1.3 Sport'tan 1.4T cosmo ya geçiş..

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu topik üzerinden yaptığınız yorumlar üzerine 1.4turbo cosmo sunroof + 18'jant ve kırmızı renk bir astra sipariş etmiştim hatırlayacağınız üzere.1 haziran günü sipariş verdiğim bu aracın şasi numarası hala belirlenmemiş sizce bu normal bir durum mu?

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 Sport'tan 1.4T cosmo ya geçiş..

sn naz bende astra j 1.4t cosmo olimpik beyaz var.
öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyerek konuya gireyim. 18inç jant güzel tercih ama zaten bunu ekletirseniz bildiğim kadarıyla flexride paketini almış oluyorsunuz. ben cd500 yok ama eksikliğini görsel olarak çok çekiyorum keşke bekleseydim onu alsaydım çok güzel duruyor biraz maliyetli gibi ama aracı uzun süre kullanmayı planlıyorsanız bence buna değer. sunroofa gelince aracın sunroof ebatları selefi astraya göre çok küçük ben bu sebepten almadım. ama sunroof sunrooftur derseniz hoş duruyor. bence beyaz neden çünkü şu an forumda da videosu bulunan gtc gibi değil kırmızısı bursada gördüm bir tane kırmızı güzeldi ama yan yana ışıkta beklerken benim aracım daha tatlı geldi bana renk biraz da zevk işi ama aracı almadan gerçek rengini dışarıda spotlardan arınmış bir şekilde görmek gerekiyor... :)

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yorumunuz için çok teşekkür ederim sn hsaglam.

Flexride paketi ile 18'' jant paketi ayrılmış malesef flexride a çok sıcak bakmıyorum ama yinede bi sormak istedim  :) Yazdıklarınız aklımda buluncak tekrar teşekkürler..

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn naj oncelikle foruma hos geldiniz keyifli paylasimlar dilerim..sorulariniza gelince eger 18 lik cant alirsaniz aracinizda flexride olmayacak cunku o 2700 tl ayri bir maliyet. Ama araciniz spor suspansiyon yani biraz alcaltilmis gelecek..cok fazla km yapmiyorum demissiniz eger uzun yolda cok yapmiyorsaniz flexride almayabilirsiniz derim.cunku yakit tuketimini az da olsa arttiriyor..sunroof gelince eger maddi durumunuz musait ise oneririm..araci daha ferah yapiyor..navigasyonda ise cyclone gibi markalari tercih ederseniz hemen hemen ayni paraya daha cok seye sahip olacasiniz.geri gorus kamerasi,dvd,ve cok detayli bir navigasyon..oneririm yani..renk olarak ise kirmizi 18 lik cantlarla sunrooflu bir turbo acaip guzel durur.sn toginin aracinin resimlerine bir bakin derim..onda 19 luk cant var ve acaip hosuma gitmisti..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle foruma hoş geldiniz, aracınız şimdiden hayırlı olsun.

CD500 bence görünüş olarak astrada kesin olması gereken bir cihaz.Konsol o kadar futuristik duruyor ki, bunu geniş renkli bir ekran ile süslemek görselliği son derece artırıyor.Ağustos ayında tüm Türkiye'yi kapsayacak navteq haritasının servislere dağıtılacağı bilgisini OPEL Almanya nın ilgili biriminden aldım.CD500 e ek aparatlarla geri görüş kamerası ve DVD player ekleyebiliyorsunuz.Diğer sistemlerin arayüzlerini gördüm,bana amatör geldiği için onları tercih etmedim.

Flexride bence astra nın sahiplerine sunduğu en büyük avantaj.Gaz ve direksiyon tepkilerini sürücünün sürüş tarzına göre ayarlıyor, amortisör sertliklerini de araç üzerinden okuduğu ivme değerlerine göre ayarlıyor.Yani aracınız çok farklı sürüş karakterine bürünebiliyor.Bozuk yollarda sağladığı konforu görmek için NewPa1 in videosunu izleyin.

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer seçenekleri bilmem ama kırmızı yerine beyaz tercih ederseniz çok daha iyi olur fikrimce.

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yorumlarız için teşekkürler sn diagnotics,vehicle_dynamics,mertan..

Flexride ve 18 jantın ayrı olduğunu biliyorum ve sürekli şehir içi kullandığım için sanırım flexride paket almayacağım..Cd500 konusuna gelince sn vehicle_dynamics in dediği gibi sonradan geri görüş kamerası,dvd gibi özellikler ekleniyorsa bu paketi alabilirim çünkü bir artısı daha var balık sırtı anteni var bence hoş duruyor.Renk konusunda çok kararsızım hangisi fazla önerilirse onu alacağım sanırım  :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4   T    ve  beyaz renk süper. bende bu aracın 1.3 dizel  teknik gri si vardı. performans sorunu yüzünden sattım geçen hafta.  bence  teknik griyi de  değerlendirin.
süper  bir renk kiri çiziği  göstermiyor.  ikinci elde de çok rağbet görür  koyu gri.    tabi neticede zevk olayı.  fakat ister beyaz ister kırmıı ister teknik gri olsun  bu arabaya çok yakışan renkler. her seçim  doğru olacaktır sizin için.  

Birde  beyaz renk alcaksınız sunroof mutlaka alın beyaz araca süper yakışıyor görüntü olarak. ayrıca içerisi de aydınlık oluyor. hele birde cam filmide varsa  mükemmel  ötesi  olur.  haa  biraz küçük ama artık ufak mufak idare edersiniz..

şimdidien hayırlısı olsun

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler sn akın.Siyah ve teknik gri en çok satılan renkler sanırım çok var sağda solda birazda bu yüzden tercih etmiyorum.şuan kırmızı biraz daha ağır basıyo daha bi havalı sanki  :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

San. Naj,

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz, sizin için bol paylaşımlı bir forum olmasını dilerim. Araç konusunda da, coupe düşünürmüsünüz bilmem ama isterseniz bir GTC ye de bakın derim, madem benzinli düşünüyorsunuz ve bir daha değiştirme imkanınız olmayacak, o zaman bir de GTC ye göz atın, tabi eğer coupe düşünüyorsanız ve araç size çok acil lazım değilse. Bende şuan dizel var ancak GTC modelini burdaki birçok arkadaş gibi bende sabırsızlıkla bekliyorum. Her ne kadar fiyat ve motor seçenekleri hakkında henüz bir fikrim olmasada.

Eğer 1.4T alıcaksanız, benim size tafsiyem beyaz renk almanız yönündedir, beyaz bu araca gerçekten güzel gidiyor. Navigasyon olayında cyclone yada necvox öneririm, cd500 taktırırsanız daha sonradan değiştirme gibi bir imaknınız olmaz, fakat cyclone ve necvox naviler söküp takılabiliyor. CD500 ün cyclone a göre bence tek artı yönü, parlak, daha şeffaf görünümlü ekranı, kullanış açısından cyclone ve necvox birkaç adım önde. Eğer maddi durumunuz el veriyorsa, sunroof da ekletin derim, zaten cosmoda bütün donanımlar mevcut, sunroof ta alırsanız mükemmel olur.

Yinede bence önce GTC ye bir bakın, daha sonra kararınızı verin. Her ne araç alırsanız alın, sizin için şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim.