1.9cdti vectra

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bir günlüğne emant octavia 1.9 dizel kullanmıştım. yüksek tork, kuvvetli motor, keyifli sürüş:)

mgy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 1.9cdti kullanıcısı olarak motor harika ama otomatik sanzımanda sorun yaşarsın ben yasadıım ve bir türlü çözemedim aracıma tam 10 mılyar harcadım sonrdan km yaptıkca egr valfı partikül filtresi ve turboda sorun cıkıyorn bunun dısında da sanzmanda genel olarak sorunlar var benım gıttgm servıste 35bın km c2 kasada sanzımnda sorun vardı garntıden son anda degıstırdıler

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya tabi zevk meselesi.bence c2 c1 den daha heybetli ,yakışıklı ve çekici geliyor.belkide kendim kullandığım içindir :p :D.2007 2008 bulabilirseniz bide daha genç bir arabaya binme avantajınız olur. ne kadar doğru bilmiyorum ama bir forumda c1 de olan bazı kronik sorunların c2 de giderildiğini okumuştum (tam bir bilgim yok sadece bir forumda okumuştum). tabi c1 kullanıcılarınında fikirlerini almak lazım.ya birazda şans işi aslında temiz bakıldıktan sonra motoruna gerisi çokda önemli değil.ama şundan eminim 1.9CDTİ harika bir motor bir kaç kez kullanma şansına sahip oldum torku ve performansı harika..

işte bunu da merak ediyorum sadece kasa makyajımı yapılmış yoksa başka iyileştirmeler varmı

ilanların bir çogu otomatik vites bende otomatikten ziyade manuel olan düşük km dekilerine bakıyorum aslında

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hem dizel, hem otomatik, umarım düşündüğünüz araç sorun çıkarmaz, çünkü vectranın masrafları ciddi derecede pahalıdır,

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.9 cdti 150 hp motor cok harikadir ama bazi meziyetleri var kullandikca arabayi tanirsin hic birde sorun yasamazzin ben bir iki tavsiyede bulunayim .benimkisi vitesli ve opel servisinde kendi taktirdigim chip box lu idi.gecen hafta sattim sebebi tamamen kisa ve az km yapmamdan dolayi sattim yoksa motor mükemmeldi.
1.kisa mesafeli sürüslerde partükel filtre kendini temizleyemediginde yaklasik 500 km de tikaniyor cünkü 600 derecelik sicakliga erisemiyor ve kendi kendini temizleyemiyor.tikanikliligi anlik yakitin ikiye kanlanmasindan dolayi partükel tikanmis oldugunu fark ediyorsun ve ortalama 4.vites ve 90 km süratle 10.15 km sürünce anlik yakit yeniden normal degerlere iniyor .yok ben yola ciktigimda30-40 km gidiyorum zaten diyorsan hic sorun yasamazsin zaten kisa mesafeli bu kullanmalardan dolayida egr valfi kurum baglayip sorun cikartiyor.uzun lafin kisasi ben 40.000 km kullandim farkli sorularin varsa seve seve cevaplarim..

Son düzenleme:

uzaklardan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşım ben arabamı yeni aldım .
Alırken kriterim öncelikle kasa makyajlı olacak ve km si çok düşük olacak
2006 model c2 37000 km de sahibinden.com da buldugum bir araba 1.6 benzinli.
Şimdi 44000 km lerde .
Arabayı alırken adam servise götürdü araba temizlikde kendini belli ediyor iç ve dış kusursuz ama servissin davranışları beni çokda etkilemedi ertesi gün kendi istedigim bir servise götürdüm küçük masraflar dışında 10 numara dediler.
DİYECEGİM ŞU ÇOK TEMİZ BENZİNLİ BİR ARACI DİZELE TERCİH EDERİM DİZELİN DERDİ ÇOK OLUR DİYRLARDI HER ZAMAN BELKİDE ÖN YARGIM BUNDANDIR. BENİM İÇİN ARAÇ ÇOK TEMİZ OLACAK .
Araba tek nefeste 210 diyor zorlayınca yoluna göre arkasıda geliyor.
Çok önemli degil 3 sn 5 sn sonra 100 ü bulsun gerçi tercih meselesi temiz bir araba al ne alırsan al :))

