1.3 CDTI Motor sesi

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Araçımda özellikle rölantide, aracın sol tarafından bir hırıltı sesi geliyor, kaputu açıp dinlediğimde kesinlike sesi duyamıyorum. Aşağıya youtube linkinide ekliyorum. Özellikle gaz verdikten sonra çıkan sesi net olarak duyabilirsiniz.önceleri westinghouse dan şüphelendim ama frenlerde vs. Şişme sorun yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım rica ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İntercooler radyatöründen geliyor hocam benim arabamdan da geliyor bütün astra h 1.3 lerden geliyor bu ses. Yine de radyatör ayaklarını vs kontrol edin, intercooler üst hortumu kasıntılı mı değil mi kontrol edin bazen düzgün bağlamıyorlar bu sesin artmasına neden oluyor

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İntercooler radyatöründen geliyor hocam benim arabamdan da geliyor bütün astra h 1.3 lerden geliyor bu ses. Yine de radyatör ayaklarını vs kontrol edin, intercooler üst hortumu kemasıntılı mı değil mi kontrol edin bazen düzgün bağlamıyorlar bu sesin artmasına neden oluyor

Teşekkür ederim hocam, sağol, intercooler hiç aklıma gelmemişti, yarın özellikle kontrol edeceğim. Tekrar teşekkür ederim.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha önce konusunu açmıştım, bayağı bir araştırdıktan sonra sesin fren vakumundan geldiğini tespit ettik. içindeki diyaframın yıpranmasından kaynaklıymış. Bu vakumu tamirle halledebilir miyiz ? yada değişmesi mi gerekir ? başına gelen var mıdır ?

video linki

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Fren vakum tamir setleri satılıyor ama dışarıdan alacağınız setin kauçuğu orjinal gibi kaliteli olmaz mümkünse sıfırını alın. Çekvalf sağlam mıymış. Sizin aracın motor seside değişik yanlız egzoz mu yok

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fren vakum tamir setleri satılıyor ama dışarıdan alacağınız setin kauçuğu orjinal gibi kaliteli olmaz mümkünse sıfırını alın. Çekvalf sağlam mıymış. Sizin aracın motor seside değişik yanlız egzoz mu yok
Hocam bu tamir seti, westinghouse içindeki kauçuk mu ? yada vakum pompasının içindeki bir parça mı ? çekvalften bahsetmediler. tam olarak neresi acaba :) bu arada kapalı otoparkta çektim ses belki o yüzden farklı gelmiş olabilir. egzos vs. hepsi tam sağlam araçta.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam bu tamir seti, westinghouse içindeki kauçuk mu ? yada vakum pompasının içindeki bir parça mı ? çekvalften bahsetmediler. tam olarak neresi acaba :) bu arada kapalı otoparkta çektim ses belki o yüzden farklı gelmiş olabilir. egzos vs. hepsi tam sağlam araçta.
Westinghouse zaten komple değişiyr diyebiliyorum. Vakum yazdığınız içinde ben vakum pompasının içini kasettiniz diye algıladım. Çekvalf vakum pompasından wetinghousea giden boru üzerindeki konik parça

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benim pcde sorun olduğudan fotoyu ekleyemedim şimdide usbler su koymaya başladı şu salgın yüzüden ana kartını şipariş edemedik sonynin

Sİteyle bir alakam yok ama benim 95lik corsada olan bu parça sizin araçtada vardır diye tahmine diyorum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: İlkerhg

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim pcde sorun olduğudan fotoyu ekleyemedim şimdide usbler su koymaya başladı şu salgın yüzüden ana kartını şipariş edemedik sonynin

Sİteyle bir alakam yok ama benim 95lik corsada olan bu parça sizin araçtada vardır diye tahmine diyorum
Çok sağol hocam uğraştın valla. Aynen bu parça var aracımda. Westinghouse dan vakum pompasına kadar uzanan vakum hortumu. Ben sesin ilk westinghousedan geldiğini sandığım için westinghouse da sorun var sandım. Ama pompa diyaframı zarar görmüş dediler. Açıkcası geçen günde pompanın dış peteğini söküp baktım. Çarlarda falan bir sorun yoktu.ben Önce acaba üzerinde çek valfının bulunduğu hortumu değiştirip denesem mi ? Kesilir mi ses.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ucuzdan pahallıya doğru gitmekte fayda var motorcu steteskopu yok dimi sizde onunla dinlense ses tam olarak nereden geliyor daha net anlaşılır vakum pompasını hiç sökmedim o yüzden yorum yapamıyorum ama fren parçası imkan varsa orjinaliyle değiştirirdim ben. Gerçi vakum yapmasada frenin motor çalışmıyor gibi olması gerekir.

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg