1.4T Astra lpg dönüşümü için tavsiyelerinizi talep ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T Astra lpg dönüşümü için tavsiyelerinizi talep ediyorum.

static link' Alıntı:
[quote author=spitemre link=topic=10910.msg249779#msg249779 date=1393427218]
Arkadaşlar şöyle anlatayım eski konulara göz gezdirırsenız ordada var ben cok memnunum nazar degmesın landı renzo taktırdım 15000 kmyı gectı ortalama sehır ıcı 115 tl fullenıyor guncel lpg fıyatıyla 450-460 km yapıyorum cok rahat ıst ıcı sehır dısı 550 yı gecıyor 600 kadar yolu var basmaz ısenız
[/quoteçok

çok iyi rakamlar maşallah nazar değmesin

Amin aminn

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spitemre link' Alıntı:
Arkadaşlar şöyle anlatayım eski konulara göz gezdirırsenız ordada var ben cok memnunum nazar degmesın landı renzo taktırdım 15000 kmyı gectı ortalama sehır ıcı 115 tl fullenıyor guncel lpg fıyatıyla 450-460 km yapıyorum cok rahat ıst ıcı sehır dısı 550 yı gecıyor 600 kadar yolu var basmaz ısenız

gayet başarılı tebrik ederim. aracınız 1,6 atmosferik sanırım doğru mu ?
ben 1.4 t da nasıl bir performans alırım onu cok merak ediyorum. malum turbolarda sorun yaşanabiliyormuş. kafamdaki tek soru işareti o

oceans34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
ben 1.4 t da nasıl bir performans alırım onu cok merak ediyorum. malum turbolarda sorun yaşanabiliyormuş. kafamdaki tek soru işareti o

sadece turboda değil hocam atmosferik motorda da yaşayan bir çok kişi var.sorun çelik subaplarla değişmeyle gidiyor

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:

Sorun olur veya olmaz demek yanlıs olur aracı cok sıkıstırarak kullanıyorsan takma benzıne devam yok ben devrınde vıtes atar normal sakın kullanırım dıyorsan hıc dusunme zaten subabplarında sorun oldu dıyelım bu en az bı 60000 km demek sen ıstersen bı hesaplama yap kısaca kafandan aradakı farkı cıkar sonra subap masrafını ekle o zamanda hıc dusunmeden lpg taktırısın olmuş bı halk evsanesı supab mevzusu erıyenı varmı var ama 100000 kmyı devırınde var hesap ortada bana kalırsa hıc dusunme benzıen verılen paraya yazık gunah bence

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun arabanız,bende LPG taktırmak istiyorum ,havanında soğumasyla bugün ort. Yakıt 12.6 gösteriyor ort. Hızda 26 (ş.içi kısa mesafede kullanıyorum ) hatta sürerken sakin kullanıyorum,arabayı almadan önce bukadar yakacağını hiç tahmin etmemiştim,

Brc 2200 tl -landirenzoda 2200 tl (yağlamasız,usta karşıymış) ben büyük ihtimal Brc taktırıcam

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

ilker öztürk link' Alıntı:
Hayırlı olsun arabanız,bende LPG taktırmak istiyorum ,havanında soğumasyla bugün ort. Yakıt 12.6 gösteriyor ort. Hızda 26 (ş.içi kısa mesafede kullanıyorum ) hatta sürerken sakin kullanıyorum,arabayı almadan önce bukadar yakacağını hiç tahmin etmemiştim,

Brc 2200 tl -landirenzoda 2200 tl (yağlamasız,usta karşıymış) ben büyük ihtimal Brc taktırıcam
Yakıt 26km ortalamaya göre yüksek. Sanırım 2-3 km güzergahta gidiyorsunuz. Yoğun olarak kısa güzergahta kullanıyorsanız lpg'den uzak durun. Soğuk havalarda lpg'ye geçiş için 1 km benzinde kullanmak zorundasınız sonra gaza geçeceksiniz. Yolun yarısında lpg kullanarak bunu her gün yaparsanız ciddi benzin tüketeceksiniz.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Yakıt 26km ortalamaya göre yüksek. Sanırım 2-3 km güzergahta gidiyorsunuz. Yoğun olarak kısa güzergahta kullanıyorsanız lpg'den uzak durun. Soğuk havalarda lpg'ye geçiş için 1 km benzinde kullanmak zorundasınız sonra gaza geçeceksiniz. Yolun yarısında lpg kullanarak bunu her gün yaparsanız ciddi benzin tüketeceksiniz.
Evet 2-3 km lik bi mesafede kullanıyorum hatta eski arabam LPG liydi ve gittiğim yere vardığımda araba LPG ye gecmiyordu ama bunun dışındada arabayı kullanıyorum yıllık 13-14000 km oluyor

LPG takmadan bu arabaya nasıl binilir bilmiyorum suan 65kurus yakıyor ,birde 1.4 turbo aldım ama kullanamıyorum

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

ilker öztürk link' Alıntı:
Evet 2-3 km lik bi mesafede kullanıyorum hatta eski arabam LPG liydi ve gittiğim yere vardığımda araba LPG ye gecmiyordu ama bunun dışındada arabayı kullanıyorum yıllık 13-14000 km oluyor

LPG takmadan bu arabaya nasıl binilir bilmiyorum suan 65kurus yakıyor ,birde 1.4 turbo aldım ama kullanamıyorum

Sizin ilacınız dizel. Hangi benzinli olursa olsun o ortalama ve güzergahta 10 litrenin altı zor. Dizelde bile 6.5 litrenin altı zor. Yıllık 13-14 bin km'de hayli fazla. Yılda 7000 TL yakıt yerine dizelle 5000 TL ödenebilir ama 95 yerine 140bg araç için yılda 2000 TL'de verilir hani  :) Lpg hiç mantıklı değil. Eski aracınız gibi yol bittiğinde lpg'ye geçtikten sonra ekonominin anlamı olmaz.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıllık ş.i 9000 km - ş.d 4000 km olarak hesapladığımızda yinede karlı olmuyormu LPG ?

Aslında dizel en iyisi ama astrada dizel otomatik yok,arabayıda alalı 2-3 hafta oldu

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kullanım sekli şu şekilde ayda 160 km kısa mesafe LPG ye geçmez . km olarak ş.i 9000 km - ş.d 4000 km yıllık .lpgde yıllık 1800-2000 tl karı olsa taktıracam ama karar veremiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...