ses yapıyordu hemen servise döndüm.cevap normal alışcak bu ses hepsinde yapar zamanla gider.zamanla gitmedi her arabaya binen ya bu ses ne der oldu takıntılı olduğum için dayanamadım bende aracı 12binde satıp benzinli GTC aldım.bu ses kronik dizellerde.servise belki 5 kere gittim ama ses bitmiyor.her şeyi denediler ama olmadı
Cevap için teşekkür ediyorum. Ses normal ise sıkıntı yok. Ben ilk kez dizel kullanıyorum ve ilk kez Opel kullanıyorum. Dizel kullanan 3 arkadaş araca bindi hepsi farketti. İkisi renault kullanıcısı birisi Seat kullanıcısı onlar söyleyince tereddüt ettim.
Aracı ikinci el alınca merakta ediyorum o yüzden buraya yazma gereği duydum kullanıcılardan yorum almak adına.