1.9 cdti hakkında yardım rica ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

beyazitcakir31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Ben Beyazıt. forumun eski üyesiyim ama pek yazma fırsatım olmadı. 2 adet corsa D aracım oldu uzun bir süre opelden ayrı kaldım. Şimdi tekrar Corsa C alma niyetindeydim. 1.3 cdti easytronic C kasa almak için araç bakıyordum vatandaşımız uçmuş 25 26 bin lira isteniyor temizlerine. Bende 1.9 cdti Active select vectra alma kararı aldım. 30 bin lira civarına alınabiliyor. 25- 26 bin lira corsaya verene kadar 30 bin liraya comfort da olsa vectra alırım diye düşünüyorum. Size sormak istediğim bu 2006 model makyajlı kasanın ilk üretimleri 1.9 cdti active select şanzımanlı vectraların kronik arızası var mı? Alırken nelere dikkat etmeliyim? Bu araçlar genelde yüksek kilometreli 200 bin km de ki araç almayı düşünsem ağır masraflı hangi parçalarına dikkat etmem lazım?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
cdti da sorun olacağını sanmam ama şanzıman soru işareti. Bilgili birini de bulmak çok zordur.

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksek kilometre dizel araba alınmaz.kesinlikle sıkıntıdır.altından kalkamazsınız.bugün benzinli arabanın motoru 3-4 bin liraya yapılırken dizelin motoru 8 bin liradan aşağı yapılmaz

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bence üzerine biraz daha koyun, aynı motora ve çok daha sağlam şanzumana (düzü de, otomatiği de) sahip Alfa 159 alın ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
yüksek kilometre dizel araba alınmaz.kesinlikle sıkıntıdır.altından kalkamazsınız.bugün benzinli arabanın motoru 3-4 bin liraya yapılırken dizelin motoru 8 bin liradan aşağı yapılmaz

1. Mazot pompası hariç, motor maliyeti aynıdır.
2. Dizel motorlar, benzinli motorlardan daha uzun ömürlüdür.
3. 8000 tl ye motor yaptıran yok yer yüzünde.

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre hocam ben sadece motordan bahsetmiyorum.bugün 4 tane buji 50 lirayken 4 tane enjektör ne kadar sende biliyorsun.artı dizel arabada en az 2000 lirada turbo var.yoksa bende biliyorum benzinliyle aynı maliyet olduğunu.ama dizel bi motor benzinliden daha uzun ömürlü değil diye biliyorum ben.bütün motor ustaları bunu söylüyor.ben hiç dizel arabası olan bi motor ustası görmedim.yanlış anlama ben dizeli kötülemiyorum hatta bende dizel biniyorum şu an

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre hocam ben sadece motordan bahsetmiyorum.bugün 4 tane buji 50 lirayken 4 tane enjektör ne kadar sende biliyorsun.artı dizel arabada en az 2000 lirada turbo var.yoksa bende biliyorum benzinliyle aynı maliyet olduğunu.ama dizel bi motor benzinliden daha uzun ömürlü değil diye biliyorum ben.bütün motor ustaları bunu söylüyor.ben hiç dizel arabası olan bi motor ustası görmedim.yanlış anlama ben dizeli kötülemiyorum hatta bende dizel biniyorum şu an

1 milyon km yapar, dizel araç, motora anahtar değmeden.
Bakın Tr de opel corsa
https://www.youtube.com/watch?v=cKIeKMWRlZU

Kamyon, Tırlar, otobüsler de 1 milyon az km kabul edilir.
-Benzinli araçlar da enjektörlü.
-Turbo benzinli araçlarda da var Tsi lar bakın. Opel de Astra, insignia da benzinli turbo var.
- Dizel araçların motoru daha uzun ömürlüdür. Bütün motor ustaları öyle bir şey diyemez. Diyenlerden uzak durup, kaçın, önünden bile geçmeyin.

En basiti dizel de detanasyon olmaz ;) Opel de çoğu benzinli araç 300.000 de motor istemiştir, yaptıranlar vardır forumda. Hiç dizel motor yaptıran daha yok bildiğim, varsa yazar konuya. Çokca 300.000 üstü dizel araç var etrafımda. Ben benzinli Vectram ilk sahibiydim 160.000 de istemeye başlamıştı motor.

Lpg varsa bir de eyvah eyvah.

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biliyorum bendede vectra 2.0 turbo benzinli vardı.Valla bende şu an astra 1.6 dizel var 136 lık gayet memnunum ama bide şu dpf dolmasa sürekli hiç bi sorunum yok.bide ben kış memleketinde yaşıyorum.gece eksi 40 dereceleri görüyoruz.motorun yağı bile donuyor burda.mazot pompaları patlıyor soğuktan.bu memlekette dizel araç sıkıntı biraz [emoji1]

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel uzun omurlu olur fakat mazotun yanmasiyla motoru oldukca kirletiyor benzin ve lpg ye gore.tamam motor istemez ama kurumdan dolayi surekli biyerden ariza verir ve tesbit dahi edilemiyor sorunun kaynagı.bu dedigim olay 150 bin ustu dizeller icin.dizellerde mazot yollari benzinlilerde elektronik ve lpg kaynakli sorunlar var ayni hesaba geliyor aslinda birde isin bu tarafi var.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...