1.3 cdti astraların yakıt tüketimi nasıl?örneğin sayısal olarak?yardım?

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
1.vites kalkis icin sadece ( yokus ta en az 3200 e kadar beklerim ben ) abartmışsın abim arabanın anasını ağlatıyorsun en fazla 2500 (benim araç 108 hp bunada dikkat et bende box var.
2.vites ile 2750 devre kadar cikip degistiririm ) doğrudur bende 2700
3.vites eger 2750 de degistirirsen 4 e gecince arac yigiliyor , bende yığılma yok box yüzünden 4 at diye bağırıyor .

95 km hiza kadar 3 te kal ve hemen 5 e gec derim .4 ve sonrası 5 sorun yok.
sakin surus icin ise 2750 d/dk da 4 e gec ama 4 te fazla kalmadan 95-100 km hiza gelince 5 e gec ve hizi 93 km de sabitle. çok denedim bu hızda 5 vites 6 vitesten çok yakıyor yol bilgisayarı verilerine göre.

daha hizli gideceksen de 5.vitesi 120 km ye kadar hizlandirdiktan sonra 6. ya gecir ve ordan ote de koy yok zaten . en uygun hızlanmada anlattığın gibi 120 den sonra 6 vites yapıyorum.
bir de senin degerleri soylesen sevirim...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bulent hocam ben de de box var...
senin araci da kullansam sen de bana hak verirsin...
yoku dedigim en az 40 derce egim... hatta soyle soylieyeyim bu yokus dedigim de bir kez tepeye yakin durdun mu arac ne yaparsan yap ilerlemiyor balata falan kalmaz asilirsam sen hesap et...
4. vites icin dedikleriminarkasinda yim 70 km civari 4 e gecir bir de 80 km civari gecir bak yigilma farkini nasil anlaiyorsun...

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerler gayet iyi aslında..100-110 u fazla gecemediğin sürece yakıt süper bence..ama küçük motor olduğundan yüksek hızlara çıktığında yakıt göstergesine bir bak :):)

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
18 lt ile 345 km...
son olcum degeri bolyle geldi...
5. vites te 6.vites e gore anlik tuketim miktari daha fazla gorunebilir ancak yolun tamamina yayildigi zaman daha az vites degistirmek icab ettigi icin sabit hizin vermis oldugu tasarruf imkanindan daha fazla yararlanma sansi doguyor...sonuc olarak 100 km de ki ortalama tuketim degeri ve de toplam yakit tuketimi degismiyor hatta arac daha atak halde oldugu icin enerjiden kazancimiz daha fazla oluyor...

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şehir için yol bilgisayarım ortalama 5.6 ya kadar düştü ama sabahları ilk çalıştırmada bir akşam trafiğe yakalanınca arttı. şu an 5,7 litre ortalama var.henüz uzun yolda deneme yapmadım ama yapınca bende merak ediyorum.tahminim 4.5 lt.gibi olur. benim aracım easytronic takdir edersiniz ki manuel araçlara göre fazla yakmazı lazım. bence aracınızın bakımlarını aksatmadan özellikle sadece hava filtresini (servisin tavsiyesi) 7500km de bir değiştirin her yakıt aldığınızda ortalamayı sıfırlayın ve bence en önemlisi aracınızın teknik tablosunda maks. tork seviyesinin yakaladığı 2000devir/dk da kullanmaya özen gösterin yol durumunu göre 5 veya 6nci vitesi tercih ederken maks.tork seviyesinde kullanırsanız emin olun az yakacaktır.

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt :D

Denizlide ikamet ediyorum ve aracımın motoru ısınmadan okula gelmiş oluyorum. Bu halde bile aracım 6lt yakıyor...

Uzun yolda 4lt veriyi yakaladım İzmir-denizli 4lt verisini 235km tutturdum.

Ayrıca full depoyla 1200km yol yaptım.:D

nitro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya şehirlerarası nasıl sabrediyorsunuz anlamıyorum ben şehirlerarası kesinlikle daha fazla yakıyorum, gerçi benim kullandığım yol zonguldak istanbul olduğundan otobanda yapıştırıyorum büyük ihtimal ondan. Bir kaç arkadaş box tan bahsetmiş bu konuda ayrıntılı bilgi verebilecek olan varmı 1.3 ü kaç hp ve torka çıkarıyor, hızlanma nasıl değişiyor, yakıtta önemli tabi

