MOTORDAN GELEN UĞULTU SESİ

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ASTRA J MOTORDAN GELEN UĞULTU SESİ
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır ,motordan bir uğultu sesi duyuyordum fakat önemsemiyordum, bugun araç ile 200 km yol yaptım uzun yolda bile duyduğum bu gıcık ses artık kafama sorun oldu daha önceden forumda böyle sıkıntısı olan arkadaşlar olmustu sesin sebebini bulan oldumu.park ederken bile bu ses geliyor.gaza bas bırak sonra bir uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu diye ses sinir bozucu.bu sesin sebebini bulan arkadas varsa yardımcı olursa sevinirim.araç 1.3 cosmo

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: MOTORDAN GELEN UĞULTU SESİ

tahminimce klima kompresörü.

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sızın duydugunuz ses ıle aynımıdır bılmıyorum fakat her gaza dokunusumda bır ugultu sesı gelıyor . aracım dızel sızınkı dızelmı ? turbodan gelen bır ses olabılırmı

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Horultu şeklinde ise ve genelde devir yükselişlerinde oluyorsa sanırım turbo sesidir ki ilk başlarda benimde çok kulağıma geliyordu alışınca sıradan olmaya başladı inşallah budur sebebi başka bir şey değildir :)

white tiger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 3 ve 4. viteslerde geliyor grrrrrrrr diye enteresan bir ses nedir ankamadım 45-75 km ler arasında hızım yükselirken geliyor

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rolantıde calısırken hafıf gaza dokunup bıraksam bıle ıslık gibi bir ses uuuuuu dıye cıkmakta.bu ses nedir anlamadım

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
sızın duydugunuz ses ıle aynımıdır bılmıyorum fakat her gaza dokunusumda bır ugultu sesı gelıyor . aracım dızel sızınkı dızelmı ? turbodan gelen bır ses olabılırmı
arac dızel ,motor ısınınca ses baslıyor gıbı geldı.turbo oldunu zannetmıyorum rolantıde hafıf gaza dokunusumda bıle duyuyorum bu sesı.servıse gıdınce mutlaka bu sesın sebebını ogrenmem gerek.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

motor soğukken sıkıntı yok ısınınca çıkıyor bu ses

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses kronik çözümüde yok bence.zamanla alışıyosunuz bence fazlada takmamak lazım

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizel arac kullanmak sanattır... Diye bi laf vardır ya o harbi bi laftir
Turbolu araçlar icin yaz kıs farketmezsizin ilk calistirildigi andan itibaren hele bide motor soğuk ise ani refleksler ve ani gaza basmalar turboya zarar verir
Nedeni turbonunda icinde yağ dolaşır ve ilk çalısmalarda ve soğuk motorlarda yağ ısinincaya kadar deforme olur
Turbolar nazik parçalardir ve onumuz kıs sabahları motor ısınmayana kadar maximum güç araçlara vermeyelim bu hem cebimize hemde aracımıza zarar vermekten kurtarir