1.6 Dizel orijinal filtre üreticileri ?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla MANN ara ara GM ye üretici oldu. Şuanda farklı firmalar üretse de MANN kalitesi ile sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Ama dediğiniz gibi yine de belli olmuyor. Açıkcası geçen sene bir tek yağ filtresini orjinal almıştım. Onda da filtron yanlış hatırlamıyorsam üretici. PSA grubunun bu anlamda filtre üreticilerini GM' den daha önem verdiğini sanmıyorum açıkcası. PSA' dan sonra orjinal de olsa açıkcası güvenim biraz sarsıldı.
1.6 cdti 136hp b16dth kodlu motorun gm markalı filtre setinden hengst marka mazot ve yağ filtresi çıkar, hava polen mann markadır. Hengst marka bulmanız imkansızdır. Orjinale eşdeğer olsun derseniz gm almalısınız.

butterfly_effect_53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim. Bir soru sormak istiyorum. Mazot filtresini her sene değiştirmek mi gerekir? Yani benim bakım sürem yıl olarak doldu ama 10.000-11.000km ancak yaptım. B16DTH motorlar için mazot filtresi değiştirme süresi nedir bilginiz var mı?

Net bir km vermek zor. Yakıtın kalitesine ve içindeki su miktarına göre değişir. Ama 2 bakımda bir 20 bin km'de değişmek yeterli.

Zaten filtrede aşırı su birikince uyarı ışığı arıza lambası da yakar.

seriklimustafa

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
ARTIK EN UCUZ ARABA 1.000.000 TL OLDU.. BEN İNTERNETTE SAĞLAM SATICILARDAN GM BAKIM SETİ ALIYORUM.. HAVA ve POLEN FİLTRESİNİ MANN ALIYORUM BAZEN.. YAĞ OLARAKKA MOBİL 1 ESP 5..30 KULLANIYORUM.. ALLAH'A ŞÜKÜR ŞİMDİLİK ÇOK MEMNUNUM.. 17.000 KM'DİR İLK ÇALIŞTURMADA HİÇ ZİNCİR SESİ DUYMADIM.. SİZE ZOR DURUMDA OLSANIZ BİLE KALİTEYİ DÜŞÜRMEMENİZİ TAVSİYE EDERİM.. EN KÖTÜ İHTİMALLE; HAVA ve POLEN FİLTRENİZİ FİLTRON.. YAĞ ve MAZOT FİLTRENİZİ MANN KULLANIN.. VE NACİZANE TAVSİYEM; YAĞ ve FİLTRELER KALİTELİ İSE BAKIMI GÖNÜL RAHATLIĞI İLE 15.000 KM'DE BİR YAPIN.. ((DUR KALKIN YOĞUN OLDUĞU İLLER HARİÇ))..