1.6 Turbo insignia, 10 tl benzin

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi capon'u bilmem ama fransızlar yapmış abi. yalnız şuna karar verdim araba alacaksan düşünen araba almayacaksın. fazla düşününce fikir çatışması yaşanıyor arabayla sürücü arasında. benim fransız ekonomi alanında ihtisas yapmış ama lpg konusuna biraz fransız kalıyor. biraz önce eve gelirken baktığımda şehir içi 12lt/100km gibi bir tüketimi var. :) 1,6 lt yaramıyor bana, basıyorum basıyorum hem gitmiyor hem çok yakıyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah göstermesin ama gün gelip parasız biri aracına ağır bir hasar verirse o zaman da aynı düşüncede olacakmısın, yoksa "adamın cebinde parası yok ama arabaya biniyor" diye şikayette mı bulunacaksın

olay bakımla alakalı değil ki, 10 liralık benzin alırdı alamazdı olayına döndü muhabbet. Bakım diye bişeyin lafı edilmemişti, siz eklediniz bakımını falanı filanı :D
Gençlerin yaptığı hava gücüne gitmiş galerici arkadaşın, E60 a bindiği halde gençlerin hareketi daha afilli olunca kıskanmış olsa gerek. Benim savunduğum muhabbet herkes istediği kadar istediği üründen alabilir, 10 lirası 100 lirası yok bu alışverişin.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi capon'u bilmem ama fransızlar yapmış abi. yalnız şuna karar verdim araba alacaksan düşünen araba almayacaksın. fazla düşününce fikir çatışması yaşanıyor arabayla sürücü arasında. benim fransız ekonomi alanında ihtisas yapmış ama lpg konusuna biraz fransız kalıyor. biraz önce eve gelirken baktığımda şehir içi 12lt/100km gibi bir tüketimi var. :) 1,6 lt yaramıyor bana, basıyorum basıyorum hem gitmiyor hem çok yakıyor.

Sende Nadir abi gibi veriyorsun sopayı herhalde. Pugların lpg'de giderken benzin ibresinin düşmesi gibi bir akıllılığı gibi bir durum vardı ilk sıralı zamanında. Depoya sopa sokup seviyeye bakıyorlardı herhalde :D
Ben yakıttan memnunum ama klima taktıralı değişti gibi :/

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sende Nadir abi gibi veriyorsun sopayı herhalde. Pugların lpg'de giderken benzin ibresinin düşmesi gibi bir akıllılığı gibi bir durum vardı ilk sıralı zamanında. Depoya sopa sokup seviyeye bakıyorlardı herhalde :D
Ben yakıttan memnunum ama klima taktıralı değişti gibi :/

aynen durum bu. 20 liralık benzin alınca benzin göstergesi olması gerektiği seviyeye geri çıkıyor işte. 20 lira ile yarım depo keyfi buradan geliyor. haa benimde klima full açık malum havalardan.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dizel insignialar bile 70bin lira değil, ne kadar meraklısınız fiyat şişirmeye, ne kadar meraklısınız kelime oyununa, en iyisini siz bilip laf edicek adam arıyosunuz, bu olay bu kadar basit

Yorum yapmadan bi ilanlara baksaydın dizellerine kaç para istiyorlar :D

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen durum bu. 20 liralık benzin alınca benzin göstergesi olması gerektiği seviyeye geri çıkıyor işte. 20 lira ile yarım depo keyfi buradan geliyor. haa benimde klima full açık malum havalardan.
Eniştemde 2004 Megane var, ilk sahibi. Uzun süre full benzin ile gezdi.. stres yapıyordu kendine uzun yolda. Şimdiki durum nedir bilgim yok, atikerdi sistemi yanlış hatırlamıyorsam.
Konu da bulunla alakalı olabilirmi diyeceğim ama opellerde böyle bir şikayet duymadım daha.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorum yapmadan bi ilanlara baksaydın dizellerine kaç para istiyorlar :D

