1.4 TURBO LPG UYUMU

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 TURBO LPG UYUMU

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=10910.0

bu konu kafandaki tüm soru işaretlerini giderecektir. aracın otomatik mi bilmiyorum ama bence çok yakıyorsun benzin olarak. şuan 8.0 şehir içi trafikte yakıyorum aracım manuel. lpg bölümünde yakıt değerlerinide paylaştım tüm sorularına cvp bulabilirsin. şimdiden hakkında hayırlısı olsun. ;)

ilkmat40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ARKADAŞLAR MERHABA..ÇORUM ÖZENÇLER BRC İLE GÖRÜŞTÜM DÜN DE MOCAN BRC İLE 2 FİRMANIN TAKTIKLARI KİT FARKLI MI ACEBA?NEDEN FARKLI FİYAT ÇIKIYOR?

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

akheron link' Alıntı:
Arkadaslar ariza isigi icin ayri bir cihaz taktirmayin benim aracta landi turbo kit + yaglama kiti var lpg takildiktan sonra performans olcumlerine girdim benzinle lpg arasinda kucuk de olsa bi fark yok zaten aracta yarim beygirlik bile bir dusus oldugu zaman arqc ariza lambasi yakiyor bunun nedenide zengin fakir karisim orani bence taktirmaniz gereken tek lpg landirenzo evo turbo kit + yaglama
Arıza ışığı için takılan emulator ayar bozulunca yanmasını engellemek için değil ,arıza lambasının yanmasının neddeni değişken basınçlı benzin pompası. benzin pompası ve enjekjiyon beynini iki ayrı ECU yönetiyor ve birbirine adapte çalışıyorlar. normal şartlarda araç lpg ile çalışmaya başlayınca doğal olarak benzin reilindeki basınç artıyor. ve araç arıza kaydı vererek benzin enjeksiyon sürelerini değiştiriyor. emulator araç gaza geçince basınç sensörünün sinyalini emüle ederek arıza ışığı yanmasını engelliyor ve hassas bir kalibrasyon yapılarak  araçta arıza lambası yanmıyor .Tabi daha sonra ayar ile ilgili yada hava yakıt oranıyla ilgili bir problemde arıza ışığı yanıyor
sizin aractada vardır

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar az önce meraktan landirenzonun  sitesine girdim (http://www.landi.it/layout.jsp?idz=10099&idtp=163&lang=3#marca)
Bu link direk araç konfigürasyonu linki ama isterseniz ana sayfadan da girebiliyorsunuz. 1.4 T araçlar için uygun bir kit olmadığı cevabını verdi site :) Aracımızın marka ve modelini girdiğimizde aşağıda ' Available  Products ' yazıyor onun altında da ' Car not in the list' yazıyor :) Yani kısacası bizim araçlarımız için (1.4 t) uygun bir kit olmadığını yazıyor.
Belki ben bir hata yapmış ya da yanlış bakmış da olabilirim. ևok detaylı da araştırmadım siteyi ama çıkan bu sonuç ve ülkemizde landirenzonun opel tarafından tavsiye edilmesi kafamı karıştırdı açıkçası. :)

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hatta forumda arkadaşların bahsettiği landirenzo evo kit diye bir ürünlerini de göremedim sitede. ( Yok demiyorum sadece sitelerinde göremedim)

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Landirenzo taktırdım gecen yıl arac su an 30 binde çok şükür sorun yok en son toplamda 1180 km yolu 260 tl ile yaptım ne cekişte nede teknikte sorun yasamadım forum sitelerine çok kapılmayın bilende yazıyo bilmeyende

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kizilbey link' Alıntı:
Landirenzo taktırdım gecen yıl arac su an 30 binde çok şükür sorun yok en son toplamda 1180 km yolu 260 tl ile yaptım ne cekişte nede teknikte sorun yasamadım forum sitelerine çok kapılmayın bilende yazıyo bilmeyende
Şu an aracıma çok fazla binmediğimden benzin masrafını karşılayabiliyorum. Ama çok km yapıp aracıma binmekte zorlanmaya başlarsam düşünebilirim...

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ortalama 1000 km oldu brc den memnunum şimdilik. Landi gereksiz pahali geldi bana. Hangisi icinize siniyorsa onu takin zaman kaybetmeden.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg kullanan arkadaslari anliyorum olay tamamen duygusal.  Ancak lpg den haz etmiyorum astraya ve özellikle de 1.4 turbo ya uygun olmadığını düşünüyorum.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Lpg kullanan arkadaslari anliyorum olay tamamen duygusal.  Ancak lpg den haz etmiyorum astraya ve özellikle de 1.4 turbo ya uygun olmadığını düşünüyorum.

bravoo