1.4 Turbo Performans Bilgileri

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 Turbo Performans Bilgileri

Esmerce link' Alıntı:
O kasadan sonra çıkan Civic lerin feedbackleri sizinkine göre oldukca kötü biliyorsunuzdur sanırım..

ben d astrayı almadan önce 2008 model oto. civic sedan vardı. motor kötü değildi kesinlikle ama şanzıman ekonomi amaçlı olduğu için ben gereken performansı alamadığımı düşünüyordum. Şimdi 1.4T düz aldım, arada dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum. Belki söylendiği gibi yeni civicler eskileri kadar başarılı değil ama 1.4T astra bnm eski civic'in içinden geçerdi die düşünüyorum :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

halen 2 sine birden sahip biri olarak 0-100 de ve kalkışta civic daha başarılı ama 100 den sonra zaten güç farkı bariz belli oluyor

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
halen 2 sine birden sahip biri olarak 0-100 de ve kalkışta civic daha başarılı ama 100 den sonra zaten güç farkı bariz belli oluyor

astrayı alırken civicten ayrılmak baya zor olmuştu, ama civic 0-100de daha iyi diyorsanız Civic'iniz düz vites olmalı. Çünkü benim civic otomatikti ve 0-100 12saniyeydi. bu arada civic'iniz hangisi kusura bakmayın belki önceden açıkladınız ama göremedim heralde açıklamanızı...

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

işte zaten sizin kasadan sonraki civicler kağıt üzerinde daha performanslı gözüküyorlar ama sizinkilerin performansı daha iyi diye duydum ben hep. belki beygir/Kg oranı daha başarılı sizin o yüzden olabilir. benim civic 1205kg dı ve 125hp di. herneyse 1.4T gayet başarılı :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

140hp manuel Astra 125hp manuel Civic i geçiyor, tam otm. vitesli Civic in yanından zaten "kapışmaya gerek yokmuş" dedirtecek farkla ayrılıyor.

Eski kasa manuel Civic le kapışınca 100e kadar Civic az farkla önde oluyor, 120 civarı eşitleniyor ve yükselen hızlarda Astra farklı biçimde arayı açıyor.

Modifiyeli dizel Focus umla eski Civic le kafa kafaya kalkardık (100km ye gelindiğinde 1 boya yakın farkla Focus önde olurdu, sollama ya da yokuşta Focus açık ara önde olurdu Civic yokuş aşağıda geçerdi)

124hp manuel Corolla mla 125hp manuel Civic benzer performansa sahiptileryol düzse Civic çok az farkla önde olurdu, yol yokuşsa ya da iki araç da yüklüyse Corolla daha torklu olur geçerdi (özellikle yokuşta)

124hp Corolla mla eski Civic manuel kapışınca Civic 130 a kadar arayı hatrı sayılır şekilde açardı, 160 dan itibaren Corolla yakalamaya başlardı..

Hey gidi günler hey  011zaa

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

sm. esmerce tokyo dirift gibi bi onla kalkmışsınız bi onla bu nedir yahu :D :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:D Daha utanıp da yazamadığım neler var, gerçi ben bile hatırlmıyorum artık eskiden severdim akselerasyonu  011zaa

şimdiyse işim gereği arabalarla çok yol yapıyorum, aracım yeniyse ve bu tür konulara meraklı arkadaşlarım denk geliyorsa ufak bir kıyaslama kaçınılmaz oluyor  005hihih