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5,6 litre şehir içi yakmanız imkansız arkadaşlar. bu değerleri anlık yakalamış olabilirsiniz ancak. yani göstergeyi hareket halindeyken mesela 50 ile 3. vitesle giderken sıfırlarsınız. fazla dur kalk olmadan , trafiğe girmeden bu şekilde 5-6 dakika gidersiniz ve tabiki bu değeri gösterir. yoksa imkansız. yanıltıcı bilgi vermeyelim.
yakış olayı bende şu şekilde; efendi kullanırsam 6.2- 6.4 şehir içi. (bende 5.8 ve 5.9 larla başlıyorum ama 1 saate kalmaz değerler bu belirttiğim noktaya çıkıyor). ancak dizel aracı bu şekilde kullanmayı tercihde etmem, tavsiyede. dizel her zaman devirli kullanılmalı. performanslı kullanımda kış aylarında 7.2-7.4 e kadar çıkıyor. unutmamalı ki devirli kullanılan benzinli araçlar şehir içinde 12-13 lt yakıyorlar. birbirlerini sadece en düşük tüketimleriyle karşılaştırmayın. bazı arkadaşlar karşılaştırmalarda bu hatayı yapıyorlar. sanki hep o değerlerle kullanıyorlarmış gibi :). trafikte gaza köklüyorlar ama burda iş az yakmaya gelince benzinli arabamla şu kadar yaktım bu kadar yaktım diye sallıyorlar. sen bi yüklen bakalım benim gibi üst devirlere. göreyim ben senin hava atmanı o zaman. 12-13 lt ile benzinci ile akraba olursun artık. dizelde ise devirli kullanımda ise yakacağın en fazla 7.5
uzun yolda ise yaptığım en iyi değer şöyle: 4. vites te 82-83 km hızda 4.3 litre. yol 150 km. yaklaşık 1 saatlik ölçüm.

Son düzenleme:

urtys

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5,6 litre şehir içi yakmanız imkansız arkadaşlar. bu değerleri anlık yakalamış olabilirsiniz ancak. yani göstergeyi hareket halindeyken mesela 50 ile 3. vitesle giderken sıfırlarsınız. fazla dur kalk olmadan , trafiğe girmeden bu şekilde 5-6 dakika gidersiniz ve tabiki bu değeri gösterir. yoksa imkansız. yanıltıcı bilgi vermeyelim.
yakış olayı bende şu şekilde; efendi kullanırsam 6.2- 6.4 şehir içi. (bende 5.8 ve 5.9 larla başlıyorum ama 1 saate kalmaz değerler bu belirttiğim noktaya çıkıyor). ancak dizel aracı bu şekilde kullanmayı tercihde etmem, tavsiyede. dizel her zaman devirli kullanılmalı. performanslı kullanımda kış aylarında 7.2-7.4 e kadar çıkıyor. unutmamalı ki devirli kullanılan benzinli araçlar şehir içinde 12-13 lt yakıyorlar. birbirlerini sadece en düşük tüketimleriyle karşılaştırmayın. bazı arkadaşlar karşılaştırmalarda bu hatayı yapıyorlar. sanki hep o değerlerle kullanıyorlarmış gibi :). trafikte gaza köklüyorlar ama burda iş az yakmaya gelince benzinli arabamla şu kadar yaktım bu kadar yaktım diye sallıyorlar. sen bi yüklen bakalım benim gibi üst devirlere. göreyim ben senin hava atmanı o zaman. 12-13 lt ile benzinci ile akraba olursun artık. dizelde ise devirli kullanımda ise yakacağın en fazla 7.5
uzun yolda ise yaptığım en iyi değer şöyle: 4. vites te 82-83 km hızda 4.3 litre. yol 150 km. yaklaşık 1 saatlik ölçüm.

bu yazının üstene ve doğruluğuna başka birşey denilmez:good:

Hejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hesabım yanlış mı 4.000ytl fazladan dizele para verceme 1.500ytl lpg ye veririm daha az yakar dizele göre
araç:2004 astra h elegance aldesa lpg kiti takılı 20.000 km yol yaptım lpg ile1 yıldaortalama 8.1 lt /100 km gösterii ekran
%10 lpg fazla yaksınbenzine göre 9 lt eder
km de 150 yakar
ilerde görüşürüz diyenlervar bende görüşürüz
arkadaşlar lpg nin motor ömrünü azalttığı filan yok inanın bana arabam benzine göre daha iyi tepki veriyo lpg de özellikle yokuşlarda
amcam makine mühendisi eniştem almanya da bmw de çalışıyo bu arada münih teki bmw binası muhtşem
onların görüşü olmasaydı 30.000 ytl lik araca lpg takarmıydım

ya dostum madem lpg bu kadar iyi neden bütün büyük araba firmaları önce çıkarmış olmak adına yarışıpta hemen bir lpgli model çıkarp satış patlaması yaşamaya çalışmıyor????