1.3 Ecoflexin performansı ve ASTRA J değerlendirmesi

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: 1.3 Ecoflexin performansı ve ASTRA J değerlendirmesi

HaKaN link' Alıntı:
bende de aynı durum aşırı bir rüzgar sesi yok beni rahatsız etmiyor
anca biraz eğilim kulağımı yanaştırınca duyuyorum

kalorifer ızgaralarını kapattınız mı? onunla ilgili olabilir mi bu ses ve hava olayı... ya bazı arkadaslar abartıyor, ya da gerçekten biryerlerde ayar sorunu var.....

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

trk_187 link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=968.msg19575#msg19575 date=1301174708]
bende de aynı durum aşırı bir rüzgar sesi yok beni rahatsız etmiyor
anca biraz eğilim kulağımı yanaştırınca duyuyorum

kalorifer ızgaralarını kapattınız mı? onunla ilgili olabilir mi bu ses ve hava olayı... ya bazı arkadaslar abartıyor, ya da gerçekten biryerlerde ayar sorunu var.....
[/quote]
Neden abartayım kulağımın duyduğu ses , algı farkı...

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Sn.trk usenmeden 12de aracinizla testle ciktiginiz icin size tesekkur ederim yeni arac alicak olan arkadaslar icin onemli bilgiler bunlar.

Elinize emeginize saglik

PS: aracini yeni almis arkadaslarinda ilk izlenimlerini aktarmalari ve bu bilgileri sn.trk gibi paylasmalari ileride arac alicak arkadaslara cok yararli olacaktir.

odondiatros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güzel paylaşım olmuş emeğinize sağlık,sağa ve sola dönüşteki görüşün kısıtlandığını çok güzel belirtmişsiniz 3bravvo 

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende dönüşlerden şikayetçiyim ama alıştım artık :)... ayrıca büyük araç kullandığım için aracın önü bana küçük geliyor :D .... bu arada bütün inceleme notlarına aynen katılıyorum.....:) güzel inceleme olmuş sayın dostum

incelemeye ek ;

Direksiyon sertleşmesini bariz bir şekilde hissediyorum hatta kaç defa denedim...

Eskişehir-Kütahya arasında güzel bir viraj vardır... Buraya 100-110 arasında rahatlıkla girip çıkabiliyorsunuz.. aracın kontrolü inanılmaz iyi.. zaten vectra'dan da aşinalığım var :)...

sadece sert süspansiyon bozuk yollarda kendini biraz fazla hissetiriyor....

sağ öndeki hoparlörden hafif bir tırlama sesi geldi dokunuca geçti

Bunun dışında hafif bir rüzgar sesi var 120 den sonra ama etkili değil

Frenleme ani yapmadım ama duruş mesafesi ve kontrol inanılmaz iyi

bir keresinde viraja girerken frenlemek(pek frene basan biri olmadığım için :D ) zorunda kaldım aracın abs kontrolü kendini hissettirdi...

aracın tork aralığını iyi bilirseniz hem yakıtını hem de hızlanmasını iyi yaparsınız(1750 3000 devir arası)....

1.3 dizel kendini hissettirmeden güzel bir konfor ile bir yerden bir yere sizi taşımaya ve zevk vermeye yetecek bir araç....

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com

Çok güzel bir yazı olmuş ve cevaplarıda keyifle okudum.
Şunu söylemek istiyorum bende forumumuzda okuduğum ses olayları yuzunden pimpiriklenerek aracımı İst'den aldığım için dönüşte hız yapabilme gibi bir şansım olmuştu yaklaşık 170km sabit hızla giderken hiç ses olayına rastlamadım.
Açıkcası bu ses olayını çok merak ediyorum.
Yada gerçekten bizim araçlarımızdan da ses geliyorda bizleri rahatsız etmediği için kulak aşinalığından hiç önemsemiyormuyuz.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

tesekkur ederim.... keske videolu çekim de olsaydı. çok daha yararlı olurdu... ama bir kez daha bu riski alamam.. siz de almayın.... özetle araç çok tatmin edici.... eger performans istiyorsanız, kesinlikle turbo 140  veya 180, ekonomi için ecoflex..... ama yeni astra başlı başına bir tercih nedeni.....  14alkiss

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bu arada ben ve kardesim, fanatik birer hondacıydık.... ama bu aracı aldıktan sonra birkez bile keske honda civic alsaydım demedim... hergun bir yeni ozelliğini keşfediyorum aracın... dun gece iç aydınlatmanın içindeki led ışığı farkettim.... yukarıdan vites topuzunu ve on konsoldeki parlak alaşım uzerinde kırmızı ışık yansıması yapıyor ve aracın ambiyansi çok guzelleşiyor...

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Honda TYPE-R  victoryy

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

kayınpederde sıfır civic var, aracla karasuya dogru bir yoculuk yapmıstım, git gel yaklasık 600 km.... 127 km hızda cruise ile sabit ve devir göstergesi 2000'de idi... arac 120 beygir ama 4000 devirin arasında sanki motorun icinde motor varmıs gibi guc uretiyor..... muthis bir motor markasıdır honda..... gercekten begenilen ve saygıyı hakeden marka.... 2012 De kasa degistiriyor... aldıgım on bilgiler bu kasanın tutmayacagı yonunde..... tasarımda geriye gitmisler... internetten de gordum, araclar su an japonya da kullanılıyor. biraz yukseltmisler.. Type R'ı dusunemiyorum... 011zaa