1.3 CDTI Motor sesi

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ucuzdan pahallıya doğru gitmekte fayda var motorcu steteskopu yok dimi sizde onunla dinlense ses tam olarak nereden geliyor daha net anlaşılır vakum pompasını hiç sökmedim o yüzden yorum yapamıyorum ama fren parçası imkan varsa orjinaliyle değiştirirdim ben. Gerçi vakum yapmasada frenin motor çalışmıyor gibi olması gerekir.
Hocam çok sağol. Ben ilk westinghouse hortumu alıp deneyim .sonucu burada yine paylaşırım.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Araçımda özellikle rölantide, aracın sol tarafından bir hırıltı sesi geliyor, kaputu açıp dinlediğimde kesinlike sesi duyamıyorum. Aşağıya youtube linkinide ekliyorum. Özellikle gaz verdikten sonra çıkan sesi net olarak duyabilirsiniz.önceleri westinghouse dan şüphelendim ama frenlerde vs. Şişme sorun yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım rica ederim.

arkadaşlar merhaba ,

bu soruna ilişkin çözümü tespit ettim paylaşmak istedim. Özellikle astra , corsa vs. 1.3 CDTİ kullanıcıları, araçta rölantide bir hırıltı frene bastıkça bazen artan bazen azalan bir ses duymaktadır. Uzun uğraşlar sonucu bu sesin, fren vakum pompasının diyaframından geldiğini tespit ettim. İnternette frean vakum pompası diyaframı olarak arayabilirsiniz. Bu ses için vakum pompası değiştiren servisler duydum yazık günah. 30 TL parça için 900 TL verip pompa değiştirmeyin. Söküp takması da çok basit. Bu arada 2008 sonrası araçlarda aşağıdaki resimde yer alan valf kullanılırken 2008 öncesi için demir valf kullanılmış. Muhakkak kontrol edip değişim yapın.

1633950692737.png

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Cemil

Anestezist65

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba ,

bu soruna ilişkin çözümü tespit ettim paylaşmak istedim. Özellikle astra , corsa vs. 1.3 CDTİ kullanıcıları, araçta rölantide bir hırıltı frene bastıkça bazen artan bazen azalan bir ses duymaktadır. Uzun uğraşlar sonucu bu sesin, fren vakum pompasının diyaframından geldiğini tespit ettim. İnternette frean vakum pompası diyaframı olarak arayabilirsiniz. Bu ses için vakum pompası değiştiren servisler duydum yazık günah. 30 TL parça için 900 TL verip pompa değiştirmeyin. Söküp takması da çok basit. Bu arada 2008 sonrası araçlarda aşağıdaki resimde yer alan valf kullanılırken 2008 öncesi için demir valf kullanılmış. Muhakkak kontrol edip değişim yapın.
Li

arkadaşlar merhaba ,

Ekli dosyayı görüntüle 30131
Hocam vakum pompası diyaframı linkini paylaşır mısınız bana da lazım.alip kendiniz mi değiştirdiniz

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam vakum pompası diyaframı linkini paylaşır mısınız bana da lazım.alip kendiniz mi değiştirdiniz
Hocam aşağıya linki koydum. Ancak sipariş etmeden kontrol edin valfi. 2008 modele kadar demir valfken 2008 den sonra aşağıya linkini koydum valfe dönülmüş. Şayet 2008 model sonrası bir aracınız varsa aşağıdaki ürün aracınıza uyar. Parçayi sizde değiştirebilersiniz. Eskisini söküp, yenisini takıp toplayacaksınız. Benim araç 2008 model olduğu için bu parça uymadı.

Anestezist65

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Hocam aşağıya linki koydum. Ancak sipariş etmeden kontrol edin valfi. 2008 modele kadar demir valfken 2008 den sonra aşağıya linkini koydum valfe dönülmüş. Şayet 2008 model sonrası bir aracınız varsa aşağıdaki ürün aracınıza uyar. Parçayi sizde değiştirebilersiniz. Eskisini söküp, yenisini takıp toplayacaksınız. Benim araç 2008 model olduğu için bu parça uymadı.

Benim de araç 2008 😀 teşekkürler saolun