1.3 dizel sahipleri bakın lütfen

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sesi kimse dinlemedimi arkadaşlar fikri olan yokmu?

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle geri tepen bi kayış sistemi devirdaim su pompası yapabilir oksitlenme var mı

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle geri tepen bi kayış sistemi devirdaim su pompası yapabilir oksitlenme var mı

mustafa kardeş araç stop anında hangi kayış geriye tepebilir? şarj dinamo kasnağı geriye tepiyor bende ama ustaya sorduğumda onun gücü yetmez bu sesi yapmaya diyorlar. Ve sorun yok diyip çıkıyorlar. Su pompası arızalı olsa araçta ne gibi belirtiler olabilir? böyle bir ses çıkarmı? Yani normalde böyle bir ses olmaması lazım

caner118

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tak sesi

Kardeşim Videoyu indirdim dinledim defalarca.sesi duydum. volant değil.Alakası da yok. ama sanırım Biyel kolu (veya piston kolu ) dedikleri, pistonun doğrusal hareketini krank miline ileten parçasının değişmesi gerekiyor. Büyük olasılıkla budur.Çok rahatsız edici.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer bir ses var, şarj dinamosundan geliyor diye biliyorum, ama volan değil.

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim Videoyu indirdim dinledim defalarca.sesi duydum. volant değil.Alakası da yok. ama sanırım Biyel kolu (veya piston kolu ) dedikleri, pistonun doğrusal hareketini krank miline ileten parçasının değişmesi gerekiyor. Büyük olasılıkla budur.Çok rahatsız edici.

video da bile rahatsız ediyor demi? birde gerçekte duymalısın bu sesi.. O dediğin parçanın değişimi uzun sürüyormu? fiyat olarak nekadardır acaba?

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak dostum benim diyebileceğim görsem ayrı olur ama izlediğim kadar
bir dönen bişey motoru söndürdükten sonra geri tepmesi ve tepmesi ile gelen sese benziyor.
devirdaim pompasının arıza sebebi motor suyu çabuk bitirir veya hararet yüksek olur.

Etnaxy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence zincirden ses geliyor olmalı.1.3 lerde trigger kayış yerine zincir bulunur,ses ordan geliyor olabilir.

caner118

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer mustafa İLBAYLI kardeşimizin dediği gibi hararet sorunun yoksa devirdaim pompasıyla alaksı yoktur ki sanırım öyle.Etnaxy rumuzlu kardeşimde güzel bir tahmin yaptı. mümkün. fakat seninki daha ziyade örse vuran çekiç gibi ses ve sallantı . hiç iyi değil. inşallah yanılıyorumdur ama sanırım motorun açılması gerekecektir. ucuz olmayack o kesin.