1.6 cdti 136 bg yakıt tüketimi

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 cdti 136 bg yakıt tüketimi

1.3 dizel sakin kullanım ve uzun yolda 1200 km gidiyor ben test ettim bunu. Hatta klima bile açtığımız oldu otomatik modda. Genelde 90 ile Kocaeli-antalya(Kemer) yaptık git gel. Ortalamada yanılmıyorsam 4.2 yada 4.4'tü. Şehir içi ise kocaelide 5 civarı geziyor. Kullanıma önem vermeden 5.4'ü geçmiyor hiç tabi trafik vs kocaelide pek yok :)

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Giresun-trabzon 260 km sürüşte ortalama tüketimim 4,4. sakin kullanım 80-90 km hızla araçta 2 kişi vardı.  Aracım şu an 3300 kmde. Ancak şehir içi ortalamam çok çok kötü :(    genel ortalama 7.0

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu opelin fabrika değerlerine yakın olanını daha duymadım... hem 136 lık kullanan, hem 110 luk kullanan arkadaşlarım var... 110 luk kullanan geçen gün bu aracın fabrika verilerine 3.küsür yazan kavas ınla başlayan cümleler kuruyodu... 136 lık ları hiç söylemiyorum.... 1.3 lerde öyle hakeza... bu değerleri sanki kafalarına göre yazıyolar gibi... sakın bilgisayar verilerine bakıp ortalamam şu bu demeyin arkadaşlar... pompa ölçümü yapın... çünkü gerçekte yaktığınız daha fazla...

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim yol bilgisayarı 260km lik yolda doğru tespit yaptı. Şu genel ortalamamı 6 civarına getiremiyorum bir türlü. bakımdan sonrada gelir mi acaba

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ergün_28 link' Alıntı:
Benim yol bilgisayarı 260km lik yolda doğru tespit yaptı. Şu genel ortalamamı 6 civarına getiremiyorum bir türlü. bakımdan sonrada gelir mi acaba

aracınız 4 000 km olmuş yaklaşık... şimdi belkide geçmiştir.. ve ortalamam 7.0 diyorsunuz... bakımda bi nebze düşeceğini düşünsekte fazla bi beklenti içine girmeyin derim.. kullandığınız güzergah bu konuda çok önemli olup sürüş karakterinizlede ilgili olabilir diye düşünüyorum... güzergah düz ayak bi yer değilse, birazda hırçın kullanıyorsanız çok fazla değil...

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
aracınız 4 000 km olmuş yaklaşık... şimdi belkide geçmiştir.. ve ortalamam 7.0 diyorsunuz... bakımda bi nebze düşeceğini düşünsekte fazla bi beklenti içine girmeyin derim.. kullandığınız güzergah bu konuda çok önemli olup sürüş karakterinizlede ilgili olabilir diye düşünüyorum... güzergah düz ayak bi yer değilse, birazda hırçın kullanıyorsanız çok fazla değil...

Güzergah inişi çıkışı olan yer. Dediğiniz gibi sürüş tarzından da olabilir. Bu ara daha sakin kullanmayı deneyeceğim belki ufakta olsa değşiklik olabilir

seko35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar ben sport sedan 136 dizel alali 2 ay oldu. 2000 km civari sehir ici disi yol yaptim. Yol bilgisayarinda 1. Kullanici ektani hic sifirlamadim. Ortalama 5.7 gosteriyor. 2. Ekrani sehir disinda sifirladim. 250 km yolda4.4 gosterdi. Benim yakit alisima gore hesabim 100 km de 5 litre. Bana gore normal. Ama bu arada hissedilen guce bence deger.Bilen bilir sabuncubeli rampasini araba tirmanmiyor adeta asfalti aglatiyo. Hesabi buna gore yapmak gerekir diye dusunuyorum.

astra_1.6cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: 1.6 cdti 136 bg yakıt tüketimi

3410 km yol yaptım 176,64 lt mazot(shell) yakmışım ortalama 5 lt 19 kuruş  gibi bir tüketim elde ettim.Güzergah (gidiş-dönüş) Erzurum-Eskişehir-İzmir (biraz şehir içi yollar vs.)  klima 3000 km boyunca 2 kademe açıktı.Hız 110-120 cruise control açık şekilde yokuşta ve düz yollarda aynı hızlarda kullanım tarzıyla yakıt tüketimim bu şekilde çıktı.Sizce nasıl ?  Bu kullanımla diğer dizellerin tutumluluğu nasıldır.

husamettin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

es_es_li' Alıntı:
3410 km yol yaptım 176,64 lt mazot(shell) yakmışım ortalama 5 lt 19 kuruş  gibi bir tüketim elde ettim.Güzergah (gidiş-dönüş) Erzurum-Eskişehir-İzmir (biraz şehir içi yollar vs.)  klima 3000 km boyunca 2 kademe açıktı.Hız 110-120 cruise control açık şekilde yokuşta ve düz yollarda aynı hızlarda kullanım tarzıyla yakıt tüketimim bu şekilde çıktı.Sizce nasıl ?  Bu kullanımla diğer dizellerin tutumluluğu nasıldır.

Bunla kıyasladığımdan biliyorum Octavia'lar filan 1 litre civarı daha az yakıyor. Honda civic 1.6 idtec hatchbackler de bunlardan da biraz iyi. kasanın ağırlığından dolayı diğer muadillerine göre birazcık fazla yakıyor. güncel direkt enjeksiyonlu turbo benzinliler bile 5, 5.5 litre yakıyor uzun yolda. 1.6 CDTI J kasada biraz fazla yakıyor. Uygun tüketim için hakkı K kasa aslında 1.6 cdtiların bence.
Saygılarımla

Cosmos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opelin eninde sonunda kullandigi en guzel dizel motor bence fakat j kasanin agirligi malum yakit gayet normal k kasa baya hafiflemis hakki k kasa @blitz arkadasin dedigi gibi

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi