1.3 dizel tekleme sorunu

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar uzun yolda iken özellikle yüksek viteslerde gaza bastigim zaman hafiften tekleme yapmaya basladi aracim.Gecmis zamanda 5. Viteste denk gelmistim suan digerlerinde de hissettirmeye başladı.Cok kötü durumda değil ama sorun ilerleyecek gibi duruyor.Devir 2 bin civariyken bile yapiyor normalde cok rahat toplardi eskiden.Bilenler yazabilir mi sorun nelerden kaynaklanir?Cevaplayan arkadaslara teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ariza lambası yakıyormu ve araca binip gaz frene basıp kontağı takip hazır konuma alin ve km sahafında ecn ariza kodları çıkacak onları bize yazın

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ariza lambası yakıyormu ve araca binip gaz frene basıp kontağı takip hazır konuma alin ve km sahafında ecn ariza kodları çıkacak onları bize yazın
Ariza lambasi yanmiyor.Ariza koduna da bikac gün önce baktim bisey cikmadi.Yarin sabah yine bakarim.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektör veya egr yapabilir ilk olarak enjektör üye gidiniz baktıriniz...

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişti derken sıfır mi takıldı yoksa çıkma mi ? Ve egr iptal den sonra arasına saç koyuldumu yani hava akışı kesildimi ?

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer türlü şanzıman oldugunu varsayalım aracımız manuel baskı balata kaçırıyor sa araç gaz yer lakin olduğu yerde sayar yani hızınız 70 se baskı balata kaçırıyor sa ne kadar gaz verirseniz verin hızını fazla artmayacaktir böyle bir durum var mı ?

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişti derken sıfır mi takıldı yoksa çıkma mi ? Ve egr iptal den sonra arasına saç koyuldumu yani hava akışı kesildimi ?
Evet enjektorlerim sıfır takıldı.Egr ise yazilimla iptal edildikten sonra sanayide ucuna kaynak yaptilar ama metal conta falan koymadilar.Bu bir sorun mu sence kaynak yeterli degil midir?

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sac conta ile iptal ediyorum aracı makinaya baglatınız bakalım ne arızası verecek

slymn50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer türlü şanzıman oldugunu varsayalım aracımız manuel baskı balata kaçırıyor sa araç gaz yer lakin olduğu yerde sayar yani hızınız 70 se baskı balata kaçırıyor sa ne kadar gaz verirseniz verin hızını fazla artmayacaktir böyle bir durum var mı ?
Anladigim kadariyla devir yukselecek ama hiz yukselmeyecek diyorsunuz.Boyle bir durum yok simdilik.Sanzimandan olur mu deme sebebim benim 1 ve 5. Viteste gaza bastigimda vites kolunda oynama var bilyeler dagilmis olabilir dediler o yuzden dedim belki vuruntu falan yapiyordur.Tahmin ediyorum sadece🤔