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.9 cdti 150 hp motor cok harikadir ama bazi meziyetleri var kullandikca arabayi tanirsin hic birde sorun yasamazzin ben bir iki tavsiyede bulunayim .benimkisi vitesli ve opel servisinde kendi taktirdigim chip box lu idi.gecen hafta sattim sebebi tamamen kisa ve az km yapmamdan dolayi sattim yoksa motor mükemmeldi.
1.kisa mesafeli sürüslerde partükel filtre kendini temizleyemediginde yaklasik 500 km de tikaniyor cünkü 600 derecelik sicakliga erisemiyor ve kendi kendini temizleyemiyor.tikanikliligi anlik yakitin ikiye kanlanmasindan dolayi partükel tikanmis oldugunu fark ediyorsun ve ortalama 4.vites ve 90 km süratle 10.15 km sürünce anlik yakit yeniden normal degerlere iniyor .yok ben yola ciktigimda30-40 km gidiyorum zaten diyorsan hic sorun yasamazsin zaten kisa mesafeli bu kullanmalardan dolayida egr valfi kurum baglayip sorun cikartiyor.uzun lafin kisasi ben 40.000 km kullandim farkli sorularin varsa seve seve cevaplarim..

çok teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için ufak bi yerde oturuyorum şehir içinde araç kullanmaktansa yürümeyi tercih ediyorum daha çok kendi arabamdan da çok memnunum 7senedir biniyorum 70.000km de almıştım şu anda 146.000km ye fln geldim yani yılda 10.000km civarı yol yapıyorum eğer dizel alırsamda yılda 15-16.000km nin üstüne çıkıcagını pek zannetmiyorum yani yine kapalı garajımda yatar araba ama yakıt performans oranı açısından daha uygun olur gibi geliyo hemde model yükseltmiş olurum açıkçası.

Merhaba arkadaşım ben arabamı yeni aldım .
Alırken kriterim öncelikle kasa makyajlı olacak ve km si çok düşük olacak
2006 model c2 37000 km de sahibinden.com da buldugum bir araba 1.6 benzinli.
Şimdi 44000 km lerde .
Arabayı alırken adam servise götürdü araba temizlikde kendini belli ediyor iç ve dış kusursuz ama servissin davranışları beni çokda etkilemedi ertesi gün kendi istedigim bir servise götürdüm küçük masraflar dışında 10 numara dediler.
DİYECEGİM ŞU ÇOK TEMİZ BENZİNLİ BİR ARACI DİZELE TERCİH EDERİM DİZELİN DERDİ ÇOK OLUR DİYRLARDI HER ZAMAN BELKİDE ÖN YARGIM BUNDANDIR. BENİM İÇİN ARAÇ ÇOK TEMİZ OLACAK .
Araba tek nefeste 210 diyor zorlayınca yoluna göre arkasıda geliyor.
Çok önemli degil 3 sn 5 sn sonra 100 ü bulsun gerçi tercih meselesi temiz bir araba al ne alırsan al :))

abi açıkçası c kasaları her ne kadar çok sevsemde 1.6 motorun o kasayı pek kaldırmadıgını düşünüyorum bi kaç kez kullanma fırsatım oldu 3 ya da 4 kişiyken rampalarda 3.vitese kadar düşüyosun his diye bişey yok gönül ister 2.0T alıp ona binmek ama o da yakıt açısından üzücek

şu anki arabam c kasa 1.6 dan her türlü daha az yakıp daha çok gidiyo LPG fln olmadığı halde biraz daha iyi giden bişeyler daha iyi olur gibi geliyor

temizlik takıntısı bende de oldukça fazla herkez 99 model arabamı komple boyalı zanneder ne kordonlarında bi kusur vardır ne boyasında her hangi bişey bulabilirsin 1 parça ufak bi kazadan ötürü ben boyattım 1 parçada eski sahibi garaj kapısında sürtmeden dolayı lokal boyası var 11 yaşında olmasına rağmen aldıgım araba da yine bu şekilde bakılır Allah büyük bi kaza bela vermedikçe.