1.4 T Astra J p0299 hatasi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Evet satiliyor firmayi arayip isteyebilirsiniz fakat ayarini yaptirabilirmisiniz,bilemem manifoldun icerisinde wasgatenin klepsi var manifold klepe ile birlikte geliyor. Baglantisini yaparsiniz fakat turbocunun yaptigi kadar verimli olmayabilir. Normalde soylenen 6 yarim tur deniyor.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1100 liraya gonderip taktirdim ankarada kargo ile

hebamd6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar yaklaşık 15 gün önce bende aynı sorunla karşılaştım.p0299 hatası ile ilgili bir kaç bilgi paylaşmak isterim.

Bu hata genelde manifolttaki bu çatlaktan basınçlı havanın sızması sonucu oluşan bir hata.Kaynak yapılması önerilmiyor.Değişim ise 2 türlü yapılıyor.
1. uygulamada turbo tamamiyle değişiyor.Bu turboyu sıfırlamak anlamına geliyor.Tabiki en iyi yöntem bu olsada en pahal yöntemde bu.Garret marka turbo ve işçilik ile 4000 liraya yakın bir masraf hatta serviste çok daha üstü bir rakam mevcut.Ben bu yöntemi tercih ettim ve işçilik ile birlikte 3650 lira tuttu.

2.yöntem ise sadece manifoltun değişitirilmesi.Şaşmazda bulunan bir kaç turbocu bu hatayı çok iyi biliyor.1300 lira civarında manifolt sipariş edilip turbo tamamlanıyor.Bu yöntemde de başarı sağlanıyor.Burdaki sıkıntı elde manifolt yok.Siparişle geliyor.Yani bekleme süresi var denilebilir.30 gün kadar beklemek olası.İngiltereden geldiğini söylediler.

Bu arıza ilk çalıştırmada yani araba soğukken görülmeyebilir.Hatta kışın hata görülmeyebilir bile.Fakat yazın hava ısındığında bu çatlak sıcaklıktan dolayı genleşme yapıyor ve hata bariz bir şekilde çıkıyor.Sonuç olarak arabanın çekişten düşmesi ve hata düşmesi sık görülen problem.Rakımı düşük yerlerdede hata görülme olasılığı daha düşük.Çünkü hava yoğunluğu ile alakalı bir durumda söz konusu.

Eğer maddi imkanınız el vermiyorsa ve bir süre bu hata ile kullancam diyorsanız eğer arabayı yokuşlarda klimayı kapatarak ve mümkün olduğunca en düşük devirde kullanmaya çalışın.Ne kadar abanılırsa sıcak gazla çatlak o kadar açılıyor genleşme ile.Hata kodunu aldığınızda ise sağa çekin arabayı kapatıp yeniden açın.Fakat uzun yolda iseniz ve duramayacaksanız belli bir süre hata ile gitmekte sorun oluşturmaz.Hata ile beraber benzin tüketimi ciddi miktarda artıyor.Araba silkelemesi yapabiliyor.Obd ile arızayı silmek çözüm değil çünkü sorun mekanik

Buda benim manifoltum çatlak çok bariz

bvrzLY.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Zafer715 ve Hasip

iksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
degisim kac gun surdu zafer bey .

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
manifoldu verdigim numarayla irtibata gecip sipris edin bulunduginuz,ilde bir serviste sokturun. manifold ile turbo arasinda sadece metal kelepe var vidali okup yenisini taktirip monte ettirrin problemsiz binin. yanliz catlak oldugunu gormeniz gerek. catlaksa p0299 manifold degismiyle duzelir. catlagi arkadas,atmis

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
parca 2 gunde elinizde olur kargoyla turbo sokme takmaustanin marifeti yarim saat 1 saat,surer

• Beğen
Tepkiler: iksk

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Merhabalar yaklaşık 15 gün önce bende aynı sorunla karşılaştım.p0299 hatası ile ilgili bir kaç bilgi paylaşmak isterim.

Bu hata genelde manifolttaki bu çatlaktan basınçlı havanın sızması sonucu oluşan bir hata.Kaynak yapılması önerilmiyor.Değişim ise 2 türlü yapılıyor.
1. uygulamada turbo tamamiyle değişiyor.Bu turboyu sıfırlamak anlamına geliyor.Tabiki en iyi yöntem bu olsada en pahal yöntemde bu.Garret marka turbo ve işçilik ile 4000 liraya yakın bir masraf hatta serviste çok daha üstü bir rakam mevcut.Ben bu yöntemi tercih ettim ve işçilik ile birlikte 3650 lira tuttu.

2.yöntem ise sadece manifoltun değişitirilmesi.Şaşmazda bulunan bir kaç turbocu bu hatayı çok iyi biliyor.1300 lira civarında manifolt sipariş edilip turbo tamamlanıyor.Bu yöntemde de başarı sağlanıyor.Burdaki sıkıntı elde manifolt yok.Siparişle geliyor.Yani bekleme süresi var denilebilir.30 gün kadar beklemek olası.İngiltereden geldiğini söylediler.

Bu arıza ilk çalıştırmada yani araba soğukken görülmeyebilir.Hatta kışın hata görülmeyebilir bile.Fakat yazın hava ısındığında bu çatlak sıcaklıktan dolayı genleşme yapıyor ve hata bariz bir şekilde çıkıyor.Sonuç olarak arabanın çekişten düşmesi ve hata düşmesi sık görülen problem.Rakımı düşük yerlerdede hata görülme olasılığı daha düşük.Çünkü hava yoğunluğu ile alakalı bir durumda söz konusu.

Eğer maddi imkanınız el vermiyorsa ve bir süre bu hata ile kullancam diyorsanız eğer arabayı yokuşlarda klimayı kapatarak ve mümkün olduğunca en düşük devirde kullanmaya çalışın.Ne kadar abanılırsa sıcak gazla çatlak o kadar açılıyor genleşme ile.Hata kodunu aldığınızda ise sağa çekin arabayı kapatıp yeniden açın.Fakat uzun yolda iseniz ve duramayacaksanız belli bir süre hata ile gitmekte sorun oluşturmaz.Hata ile beraber benzin tüketimi ciddi miktarda artıyor.Araba silkelemesi yapabiliyor.Obd ile arızayı silmek çözüm değil çünkü sorun mekanik

Buda benim manifoltum çatlak çok bariz

bvrzLY.jpg
,
senin manifold bildigin yirtilmis

• Beğen
Tepkiler: iksk

grkt

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

2011 model astra j 90.000km deki aracım p0299 hatası verdi. Rampa çıkışlarından yada ani sollama yapmak istediğimde azda olsa araç devirden düşüyor ve motor zorlanmaya başlıyor. Aracı bakım için götürdüğümde bilgisayara bağladığımızda p0299 hatası ile karşılaştık. İzmir içerisinde bu işlerden anlayan bildiğiniz iyi bir turbocu var mıdır?

Malum bu yıl ekonomik sıkıntılardan dolayı yetkili servise gidip bir dünya para bayılmak istemiyorum. İzmir için öneride bulunabilirseniz çok mutlu olurum.

Birde bütçe ayarlamam gerekiyor. Böyle bir durumla karşılaşan bir kullanıcı ortalama olarak ne kadar kenara para ayırmalı?

Herkese sağlıklı günler dilerim.