1.6 dizel ilk caliştirmada gelen ses

gurhan07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 dizel ilk caliştirmada gelen ses

evet bügün Antalya Günlas Servisine götürdüm araci dedim araci caliştiriyorum ses geliyor dedi 1,6 astra dizel mi evet dedim hemen sali gübü sabaha randevu verdi yazılım değişcekmiş ve o ilk caliştirmadaki ses kesilcekmiş sali günü görücez :D

deka1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzer ses bende de var, sonucu bildirirsen sevinirim. Benim araç Kasım girişli 2015 model, ancak 2016 Şubat ayında alınma, sizinki hangi model ve ne zaman alındı?

gurhan07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2015 kasimda aldım araci 1,6 cdti cosmo

deka1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimki de sport, sonucu beklerim. thnxx

gurhan07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonuc gene aynı yazılım atılmasına rağmen opelturkiye ilede görüştüm arabanın karakteristik özelliği imiş :D kahka536

deka1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

-Bilgilendirme için teşekkürler, bu durumda ben de kafaya takmayayım, öğrendiğimiz iyi oldu. bravoo
-Peki yeni yazılımla birlikte bahse konu ses olayı dışında değişen bir şey oldu mu?

gurhan07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: 1.6 dizel ilk caliştirmada gelen ses

yok walla aynı bunun caresi olmali ama opelturkiye ile tekrar görüşeceği bu konuyu

husamettin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

15000 bakımında servis ile görüştüm ve sesin triger zincirinden geldiği ve normal olduğu söylendi. Yalnız yağ değişiminden sonra ses kalmadı diyebilirim. Normalde mobil 1'ciyim ama GM yağdan castrol edge 0w30'e geçince ses bitti. Belki mobil1 0w40 ESP'de de benzer sonuç alabilirdik bilmiyorum çünkü bu aracımda henüz mobil 1 0w40 kullanmadım.
Yalan olmasın, bakımdan sonra duymadım o sesi diyebilirim. Bakımdan önce neredeyse her kontakta, hatta ara sıra start-stoplarda bile duyar olmuştum. Şimdi bitti çok şükür.

bulent.toksoy06@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Blitz' Alıntı:
15000 bakımında servis ile görüştüm ve sesin triger zincirinden geldiği ve normal olduğu söylendi. Yalnız yağ değişiminden sonra ses kalmadı diyebilirim. Normalde mobil 1'ciyim ama GM yağdan castrol edge 0w30'e geçince ses bitti. Belki mobil1 0w40 ESP'de de benzer sonuç alabilirdik bilmiyorum çünkü bu aracımda henüz mobil 1 0w40 kullanmadım.
Yalan olmasın, bakımdan sonra duymadım o sesi diyebilirim. Bakımdan önce neredeyse her kontakta, hatta ara sıra start-stoplarda bile duyar olmuştum. Şimdi bitti çok şükür.

AYNEN BENİM DE BAKIMDAN SONRA SES KALMADI CASTROL EDGE 5w40 kullandım. tam sentetik yağ.

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gurhan07' Alıntı:
arkadaslar merhaba aracimi her caliştirmamda bu sesi aliyorum bu ses neyden kaynaklaniyor bilen varsa yardimci olabilirmi acaba

https://www.youtube.com/watch?v=PpSi8zHlweg

Merhaba,

Aracımı 25 Mayıs 2016'da aldım 1.6 136 beygir dizel otomatik. Bu sorunu bende yaşamaktayım. Hem aracı aldığım Ankara Reis otomotive hem de opel beyaza sorduğumda bu araçların çalışması sırasında bu durumun olacağı ve normal olduğu söylendi. Bana çok saçma geliyor. Aracı 78000 tl ye al çalışırken takır tukur sesler çıksın. Ankara'da bu sorunu çözecek yer varsa gitmek isterim. Aracı çalıştırırken bu seslerin gelmesi etraftaki insanlarında dikkatini çekmeye başladı artık. Sıfır araçtan böyle ses gelir mi diyorlar.