1.3 Dizel Araç Sahipleri Bakabilirlermi Lütfen

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com
Merhaba arkadaşlar,
İnşallah kısa zaman sonra bende dizelli Astra J grubuna üye olmuş olacağım.Aracımın siparişini verdik gibi.Siz değerli dostlardan özellikle dizel kullanıcılarından bazı öneri,eleştiri ve görüşler bekliyorum. Bu arada  düşündüğüm araç 1.3Cosmo+Cd500+Sunroof+Olimpik Beyaz olucak.
Hergün 70-80km %80 şehir dışı yol yapıyorum işim gereği.Performans düşkünü biri değilimdir.Aracı sakin kullanırım.Yeni astra gerçekten çok güzel bir dizayna sahip ancak dizel araçlar için çok olumlu yorumlar okumadım burada.Siz dizel kullanan dostlardan araç hakkında genel görüş ve kullanım yorumlarınızı bekliyorum.
Sorularımı netleştirmek gerekirse;
1.Araç benim kullanış biçimime ( sakin ) hitap edermi?Yakıt ekonomisi sağlayabilirmiyim?
2.Ekonomik olurmu? (Ortalama tüketim değerlerini inceledim ancak Segmentinin en fazla yakan dizel grubunda görünüyor ve bu beni düşündürüyor)
3.Hernekadar kasanın ağırlığından bahsedilsede, sollama esnasında ara hızlanmalar 1.3 dizel araçlarda nasıl?Araç turbosu devreye girmedende ara hızlanmalarda 1.3 yeterlimi?
4.Dizel araç sahibi ilk kez olacağım, araç içerisine motor sesi çok giriyormu?
5.Arabayı teslim almadan kronik olarak nitelendireceğiniz bir sorunu servise göstertmelimiyim?Teslimat formunu imzalamadan yaptırmam gerekenler neler?

Aklıma gelen sorularım şimdilik bukadar.Cevap veren ve ilgilenen herkese teşekkürler.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: 1.3 Dizel Araç Sahipleri Bakabilirlermi Lütfen

benim yorumlarımı biliyorsunuz zaten, o yüzden ben bir şey demiyorum...
benim size bir sorum olcak;
- aracı kullanmaya başladığınızda, yakıt tüketim verilerini bana söylerseniz sevinirim...
bakalım ağırlıklı uzun yolda ortalama tüketim astra dizelde ne kadar olcak?
umarım astra da mutluluğu bulursunuz....!!

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1) Eğer aracı sakin kullanan bir kişiyseniz, ilk kalkışlar dışında araçta herhangi bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Birde aracı ilk aldığınız 1 hafta falan çok yargılamayın, ilerleyen günlerde göreceksiniz ki araca daha da alıştığınızdan performansı size yeterli gelecektir. Tabi bu duru bir önceki aracınızın ne olduğuna göre değişebilir.
2) Diğer dizellerin tüketimlerini bilmiyorum o yüzden karşılaştırma yapamam, ama benim şuan 3000 km civarında, ortalama 6.3 litre, vites geçişlerini genelde 3 bin devirde yapıyorum, çeyrek depo kala yakıt alıyorum ve 15-16 gün götürüyor. %100 şehir içi,yoğun trafik kullanıyorum.
3) Birinci ve ikinci vites geçişlerinde aracın hafifte olsa bir hantallığı var evet, ama 3. vitese attıktan sonra müthiş bir ivme ile hızlanıyor. Ara hızlanmalar 3.vites ve üzeri için gerçekten iyi.
4) Bu araç benimde ilk dizel aracımdı, ses beklediğimden daha az geliyor, birazda müzik açınca sesten eser kalmıyor. Sesi o yüzden çok kafanıza takmayın.
5)Araçta bir çok arkadaşın aracında meydana gelen ortak sorunlar var, ancak bu sorunlar bütün araçlarda çıkacak diye bir durum yok. Sürekli arabamda bir sorun çıkacak mı acaba diye kafanızda büyütmeyin, aracınızın keyfine bakın bence.