Hasan arkadaşın bana verdiği cevaplara bak.Ben iki uç noktada iki örnek verdim.Birisi o 10 liralık benzin ile hava tana züppelerin insan hayatına mal olacağıyla ilgiliydi.Ama o tuttu kendi açımdan verdiğim bir örnekle aklınca beni vurmaya kalktı.Bu mantıktaki birinin ne anlatmak istediğimi anlamasını ben beklemiyorum açıkçası.Ama ben benzin alacak parası olmadan araba alan bir kendini beğenmişin yolun ortasında benzin bitirip 5 aracın birbirine girmesine ve araçlardan ikisinden iki ağır yaralı çıkmasına sebep olduğuna bizzat şahit oldum.Çünkü kazaya karışan 6. araç benimkiydi allahtan ben kazayı farkedip direksiyonu kırdım tarlaya girdim ve tarla yol seviyesine yakındı.Ben yine diyorum yine diyorum.Cebinde deposuna benzin koyacak paran yoksa boyundan büyük arabaya binmeyeceksin arkadaş.Kimsenin ne zamanını çalacaksın, nede dönülmesi imkansız kayıplar yaşamasına sebep olmayacaksın.Ha tüccar parasını düşünüyor demiş ya, ben bu düşünceden vazgeçip paramın peşine düşmediğimde benim aylık zararımı kendimi karşılayacak çok merak ediyorum :)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hasan arkadaşın bana verdiği cevaplara bak.Ben iki uç noktada iki örnek verdim.Birisi o 10 liralık benzin ile hava tana züppelerin insan hayatına mal olacağıyla ilgiliydi.Ama o tuttu kendi açımdan verdiğim bir örnekle aklınca beni vurmaya kalktı.Bu mantıktaki birinin ne anlatmak istediğimi anlamasını ben beklemiyorum açıkçası.Ama ben benzin alacak parası olmadan araba alan bir kendini beğenmişin yolun ortasında benzin bitirip 5 aracın birbirine girmesine ve araçlardan ikisinden iki ağır yaralı çıkmasına sebep olduğuna bizzat şahit oldum.Çünkü kazaya karışan 6. araç benimkiydi allahtan ben kazayı farkedip direksiyonu kırdım tarlaya girdim ve tarla yol seviyesine yakındı.Ben yine diyorum yine diyorum.Cebinde deposuna benzin koyacak paran yoksa boyundan büyük arabaya binmeyeceksin arkadaş.Kimsenin ne zamanını çalacaksın, nede dönülmesi imkansız kayıplar yaşamasına sebep olmayacaksın.Ha tüccar parasını düşünüyor demiş ya, ben bu düşünceden vazgeçip paramın peşine düşmediğimde benim aylık zararımı kendimi karşılayacak çok merak ediyorum :)

Kemal abi bi çok konuda seninle muhalifim bilirsin :D

Ama bu konuya tepki gösterenleride anlamış değilim.. Lpgli corsasına yada Astrasına 10 -20 lik benzin alan adama bişey dediğimiz yok.. Adam zaten ekonomi için almış aracını.

180hp insignia turboya 10 tl benzin alan birini gördüğümde sebebi LPG li olması bile olsa tek şey düşünürüm..

Bi ata sözü vardır hani, "Ayranı yok içmeye tahtırevanla gider s..maya" diye :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akla uygun palavralar uydurulmaya başlanır, yok kazaya karışmasıymış bilmemneymiş, konunun neden açıldığı belli, güç yetmeyince insani duygular sömürülmeye yok kazaya sebebiyet yok şu yok bu, he tamam oldu :) Kaldı ki bahane olarak sunulan zincirleme kazada en ön plandaki suç unsuru takip mesafesidir, öndeki aracın her türlü hatasına rağmen takip mesafesi gibi bi kurala uyulsa kaza falan olmazdı, 6. araç olarak tarlaya uçmak da buna dahil olmalıdır.

dipnot : aylık zarardan bahsetmişken, onca insana iteklenen boyalı arabalara sayarız aramızda hesap kapanır :)