1.6 Dizel orijinal filtre üreticileri ?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba, mann orjinal üretici, sıralama yapılırsa arkadaşlarda bildirdiği gibi gm-mann-bosch-filtron tercih edilebilir. Filtron mann grubuna bağlı bir üretici olup, kalıp dökümü nispeten malzeme kalitesi olarak mann referanslıdır. Benim tercihim her hal ve şartta mann filitre takımı :) şayet ekonomik olsun derseniz polen filitresini karbonlu model olarak filtron alabilirsiniz.Ayrıca dizelde hangi marka model olursa olsun hava filitresinin süngerli olmasına özen gösterin bazen , fiyat ekonomik olsun diye setin içine süngersiz hava filitresi koyuyorlar.

• Beğen
Tepkiler: umuthoca

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
merhaba, mann orjinal üretici, sıralama yapılırsa arkadaşlarda bildirdiği gibi gm-mann-bosch-filtron tercih edilebilir. Filtron mann grubuna bağlı bir üretici olup, kalıp dökümü nispeten malzeme kalitesi olarak mann referanslıdır. Benim tercihim her hal ve şartta mann filitre takımı :) şayet ekonomik olsun derseniz polen filitresini karbonlu model olarak filtron alabilirsiniz.Ayrıca dizelde hangi marka model olursa olsun hava filitresinin süngerli olmasına özen gösterin bazen , fiyat ekonomik olsun diye setin içine süngersiz hava filitresi koyuyorlar.
Genel olarak ben de o şekilde sıraladım. Bakım yaptıracağım zaman mann filtre seti alacağım büyük ihtimalle. Liqui Moly 4600 5w-30 yağla birlikte filtreleri değiştireceğim. Bu arada bosch filtrelerin daha önde olacağını düşünmüştüm genel marka algısını dikkate alarak ama öğrendim ki mann daha önde bir firma filtre konusunda. Birçok aracın da orijinal filtre üreticisi.

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Araştırdığım kadarıyla gm damgalı olanlarda mann marka boşuna o kadar vermeyin 150 tl civarı
Evet hocam mann marka yakıt filtresi 160-180 lira ortalama. Gm marka filtrenin yarı fiyatı da diyebiliriz. Mann marka filtre kullanmayı planlıyorum.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
1.6 cdti 136hp b16dth kodlu motorun gm markalı filtre setinden hengst marka mazot ve yağ filtresi çıkar, hava polen mann markadır. Hengst marka bulmanız imkansızdır. Orjinale eşdeğer olsun derseniz gm almalısınız.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim. Bir soru sormak istiyorum. Mazot filtresini her sene değiştirmek mi gerekir? Yani benim bakım sürem yıl olarak doldu ama 10.000-11.000km ancak yaptım. B16DTH motorlar için mazot filtresi değiştirme süresi nedir bilginiz var mı?

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Yakıtı iyi yerden alıyorsanız 3 4 bakımda değiştirebilirsiniz ama ideali bir kere değiştirip diğerinde değiştirmemek

• Beğen
Tepkiler: kaanrevan

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
2017 yılında yetkili servis 2 bakımda bir değişirken yeni gelen talimat üzerine artık her bakımda değiştiriyoruz demişti. O gün bu gündür yetkili servisle işim olmadı, her bakımda (10bin km) değiştiriyorum.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yakıtı iyi yerden alıyorsanız 3 4 bakımda değiştirebilirsiniz ama ideali bir kere değiştirip diğerinde değiştirmemek
Yakıtı hep bp den alıyorum. Bir ara shellden almıştım. Açıkcası değiştirmemeye çalışıyorum. Ama kararsızım tabi. Açıkcası filtre kalitesi olarak da MANN kullandığım için çok da sorun olacağını sanmıyorum. Ama 2 yıldır dizel araca bindiğim için sormadan girişmek istemedim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yakıt filtresinde orj yada orj. üretim yapan markayı kullanın yan sanayide şişme olursa ya yolda kalırsnınz yada gittiğiniz yerde sabah marş basarsınız aracınız çalışmaz. Bu risk orj. olman bütün yakıt filtrelerinde maalesef oluyor.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
yakıt filtresinde orj yada orj. üretim yapan markayı kullanın yan sanayide şişme olursa ya yolda kalırsnınz yada gittiğiniz yerde sabah marş basarsınız aracınız çalışmaz. Bu risk orj. olman bütün yakıt filtrelerinde maalesef oluyor.
Bildiğim kadarıyla MANN ara ara GM ye üretici oldu. Şuanda farklı firmalar üretse de MANN kalitesi ile sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Ama dediğiniz gibi yine de belli olmuyor. Açıkcası geçen sene bir tek yağ filtresini orjinal almıştım. Onda da filtron yanlış hatırlamıyorsam üretici. PSA grubunun bu anlamda filtre üreticilerini GM' den daha önem verdiğini sanmıyorum açıkcası. PSA' dan sonra orjinal de olsa açıkcası güvenim biraz sarsıldı.