NOT: Benim araçla ilgili tek sıkıntım, aracın ilk kalkarkenki hantallığı. 1.viteste araç sanki biraz yerinde sayıyormuş gibi oluyor :) Fazla gitmeden hemen 2 ye atmanız gerekiyor. Ama dedim ya ilk başlarda sizi biraz sıkıntıya sokacak bu durumu yaşadığınzda, aklınıza hep ileride buna alışacağınız gelsin.Çünkü bende ilk başlara göre inanılmaz alıştım aracıma, üstelik bu araç ilk manuel aracım.İlk iki vitesi sorun etmezseniz, başka bir sıkıntı yaşayacaınızı sanmıyorum. Umarım sorunsuz bir araca sahip olursunuz.
Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
1.Araç benim kullanış biçimime ( sakin ) hitap edermi?Yakıt ekonomisi sağlayabilirmiyim?
2.Ekonomik olurmu? (Ortalama tüketim değerlerini inceledim ancak Segmentinin en fazla yakan dizel grubunda görünüyor ve bu beni düşündürüyor)
3.Hernekadar kasanın ağırlığından bahsedilsede, sollama esnasında ara hızlanmalar 1.3 dizel araçlarda nasıl?Araç turbosu devreye girmedende ara hızlanmalarda 1.3 yeterlimi?
4.Dizel araç sahibi ilk kez olacağım, araç içerisine motor sesi çok giriyormu?
5.Arabayı teslim almadan kronik olarak nitelendireceğiniz bir sorunu servise göstertmelimiyim?Teslimat formunu imzalamadan yaptırmam gerekenler neler?

Aklıma gelen sorularım şimdilik bukadar.Cevap veren ve ilgilenen herkese teşekkürler.
1. Araç tam size göre hiç merak etmeyin.hatta çok fazla olumsuz yorum okuduysanız, aracı aldığınızda performans konusunda beklediğimden iyi bile diyebilirsiniz.
2. yaşadığınız şehire göre değişir. istanbul yoğun trafikte 6.5 gören yok. ben istanbul fakat nispeten daha az trafikte 5.8 yakıyorum. klima bu aralar devamlı devrede 6.2 civarındayım.
3. 1750 devirde aracın turbosu devreye giriyor. sollamalar biraz araba alışkanlığı ile ilgii sanırım. kendi adıma sollama yapacağım ve yapamayacağım zamanları artık daha iyi biliyorum. araca alıştığınız zaman sizde anlayabilirsiniz. ama solama performansı ve ara hızlanmaları kesinlikle yerlede sürünmüyor. buna emin olabilirsiniz.
4. iç mekanda, camınız açık değilse sesi ek duymazsınız. hızlanmalarda ve yüksek hızlarda da dizel kullandığınızı anlamazsınız.
5. aracınızda kronik olarak nitelendirilen bir sorun bulunmayabilir. neticede her üretilen araca yeni iyileştirmeler yapılıyordur. aracınızda bir sıkıntı olursa-ki ihtimaldir,her araçta olabilir- servise götürür hallettirirsiniz. 

S

screem

Bilgi Girilmemiş

performans kaygınız yok ise bu araç tam sizlik diye düşünüyorum ama klimayı açınca gitmiyo şehir içinde bu bi gerçek haa çok mu kötüü  023hm  ekonomi diye düşünüyorsanız tavsiye astradan daha az yakan araçlar reno ve pejo diyebilirim ank.. şehir içi klima açık 6.0 klima kapalı 5.8 daha aşagı düşüremedim..motor performansı dışında 10 üzerinden 9 alır bence karizma ayrı ancak araç agır kalıyo o motora bilginize..yardımcı olabildiysem...saygılar..

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Herkese bu güzel yorumlar için gönülden teşekkürler. Açıkcası Astraya Golften sonra karar verdim diyebilirim.
Golf Higline 1.6 TDI CR manuel vites alıyordum ancak fiyatının yanında araç'ın goruntusu gercekten hosuma gıtmemıştı.
Reno ve Peugot fransız :)) Pek yanaşmak istemedim.ELimde kalan tek alternatif karizmatık yenı kasa astra idi.
Bakalım eğer aracımı bulabilirlerse hemen alacağım.
Çok teşekkürler.Yorum yazmayan arkadaşlar yorumlarına devam ederse mutlu olurum.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba benimde aracım dizel, yorumları okudum aynı şeyleri birdaha yazmak istemedim üç aşağı beş yukarı ercub arkadaşla aynı düşünceleri paylaşıyorum aracınız hayırlı olsun...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

screemin yorumu  tarafsız ve doğrudur. katılıyourm.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla şehiriçinde full klima kullanıyorum ortalama 6 ya dayanmıyor bile
şehiriçinde de pek performans eksikliği hissetmiyorum
tek zorlanan yanın yokuş yukarı araç yüklü ise biraz zorlanıyor araç ya da sollama yaparken tam devri tutturamazsanız biraz zorlanıyor
onun dışında ben gayet memnunum
Eğer aklınızdan ekonomi vs konusu da geçmiyorsa hiç düşünmeden 1.4t yi hemen alın
şu dizel ile birlikte en çok satılan model
Ama biz ne desek önemli olan sizin beklentilerinizi karşılaması O yüzden
1.3 dizel aracı test etmeniz en önemli olan